Męskie spojrzenie na powieść "W zapomnieniu"

Chciałam Wam przedstawić najnowszą recenzję powieści '" zapomnieniu". Napisana została przez Czytelnika, który wygrał książkę w konkursie na portalu webook. I tam też ukazała się jego opinia o mojej wałbrzyskiej opowieści.
Bardzo wrażliwa, pełna emocji, celnych spostrzeżeń.
Myślę, ża warto zapoznać się z tym odbiorem książki, uznawanej powszechnie za "kobiecą".
A wiem, że moje powieści czytają także faceci. I fajnie, że jeden z nich zechciał o tym napisać:)
"Na tle odrapanych kamienic i ziejących dziurawymi oknami zakładu przemysłowego, zapewniającego niegdyś egzystencję połowie miasta, rozkwita, niczym róża na wysypisku śmieci, piękna i namiętna miłość miedzy nią, a Michałem, młodym, przystojnym pseudo gangsterem pochodzącym z patologicznej rodziny.
 Miłość ta okazuje się być jedynym ratunkiem w kraju omamienia, w którym każdego dnia wzrasta dystans miedzy wyobraźnią a rozumieniem...
 W połowie książki bardzo się bałem, że ta miłość nie przetrwa, że skazana jest na zagładę. Czasy nie są romantyczne, a postacie pochodzą z różnych bajek.
 Lektura książki dostarcza nie tylko wielu, wielu emocji, ale prowadzi do przewartościowania wszystkich wartości i wykroczenia poza sferę moralną w ocenie ludzkiego życia — określenia dobra i zła ..."

Więcej TUTAJ

Komentarze

  1. Jak dobrze, że nie wszyscy mężczyźni boją się sięgać po "literaturę kobiecą". Niestety często zdarza się, że czytelnicy tej płci, nie chcą czytać książek napisanych przez kobiety. Szkoda, ponieważ o tym czy lektura jest dobra czy nie, nie świadczy fakt, iż napisała ją osoba tej czy odmiennej płci. Z faktu, że Pani książki są czytane się cieszymy i gratulujemy :)
    Pozdrawiamy
    Biblioteka Przy Tuwima

    OdpowiedzUsuń
  2. Z przyjemnością przeczytałam tą opinię. Nie tylko dlatego, że napisał ją mężczyzna ale również dlatego że spojrzał na książkę pod nieco innym kątem, może to po prostu męski punkt widzenia ;-)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kobieta awaria :) Nowa książka pisze się :D

Moja Jagoda daje do wiwatu :)

Tak to z facetami bywa...