piątek, 12 września 2014

Catherine de la Gletais "Selena Gomez. Księżycowa dziewczyna"

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Feeria (nowa seria Feeria Young).

Każda mama, która ma córkę w wieku powiedzmy 10-13 lat przeżyła zafascynowanie kanałem Disney Channel i serialem, który był emitowany właśnie tam.  Serial "Czarodzieje z Waverly Place" opowiadał o rodzinie o włosko-meksykańskich korzeniach i ukazywał przygody trójki rodzeństwa, posiadającej magiczne moce. Dwóch braci i siostra przez wiele lat doprowadzali do śmiechu młodych widzów, a czasami także i dorosłych. Sama wiele razy oglądałam ten serial z moją córką (obecnie nastolatką) i wspominam go z uśmiechem na ustach. Główną rolę żeńską-jedyną siostrę wśród braci grała tam Selena Gomez, dziewczyna, o której książkę miałam właśnie okazję przeczytać.

"Selena Gomez. Księżycowa dziewczyna" autorstwa Catherine de la Gletais to fabularyzowana opowieść o małej dziewczynce, która przyszła na świat jako córka swojej szesnastoletniej matki. Amanda marzyła o karierze filmowej i w tym celu jako nastolatka wyjechała do Nowego Jorku. Jednak zamiast upragnionej roli, przyszło jej grać inną, życiową: została mamą. Jednak nigdy nie zaprzestała realizować swoich marzeń, z tym że przerzuciła je teraz na swoją małą córeczkę. Mała Selena od początku przejawiała uzdolnienia zarówno aktorskie, jak i wokalne. Dlatego samotna już Amanda (dosyć wcześnie rozstała się z ojcem Seleny), zaczęła wozić dziewczynkę na wszelkie możliwe castingi. Wskutek tych działań Selena w wieku siedmiu lat dostała rolę w programie edukacyjnym dla dzieci "Barney i przyjaciele". Grała tam do ukończenia dziewiątego roku życia. Potem nadszedł czas niezliczonych przesłuchań i walki ze zniechęceniem i poczuciem porażki. Przełomem okazały się długoletnie castingi w wytwórni Disney Channel. Specjalnie dla Seleny napisano scenariusz wspomnianych wyżej Czarodziei i od tamtej pory nazwisko Seleny Gomez stało się powszechnie znane, zwłaszcza wśród młodej publiczności. Nieco później młoda aktorka zaczęła realizować się jako piosenkarka i nagrała swoją pierwszą płytę, która od razu pokryła się złotem. W tej chwili Selena ma dwadzieścia dwa lata i cały czas usilnie pracuje nad tym, aby zerwać z wizerunkiem "dziewczynki Disneya". Robi to o wiele mniej drastycznie, niż jej koleżanka i poniekąd rywalka, Miley Cyrus, znana z roli w znanym też serialu "Hannah Montana".

Książka ukazuje drogę na szczyt, wszelkie tego konsekwencje, a także kulisy związku młodej artystki ze znanym wśród nastoletniej publiczności piosenkarzem, Justinem Bieberem.
Jest to pozycja napisana prostym i nieco młodzieżowym językiem, dlatego na pewno stanowi odpowiednią lekturę dla fanek Seleny, nawet tych młodszych. Na pewno ważna pozycja dla wielbicielek tej amerykańskiej artystki, która zapewne jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa i tylko należy trzymać kciuki, aby nie dała pochłonąć się dzikiemu amerykańskiemu "szołbizowi".

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza