sobota, 20 października 2012

Megan Hart "Trzy oblicza pożądania"

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Mira.


W perspektywie ostatnich szeroko zakrojonych kampanii, związanych z intensywnym promowaniem pewnej książki, która u jednych wzbudza rumieniec wstydu, u innych zwykłą ciekawość, a u jeszcze innych lekkie zażenowanie, a nawet nudę, chwytanie się za lekturę powieści oscylującej w granicach seksu, związków i łóżkowych upodobań może być ryzykowne. Ja to ryzyko podjęłam i dlatego też w moje ręce trafiła powieść Megan Hart, zatytułowana "Trzy oblicza pożądania", wydana przez wydawnictwo Mira. 

Opowieść traktuje o życiu szczęśliwej mężatki Anne, która wciąż zakochana w swoim mężu Jamesie, nagle staje w obliczu czegoś nowego, zakazanego, potępianego. Do stanów wraca dawny przyjaciel Jamesa-Alex, milioner, który sprzedawszy firmę w Singapurze, postanawia wrócić w rodzinne strony.
Jamesa i Alexa łączy nierozerwalna więź wspólnych młodzieńczych przeżyć, a także pewna tajemnica, która sięga dawnych lat, do których mężczyźni nie chcą wracać. Lecz czy na pewno? Gdy Alex zamieszkuje w domu małżonków, ich życie ulega diametralnej zmianie. Anne zaczyna fascynować się przystojnym mężczyzną i dostrzega, że jej mąż wręcz rozkwita, gdy tylko przyjaciel znajduje się w pobliżu. Ukryte pragnienia zaczynają rządzić życiem bohaterów i już wkrótce cała trójka wchodzi w pełen pożądania trójkąt. Trójkąt spełnienia najskrytszych marzeń, realizacji fantazji i także tego, co zalega głęboko w ich sercach. Bo okaże się, że to nie tylko cielesność kierowała ich decyzjami. 
Drugim tłem powieści jest sytuacja Anne w rodzinie męża, despotyczna teściowa, a także siostry bohaterki, z których każda nadaje odpowiedniego kolorytu fabule książki. 

"Trzy oblicza pożądania" to ciekawa i niebanalna opowieść o życiu w każdej jego odsłonie, o pragnieniach, marzeniach, niespełnionych miłościach. Autorka nazywa rzeczy po imieniu, język jest dosadny, bohaterowie życiowi, problemy ludzkie. Ukazany trójkąt może być szokujący, ale nie jest. Powieści może trochę brakuje dynamiki, ale na pewno w świetle boomu na tego typu literaturę, jest to pozycja, którą można umieścić na swojej liście lektur. Bez intencji taniej sensacji i fascynacji banalnymi i powtarzającymi się scenami seksu. Tu można znaleźć na szczęście coś więcej. Polecam.
--

1 komentarz:

  1. Ja mam podobne odczucia po przeczytaniu tej książki. W Stanach ta książka jest pierwszą częścią serii o Alexie Kenedy'm. Ciekawe czy wydawnictwo zajmie się kolejnymi tomami?

    OdpowiedzUsuń