poniedziałek, 24 września 2018

Susie Hodge "Krótka historia sztuki"

Lubię różnorakiego rodzaju opracowania, książki dokumentalne, reportaże, które poruszają ciekawe, czasami kontrowersyjne tematy. A czy książka o sztuce może być interesująca dla laika? Nie będzie przegadana, monotonna, po prostu nudna? Wszystko zależy od sposobu przestawienia, ta zasada dotyczy i beletrystyki i opracowań i reportaży.

W książce Susie Hodge, zatytułowanej „Krótka historia sztuki” na pewno nie znajdziecie nudy. To świetnie opracowany swoisty przewodnik po kierunkach, dziełach, tematach i technikach. Informacje podane są w sposób prosty, szybko przyswajalny, lecimy przez epoki, dzieła, twórców z szybkością błyskawicy, poznajemy najważniejsze prace artystów, które ukształtowały naszą cywilizację i wyznaczały kolejne kierunki. 

Książka ta, nawet dla zupełnego laika, który do tej pory znał może tylko „Mona Lisę” Leonarda da Vinci i „Słoneczniki” Van Gogha, będzie nieocenionym zbiorem ciekawych informacji o twórcach i ich dziełach, o uwarunkowaniach historycznych i popularnych tematach w sztuce. To ciekawa i pouczająca wycieczka do świata artystów, których dzieła przetrwały do dziś i tworzą naszą kulturę. 


Warto dodać, że książka jest pięknie wydana, na śliskim papierze, zawiera mnóstwo ilustracji i stanowi naprawdę atrakcyjne wydanie, które warto mieć w swojej biblioteczce. Zapraszam więc do świata sztuki!


Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Almapress.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz