środa, 18 kwietnia 2012

Sandra Brown "Cięcie"

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Świat Książki.

Powieści Sandry Brown to połączenie intrygujących książek sensacyjnych z pałającymi pasją i pożądaniem wątkami romansowymi. Bohaterowie uwikłani są w pogmatwaną historię kryminalno-sensacyjną, a jednocześnie muszą poradzić sobie z własnymi pragnieniami i uczuciami, które czasami pojawiają się wbrew nim samym. Podobny zabieg ma miejsce w powieści, którą właśnie miałam przyjemność przeczytać dzięki uprzejmości wydawnictwa Świat Książki.
„Cięcie” to najnowsza książka Sandry Brown, która wciąga już od pierwszych stron. Akcja rozpoczyna się od momentu brutalnego zabójstwa biznesmena Paula Wheelera w hotelowej windzie, który umiera na rękach swojej towarzyszki, Julie Rutledge. Jednocześnie poznajemy wybitnego adwokata, Dereka Mitchella, który wraca do Stanów z Paryża, gdzie gościł na urodzinach ukochanej matki. Podniebna podróż okazuje się być pełna wrażeń, gdyż poznaje piękną kobietę, z którą przeżywa niesamowicie namiętny seks w samolotowej toalecie. Derek ma nadzieję na kontynuowanie znajomości, ale nieznajoma szybko znika w holu lotniska, wcześniej wypowiadając do mecenasa zaskakujące słowa. Niedługo potem Derek otrzymuje propozycję zajęcia się nową sprawą, w której ma reprezentować Creightona Wheelera, bratanka zamordowanego Paula. Creighton to doskonały przykład syna marnotrawnego, którego głównych zajęciem jest oglądanie filmów i wypowiadanie kwestii z obejrzanych produkcji. A także trwonieniem pieniędzy pochodzących z funduszu powierniczego. Czy możliwe, że młody Wheeler ma coś wspólnego z zabójstwem wuja? A może to Julie Rutledge pozbyła się starszego kochanka? Ale tak właściwie to co łączyło ją z ofiarą? I co łączy tę sprawę z namiętnym podniebnym seksem pomiędzy Mitchellem i nieznajomą kobietą? Czytelnicy będą mieć wiele zagadek do rozwiązania, a wszystko w atmosferze zagadki kryminalnej i płomiennego romansu.
Sandra Brown po raz kolejny wciągnęła mnie w swoją opowieść, gdzie intryga kryminalna na równi z wątkiem miłosnym sprawia, że książkę czyta się w błyskawicznym tempie. Bohaterowie z krwi i kości, dynamiczna akcja, zły charakter, miłosne przyciąganie. Idealna lektura na wiosenny ale i deszczowy wieczór, polecam wielbicielom łączenia gatunków, bo Brown robi w to w sposób perfekcyjny.


3 komentarze:

  1. Jakoś nie mogę przekonać się do książek tej autorki. Robiłam już dwa podejścia i oba nieudane :/

    OdpowiedzUsuń
  2. kwestia gustu:) Akurat lubię mieszankę gatunkową, Brown pisze podobnie jak Beverly Barton, ta też ma świetne książki. Oczywiście dla mnie:)

    OdpowiedzUsuń
  3. recenzja mało ważna, piękna zmiana grafiki :D

    OdpowiedzUsuń