wtorek, 24 stycznia 2012

Anna i Siergiej Litwinowie "Wszystkie dziewczyny kochają brylanty"

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Oficynka.

Premiera książki: czerwiec 2012

Anna i Siergiej Litwinowie to rodzeństwo pisarzy, które swoją karierę rozpoczęło od wygranego konkursu na opowiadanie kryminalne. Było to w roku 1999 i od tamtej pory pisarski duet ma na swoim koncie około czterdziestu wydanych powieści i cztery zbiory opowiadań. 

"Wszystkie dziewczyny kochają brylanty" to najnowsza książka Anny i Siergieja, wydana przez wydawnictwo Oficynka. To także kolejna odsłona przygód młodej i pięknej Rosjanki Tani, która ponownie znajdzie się w poważnym niebezpieczeństwie i w samym centrum wydarzeń. 
Akcja rozpoczyna się w momencie, gdy jej mama, Julia Nikołajewna, postanawia odszukać przodków swojej rodziny i w tym celu konsekwetnie umieszcza ogłoszenia w jednej z paryskich gazet. Nie spodziewa się żadnej odpowiedzi, żadnego sygnału, jednakże nie wie jeszcze, jak bardzo się myli. Julia i Tania otrzymują list od księżnej Fribourg-Sawiczewej i wszystko wskazuje na to, że to ich antenatka, którą zawierucha wojenna i ustrojowa zagnała do Francji. Wkrótce przychodzi kolejny list i okazuje się, że na terenie Rosji ukryty jest skarb należący do rodziny i księżna chce, aby Tania kierując się zawartą w liście mapą, udała się na jego poszukiwanie. To co spotyka się z olbrzymim sceptycyzmem Julii, napotyka pełną entuzjazmu aprobatę samej Tani. Dziewczyna rusza na drugi koniec kraju w poszukiwaniu i przygody i majątku. Pojawiając się na pewnej opuszczonej plaży uruchamia działania szajki gangsterów, wkrótce ląduje w Turcji, a potem we Francji, pada ofiarą kradzieży a następnie porwania. Tropy prowadzą do czasów, kiedy najwięcej do powiedzenia miało KGB, a celem ludzi była tylko i wyłącznie praca i wyrabianie norm. 
Jak zakończy się ta pasjonująca przygoda i czy Tania, oprócz skarbu, znajdzie coś jeszcze? Zapewniam, że zanim odkryjecie wszystkie karty, akcja wprowadzi was w stan lekkiego zawirowania. Bo ta książka to idealny materiał na kolejny odcinek przygód Jamesa Bonda. Intryga, zagadka, tajemnica z przeszłości, karkołomne ucieczki, porwania, strzelaniny. Wszystko to, co gwarantuje dobrą sensacyjną zabawę. Książkę czyta się przyjemnie, strony ulatują w błyskawicznym tempie, poznajemy życie Rosjan i na przełomie lat dziewięćdziesiątych i dwadzieścia lat wcześniej. Pasjonująca wycieczka po Moskwie, Paryżu, Stambule.
Idealna książka dla wielbicieli szybkiej akcji, sympatycznej bohaterki i zagadki z przeszłości. Polecam.

7 komentarzy:

 1. Hmm nie znam tych autorów. Książka zapowiada się bardzo ciekawie. Z pewnością rozejrzę się za nią po premierze. A do tego czasu muszę poszukać czegoś innego autorstwa tego rodzeństwa:)

  OdpowiedzUsuń
 2. tutaj wcześniejsza książka rodzeństwa: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/94821/wycieczka-na-tamten-swiat

  OdpowiedzUsuń
 3. coś dla mnie :) na półce czeka wcześniejsza pozycja "Wycieczka na tamten świat"

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo chętnie przeczytam jak będę miała możliwość:)

  OdpowiedzUsuń
 5. I cz. była, świetna, a co drugiej mam nadzieje się przekonać sama :)

  OdpowiedzUsuń