czwartek, 20 marca 2014

Stephanie Evanovich "Miłość w rozmiarze XXL"

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Prószyński i S-ka.


Czasami wystarczy usiąść obok właściwej osoby i próbować jakoś przetrwać nielubiany lot. Wystarczy uśmiechnąć się i porozmawiać. Czasami wystarczy zaufać przeznaczeniu. I spróbować zmienić siebie i swoje życie. „Miłość w rozmiarze XXL” to romantyczna opowieść amerykańskiej pisarki, byłej aktorki, Stephanie Evanovich. Książka opowiada historię młodej wdowy, trzydziestoletniej Holly Brennan. 

Dziewczyna pochowała męża, który umarł na raka, zakończyła walkę o majątek, a teraz próbuje wrócić do normalnego życia. Z miernym skutkiem. Przez lata żyła z mężem jak odludek, nie miała przyjaciół, znajomych, a jej największą rozrywką stało się… jedzenie. Wszystko to spowodowało, że młoda kobieta waży o wiele więcej (o grubo więcej) niż powinna i to także utwierdza ją w przekonaniu, że raczej będzie miała problem z nawiązaniem nowych przyjaźni. 

Logan Montgomery to znany w Nowym Jorku właściciel klubów fitness i siłowni, a w dodatku osobisty trener wielu sław sportu, między innymi znanego bejsbolisty, Chase’a Walkera, który w dodatku jest jego długoletnim przyjacielem. Logan to typowy przedstawiciel modnej w Nowym Jorku warstwy społecznej: piękni, bogaci i… piękni. Poświęca się pracy, od czasu do czasu spotyka się ze zgrabnymi modelkami, nie wiążąc się z żadną z nich na dłużej. Jego związek z Natalie także właśnie się rozpadł, ale Logan wcale się tym nie przejął. O wiele bardziej zdenerwowało go to, że w samolocie z Toronto do Nowego Jorku zabrakło miejsc w I klasie i musiał zadowolić się klasą ekonomiczną. Jeszcze gorszą wiadomością jest to, że obok niego zajęła miejsce jakaś gruba kobieta o rozwichrzonych włosach i ładnym uśmiechu.

Holly i Logan spotykają podczas lotu, każde z nich wydaje się być wyrwane z całkiem odmiennego świata. A jednak znajdują wspólny język i dobrze się bawią podczas podróży. Logan do tego stopnia jest zainteresowany niecodzienną towarzyszką, że proponuje jej to, co od dawien dawna nie proponował nikomu. Osobisty trening. Holly decyduje się skorzystać z tej oferty. Rozpoczyna się walka z własnymi słabościami, pokusami, a wkrótce treningi z Loganem Montgomerym przeradzają się w coś, czego ani przeznaczenie, ani los lepiej by nie przygotowały.

„Miłość w rozmiarze XXL” to całkiem zgrabny romans z gorącymi scenami erotycznymi, prostą i przewidywalną fabułą i przez wszystkich spodziewanym zakończeniem. Książka miła, łatwa i przyjemna, dla wielbicieli takich miłosnych nieskomplikowanych historii pozycja idealna. Czyta się ją szybko i sprawnie. Jeśli lubicie takie gorące romanse, coś w stylu Księcia i Kopciuszka, to ta pozycja nadaje się doskonale.

1 komentarz: