poniedziałek, 23 stycznia 2012

"W świecie baśni" oprac. Ewa Stadtmüller

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Skrzat.

 Czasami warto przenieść się do świata baśni. Znowu poczuć się dzieckiem i przypomnieć tajemnicze opowieści czytane przez babcię lub mamę tuż po zmroku. Te historie kształtowały mnie jako dziecko i jako młodziutkiego czytelnika. I wierzę, że będą lekturą i wskazówką jeszcze dla wielu pokoleń. 
W zbiorze " W świecie baśni" opracowanym przez Ewę Stadtmüller i wydanym przez wydawnictwo Skrzat, znajdziemy same perełki baśniowych opowieści. 
 
Jest tutaj historia Kopciuszka, Kota w butach, Śpiącej Królewny, Pięknej i Bestii. Możemy na nowo przeżywać losy Tomcia Palucha, Czerwonego Kapturka, Świniopasa i Księżniczki na Ziarnku Grochu. W zbiorze jest też wiele innych znanych i lubianych baśni.
Piękne wydanie w twardej oprawie, okraszone znakomitymi ilustracjami autorstwa Alicji Rybickiej, sprawiają że książka może być idealnym prezentem dla młodego czytelnika, a zawarte w niej opowieści wprowadzą go w dziecięcy świat baśni, marzeń i tajemnic. To także świetny upominek dla nas, dorosłych czytelników, gwarantujący powrót do tego co było i do beztroskich dziecięcych lat. Czasami warto dać się porwać przeszłości i zatopić w znanych i ciągle aktualnych historiach. Zachęcam.

2 komentarze:

  1. Masz rację-czasami chce się wrócić do świata dzieciństwa. Widzę, że ta książka jest bardzo ładnie wydana. Z pewnością się za nią rozejrzę. Zaczęłam kompletować biblioteczkę dla mojego zaplanowanego dziecka:P Potem będzie jak znalazł. Mam nadzieję, że jak najszybciej.

    OdpowiedzUsuń
  2. taaaka śliczna. Zbieraj zbieraj takie książeczki. Kiedyś zostaniesz ciocią i będziesz miała co dzidziusiowi czytać :D

    OdpowiedzUsuń