wtorek, 7 lutego 2012

Ewa Stadtmüller i Anna Chachulska "Kraków i okolice"

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Skrzat.


"Kraków i okolice" to kolejna książka z serii Skrzat poznaje świat, wydawanej przez wydawnictwo Skrzat. Tym razem młodzi czytelnicy mają okazję wędrować ulicami Krakowa, wedle spacerów zaproponowanych przez autorki, Ewę Stadtmüller i Annę Chachulską.

Książka posiada dziesięć tras spacerowych, dzięki którym odwiedzający stolicę Małopolski mogą zwiedzić Smoczą Jamę i Wawel, innym razem Wieliczkę, Kopalnię Soli i Zamek Żupny, a podczas jeszcze innej trasy Kościół oo. Paulinów na Skałce, Kościół św. Katarzyny, Plac Wolnica, Muzeum Etnograficzne, Kościół Bożego Ciała i Kazimierz.
Książka stanowi niewątpliwą atrakcję dla obieżyświatów, którzy mogą wykorzystać ten tytuł jako swoisty przewodnik po Krakowie i okolicach. Lektura ta umożliwia także wycieczkę wirtualną, dzięki której dziecko pozna największe zabytki i historyczne miejsca, związane z Krakowem.
Dodatkową atrakcją są także piękne ilustracje i zdjęcia. Do książki dołączone są krzyżówki, które dziecko może rozwiązać po zakończeniu krakowskich wycieczek.

"Kraków i okolice" to pozycja zarówno o dużej wartości edukacyjnej, jak i historycznej, ukazana w sposób atrakcyjny i na pewno interesujący dla młodego czytelnika.
Przed planowanym wyjazdem do Krakowa, na pewno pozycja obowiązkowa. Ale także dla tych, którzy chcą poznać historię związaną z niegdysiejszą stolicą Polski.
Polecam


3 komentarze:

  1. kolejna książeczka którą ciocia będzie kiedyś tam czytywać chrześniakowi lub chrześnicy :P

    OdpowiedzUsuń
  2. Wstyd się przyznać ale nigdy nie byłam w Krakowie, a bardzo bym chciała:) Książeczka idealna by poznać to miasto:)

    OdpowiedzUsuń
  3. dokładnie, moja córka Magda już ją przemęczyła na wszystkie strony:) A Kraków piękny!

    OdpowiedzUsuń