czwartek, 26 kwietnia 2012

Penny Jordan "Smak zemsty"

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Mira.


W latach osiemdziesiątych rekordy popularności biła emisja australijskiego serialu „Powrót do Edenu”. Bohaterka, Stephanie Harper, ulega dramatycznemu wypadkowi, a jej wiarołomny małżonek jest pewien, że pozbył się brzydkiej i nudnej żony. Jednak Stephanie trafia w ręce chirurga plastycznego i powraca jako piękna modelka Tara Wells. Pragnie zemsty i zadośćuczynienia.
Książka, którą właśnie skończyłam czytać, przypomniała mi tamten serial sprzed lat. „Smak zemsty” autorstwa Penny Jordan, to opowieść o hrabinie Geraldine Frances Fitzcarlton, która po zagadkowej śmierci ojca pozostaje sama, licząc na uczucie uwielbianego od lat kuzyna, Charles’a. Nie wie jednak, że kuzyn żywi do niej szereg uczuć, ale żadne z nich nie jest uczuciem pozytywnym. Wskutek zabiegów ojca Geraldine, Jamesa, młody mężczyzna jest pozbawiony praw do rodowego majątku, może się dostać do dziedzictwa tylko przez małżeństwo z grubą i brzydką kuzynką, Geraldine. Już usunął wrogiego mu wuja ze swojej drogi do bogactwa, ale z dziewczyną musi się po prostu ożenić. Jednakże gdy Geraldine odkrywa, że Charles jest handlarzem narkotyków, że mógł maczać palce w śmierci ojca i przyłapuje go w dodatku na zdradzie, postanawia dokonać zemsty. Znika, pozostawiając wszystkich w przekonaniu, że popełniła samobójstwo. Jednak zapis prawny nie pozwala Charlesowi sięgnąć po rodowy majątek, policja musi najpierw znaleźć ciało Geraldine. Wkrótce w życiu bezlitosnego mężczyzny pojawia się piękna Silver. A w życiu pięknej i szczupłej Silver pojawia się niewidomy Jake, były agent współpracujący z CIA przy rozpracowywaniu kolumbijskiego kartelu narkotykowego. Co połączy tę trójkę, jak zginęła żona Jake’a, co tak naprawdę dzieje się pomiędzy cynicznym i zimnym mężczyzną, a pragnącą zemsty kobietą? No cóż, zachęcam do lektury „Smaku zemsty” a wasza ciekawość może zostać zaspokojona.
Powieść Penny Jordan to umiejętnie poprowadzony romans z elementami dramatu i sensacji. Czytelnik ma okazję poznać obecne losy Jake’a i Silver, ale także zafundowano mu wycieczkę w przeszłość, do czasów, kiedy bohaterowie dorastali i dramatyczne wydarzenia wówczas determinowały ich obecną sytuację. Powieść czyta się błyskawicznie, język jest prosty i wciągający, a bohaterowie dają się lubić.
Polecam „Smak zemsty”, to dynamiczna historia dwójki skrzywdzonych przez los ludzi, którzy nauczyli się chować swoje prawdziwe uczucia, ale nie zapomnieli co to znaczy kochać.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz