piątek, 27 lipca 2018

Mariette Lindstein "Sekta powraca"

„Sekta powraca” to drugi tom dylogii autorstwa Mariette Lindstein, która na podstawie własnych doświadczeń w sekcie scjentologicznej napisała dwutomową historię Sofii Bauman. W drugim tomie poznajemy dalsze losy wszystkich bohaterów. Sofia próbuje na nowo ułożyć swoje życie, dostaje pracę w bibliotece, nadal spotyka się z Benjaminem, ale wie, że to jeszcze nie koniec. Mimo iż Oswald siedzi w więzieniu, to jego macki zdają się sięgać wszędzie. Na wyspie mgieł reszta wyznawców nadal kontynuuje założenia Franza Oswalda i organizacja ViaTerra funkcjonuje w najlepsze, a Oswald zdaje się nią kierować zza krat. Jego umiejętność manipulacji, urok osobisty i doskonała znajomość ludzkiej natury, sprawiają że nawet wykształceni i pewni siebie ludzie zaczynają postępować wedle jego wskazówek. A on ma jeden cel: odzyskać Sofię, na punkcie której ma prawdziwą obsesję.

Sofia nie może zaznać spokoju, wokół niej zaczynają się dziać przerażające rzeczy, dlatego postanawia wyjechać do Stanów, gdzie w San Francisco udaje się jej znaleźć odrobinę spokoju. Pracuje w dużej bibliotece i powoli zaczyna się uspokajać. A gdy poznaje przystojnego Szweda-Mattiasa, ma nadzieję na odrobinę normalności, mimo iż nadal myśli o Benjaminie. Lecz okazuje się, że Oswald jest wszechpotężny. 

W tej części poznajemy także losy postaci pobocznych, Simona, Bossego, Elviry. W końcu też w ręce Sofii trafia kronika rodu von Barenstenów, dzięki której dziewczyna poznaje losy rodziny Franza Oswalda i zaczyna pojmować, że zło czasami można przekazać w genach.
„Sekta powraca” jest jeszcze bardziej przerażającą historią ludzkiego okrucieństwa, naiwności, manipulacji i pragnień chorego umysłu. Bardzo mnie ta część poruszyła, zwłaszcza jej końcówka.

Jeśli czytaliście tom pierwszy, to musicie przeczytać kontynuację! Polecam!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz