czwartek, 29 sierpnia 2019

Helen Hoang "Więcej niż pocałunek"

Może ktoś powie, że romanse są przewidywalne, ale mi to w niczym nie przeszkadza. Czasami lubię przeczytać dobrze skonstruowaną historię miłosną, która w jakiś sposób przenosi mnie na jakiś czas w inny świat i pozwala poczuć się, jak bohaterka romantycznej historii o wielkiej miłości. A jeśli ta historia pokazuje jeszcze zmagania bohaterów nie tylko z przeciwnościami losu, ale i własnymi blokadami, niejednokrotnie psychicznymi, tym bardziej chętnie po nią sięgam.

Tak właśnie było z książką Helen Hoang, zatytułowaną „Więcej niż pocałunek”.
Główna bohaterka to trzydziestoletnia analityczka, specjalistka od ekonometrii, Stella, zatrudniona w jednej z korporacji w Dolinie Krzemowej. Jest samotniczką, w całości oddaną pracy, zupełnie nie wychodzą jej kontakty z płcią przeciwną. Do tej pory miała trzech partnerów seksualnych i za każdym razem była to totalna katastrofa. Jej matka notorycznie ją próbuje swatać i nieustannie dopytuje o wnuki. Stella ma tego dość. Zgłasza się wobec tego do agencji towarzyskiej i zatrudnia niejakiego Michaela, jako mężczyznę do towarzystwa, aby ten pokazał jej, jak należy postępować z płcią przeciwną. Michael okazuje się być niebywale przystojnym i elokwentnym facetem, o sprawnych dłoniach i pięknym zapachu. To dla Stelli jest niezwykle ważne, gdyż kobieta ma zespół Aspergera, które to schorzenie w znaczny sposób utrudnia jej funkcjonowanie wśród ludzi. Wkrótce okazuje się, że bliskie towarzystwo Michaela bardzo jej odpowiada, jego dotyk jest przyjemny, a jego pocałunki nie wzbudzają w niej obrzydzenia, a wręcz przeciwnie. Stella powoli odkrywa w sobie potrzeby, o których nie miała pojęcia, a Michael zdaje się być jedynym mężczyzną, który może te potrzeby zaspokoić. Jednak chłopak skrywa pewną tajemnicę i choć zauważa, że zaczyna coś czuć do Stelli, to zdaje sobie sprawę, że w żadnym razie nie jest dla niej odpowiednią partią.

„Więcej niż pocałunek” to pełna niedomówień i sekretów historia miłości pary, którą na pozór nic nie łączy. Ukazuje także problemy osób z Aspergerem i sposób takiego postępowania z nimi, aby jak najbardziej uszanować ich potrzeby, nawyki i zachowania. 


Książka to idealna lektura na letni wieczór, romantyczna historia miłosna, okraszona dość śmiałymi scenami seksu. Czyta się ją szybko i sprawnie. Fajna opowieść o miłości, która jest w stanie pokonać wszelkie przeszkody i uprzedzenia. Polecam.


1 komentarz: