niedziela, 4 sierpnia 2019

Colleen Hoover "Too Late"

Miałam już przyjemność czytać kilka książek autorstwa Coleen Hoover i pamiętam, że były to historie z gatunku New Adult. Zatem podobnej tematyki spodziewałam się po „Too Late”. Jednakże w tej powieści autorka pokazała całkiem odmienne oblicze.

Bohaterowie to także młodzi ludzie, ale już z jakimś doświadczeniem życiowym, które postawiło ich w różnych dramatycznych sytuacjach. Sloan to młoda dziewczyna, studentka, imająca się różnych zajęć. Ma za sobą traumatyczne dzieciństwo i brata z autyzmem, który przebywa w specjalnym ośrodku rehabilitacyjnym. Jej chłopak zapewnia jej dostatnie, ale wcale nie bezpieczne życie. Asa jest szefem gangu narkotykowego, który z powodzeniem działa na uniwersytecie i w kampusie. Asa jest porywczy, nieobliczalny i całkowicie zafiksowany na punkcie Sloan. Dla niego przemoc jest odpowiedzią i receptą na wszystko. Także przemocą zdobył i ją. Kiedy chciała od niego odejść, zrobił wszystko, aby tego nie robiła, posuwając się nawet do szantażu i oszustwa. O czym dziewczyna dowiaduje się dużo później. Jest od niego uzależniona, odkłada zarobione pieniądze, żeby kiedyś się uwolnić.
Gdy pewnego razu na nudnych zajęciach z hiszpańskiego poznaje przystojnego i zabawnego chłopaka, po raz pierwszy w życiu czuje coś innego, niż tylko strach. Carter od razu nawiązuje z nią nić porozumienia i dziewczyna nie może doczekać się kolejnych zajęć w towarzystwie chłopaka. Lecz te oczekiwania szybko ulegają zniszczeniu, kiedy Asa przedstawia jej swojego nowego dilera. Jest nim właśnie Carter.

Jednocześnie Asa zaczyna zachowywać się w coraz bardziej nieobliczalny sposób. Nieustannie kontroluje Sloan, a zarazem zdradza ją z niezliczoną ilością dziewczyn. Carter zdaje się chronić Sloan, i ewidentnie zaczyna się coś między nimi dziać. Lecz młody mężczyzna ma całkiem inne zadanie do wykonania i nie jest tym, za kogo się podaje.

Bohaterowie pogrążają się coraz bardziej, niebezpieczeństwo czyha na każdym kroku, a szalony Asa realizuje swój plan, który demaskuje prawdziwą twarz Cartera. Czy Sloan zdoła się uchronić przed nieobliczalnością Asy? I czy zdoła ocalić chłopaka, którego pokochała?
„Too late” mogę nazwać dramatyczną historią z wątkiem kryminalnym i erotycznym. Nie brakuje także podłoża psychologicznego. W treści jest sporo bardzo ostrych scen seksu, a autorka pokazuje również destrukcję bohatera i postępującą chorobę psychiczną. 
„Too late” to świetna powieść, którą czyta się jednym tchem. Od początku do samego końca trzyma w napięciu i zawiera kilka nieprzewidywalnych zwrotów akcji.

Polecam, świetna lektura, od której nie będziecie mogli się oderwać!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz