piątek, 7 września 2018

Adrian Bednarek "Skazany na zło"

Adrian Bednarek to autor popularnej serii o psychopatycznym Kubie Sobańskim. Teraz serwuje nam historię, w której możemy obserwować, jak zło zaczyna rządzić życiem zwykłego człowieka i zmienia go w prawdziwą bestię.

„Skazany na zło” przedstawia historię Wiktora Hauke, którego jedna decyzja sprawia, iż życie jego i jego bliskich staje się pasmem koszmarów, a on sam daje się pochłonąć mrokowi i wie, że po przekroczeniu granicy pomiędzy dobrem a złem, nie będzie już odwrotu.

Wiktor jest mężem Igi, miał problemy z alkoholem, lecz jest na odwyku, z Markiem prowadzi firmę, nienawidzi swojego szwagra-Roberta i spotyka się z Moniką, która wnosi trochę świeżości do jego jałowego życia. Nie wie jednak, że od jakiegoś czasu gra główną rolę w historii, do której scenariusz stworzył pewien Reżyser. Psychopata, manipulant i niebezpieczny człowiek, który pragnie jedynie realizować własne chore fantazje, nie zważając na nic. Poza tym jest przekonany, że zło tkwi w każdym, potrzeba tylko odpowiedniego impulsu, aby je wyzwolić. Wiktor wpada w sidła Reżysera i nie ma innego wyjścia, jak tylko grać rolę, jaką mu przydzielono. Jednak mężczyzna okazuje się być innym Aktorem, niż ci, których Reżyser dotychczas wykorzystywał do swoich chorych fantazji. Aktor wymyka się spod kontroli, zaczyna grać wedle własnych scenariuszy, co doprowadza do szeregu dramatycznych wydarzeń. 

„Skazany na zło” to sprawnie napisany thriller psychologiczny, w którym główną rolę gra zło, istniejące w każdym, a tylko umiejętnie zadane rany psychiczne, potrafią je wyzwolić. Akcja szybko posuwa się do przodu, wraz z głównym bohaterem pogrążamy się w mroku i zmierzamy do zaskakującego i jeszcze bardziej mrocznego końca.

Polecam tę historię, przede wszystkim miłośnikom dobrze skonstruowanych thrillerów, nie bojącym się sugestywnych opisów miejsc zbrodni i lubującym się w analizowaniu chorych ludzkich umysłów, dla których zło to jedynie igraszka. Bardzo dobrze się czyta tę książkę, a zakończenie zaskakuje i jest naprawdę świetnym zwrotem akcji. Warto!

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Novae Res.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz