wtorek, 10 lutego 2015

Konkurs z książką "Utrata" Rachel Van Dyken

Wraz z wydawnictwem Feeria zapraszam do udziału w konkursie, w którym do wygrania będzie książka "Utrata" Rachel Van Dyken.


Kiersten nie jest zwykłą dziewczyną. Ścigają ją koszmarne echa wydarzeń sprzed dwóch lat. Od tamtej pory woli unikać zobowiązań, a smutek jest jedynym znanym jej – i dlatego bezpiecznym – uczuciem. Gdy poznaje Westona, wydaje się, że dzięki niemu wyjdzie z ciemności na słońce.
Ale nie wie, że czas nie jest jej sprzymierzeńcem. Choć Wes sądzi, że potrafi ją ocalić, to dając jej wszystko, jednocześnie wszystko zniszczył. Próbował ją ostrzec, ale jak można przygotować się na coś takiego?   
Czasami musisz się śmiać, by nie wybuchnąć płaczem. A czasami, gdy myślisz, że to już koniec – to jest dopiero początek…
Pierwszy tom bestsellerowej, przepełnionej emocjami serii YA.Wszyscy, którzy chcą powalczyć o tę powieść, powinni do 20. lutego napisać w komentarzu dlaczego sięgają po książki z nurtu young adult

Należy wymienić 3 zalety tych właśnie historii.


Wygrywa jedna osoba- jeden egzemplarz powyższej książki.
Powodzenia!

22 komentarze:

 1. Zgłaszam się :)
  Sięgam po książki z nurtu Young adult. :D
  1. rozluźniają mnie, są lekkie i przyjemne w czytaniu.
  2. mam wrażenie jakbym cofała się w czasie i miała te naście lat, rozmyślam, co zmieniłabym w swoim życiu, gdybym znowu była nastolatką.
  3. kolejna zaleta, wydaje mi się, że wszystkie kończą się Happy endem w przypadku jednego tomu, natomiast jeśli jest seria to ona kończy się..."i żyli długo i szczęśliwie" :D czasami własnie tego mi potrzeba, banalnego zakończenia. Odstresowania, rozluźnienia, zapomnienia o wszystkich bolączkach tego świata.

  klaudiaskiedrzynska@wp.pl
  Baner na fb.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja również się się zgłaszam :)
  Czytam ksiązki Young adult ponieważ :
  1. Uświadamiają mi, że moje życie nie jest aż takie złe i inni mają gorzej ponieważ każdego dnia muszą walczyć z koszmarami przeszłości
  2. Jak każdy człowiek potrzebuje się wzruszyć a cierpienia i szczescie drugiego człowieka tak na mnie działa
  3. Uczy mnie - uczy mnie, że o własne cele i pragnienia trzeba walczyć i nie wolno się poddawać choć by ta wala miała trwać do ostatniego oddechu. Nie wolno przestać żeby później nie mieć do siebie żalu, że jest już poprostu za późno

  hoffman1990@vp.pl
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgłaszam się:)
  1. Książki nurtu Young Adult sprawiają, że mam znowu 18 lat:)
  2. Są pełne emocji, a to w książkach bardzo cenię.
  3. Bohaterowie tych książek są zazwyczaj niezwykle wyraziści, nie pozostawiają czytelnika obojętnym. Albo się ich lubi albo wręcz odwrotnie - nienawidzi:)
  kasiaj1-86@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Wybieram książki young adult ponieważ:
  1. Sama jestem jeszcze młoda i czytanie o wchodzeniu w dorosłość pokazuje mi, że popełnianie błędów jest czymś normalnym, szukanie swojej drogi w życiu nie jest łatwe a jednak postawione sobie cele są do osiągnięcia.
  2. Takie historie są wzruszające i romantyczne, a zarazem pokazują jakim brzemieniem dla młodego człowieka może być jego przeszłość, dzięki temu doceniam moje dotychczasowe życie.
  3. Najczęściej kończą się pozytywnie i to jest dla mnie uspokajające.

  dagadam19@o2.pl
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Książki Young adult są dla mnie odskocznią od mojego dorosłego życia i jego codziennych problemów. Jako pracującej żonie, mamie zdarza się ich sporo, niektóre naprawdę potrafią dobić. Kiedy sięgam po literaturę dla nastolatków zapominam o nich wszystkich. Wracam w wyobraźni do swoich młodzieńczych problemów, problemów i przygód nastoletnich bohaterów i wspominam swoje dawne licealne i studenckie życie. Te książki sprawiają, ze się uśmiecham, bo pozwalają mi się czasem cofać w czasie. Przypominają mi moje pierwsze miłości, wielkie przyjaźnie, zawody i porywy serca :) Wystarczy mi jeden wieczór z taką książką, a następnego ranka wstaję uśmiechnięta i z młodzieńczą werwą spoglądam na swoje problemy, które wówczas już nie wydają się takie wielkie. Te książki naprawdę poprawiają moje samopoczucie.

  OdpowiedzUsuń
 6. 1. Czytając je znów czuję się młodo (mając 30 lat niekiedy czuję się jakbym miała 50) :P
  2. Doskonałe na odstresowanie, odreagowanie czy odcięcie się na kilka godzin od otaczającego świata (wprost uwielbiam te zarwane noce, bo za dnia Adaśko za bardzo nie pozwala czytać).
  3. Za czasów mojej młodości nie było takich książek więc nadrabiam zaległości :D
  Pozdrawiam
  antoniak24@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Dlaczego sięgam po książki young adult?
  Dla mnie takie książki są jak wata cukrowa, niby wiem, że to nie mój przedział wiekowy jednak lubię po nie sięgnąć :D Po pierwsze dzięki nim przypominam sobie jakie miałam "problemy" w wieku tych nastu lat i myślę o nich z uśmiechem. Po drugie działają na mnie antystresowo, może dlatego, że zazwyczaj dobrze się kończą, mają tzw "happy end" jednak czasami uważam, że złe zakończenie byłoby lepsze, ponieważ młodym ludziom przydałaby się lekcja pokory :) A po trzecie dzięki tym książkom poznaję na nowo świat, to jak teraz widzi go młodzież, co oni uważają za problematyczne, ponieważ to się zmienia ciągle, dla mnie nie liczyło się to że nie mam komórki, czy PS, problemem był np. brak komputera teraz uczeń podstawówki, czy gimnazjum ma najnowsze smartfony, konsole i dla nich problemem już jest co innego :/
  wersja.Asia@vp.pl
  link udostępniony na FB Joanna Szarek :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dlaczego sięgam po książki young adult?
  1. Studiuje pielęgniarstwo, a sytuacje przedstawione w książkach pomagają w pracy z pacjentem. Dzięki nim mogę łatwiej wczuć się w sytuację chorego, zrozumieć jego obawy.
  2.Niewinny flirt, romans, miłość. Każdy kocha czytać historie z miłością w tle. Dzięki temu możemy przeżyć rollercoaster emocji wraz z bohaterami. Od zauroczenia poprzez łzy, a w końcu prawdziwą miłość.
  3.Humor. Nie raz i nie dwa uśmiechamy się do siebie przypominając sobie zabawny cytat z książki. Uśmiech płynący ze słów pozwala nam przetrwać kolejny dzień .

  Pozdrawiam :
  anetawrona22@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Zgłaszam również swój komentarz :)
  Czytam Książki YA ponieważ są to książki Gdzie Można mimo wieku już starszego przypomnieć sobie młodość, sięgnąć wspomnieniami do przeszłości i zobaczyć że nasze problemy są czasem niczym ważnym w porównaniu z bohaterami tych książek. Po drugie mam czasem ochotę sięgnąć po literaturę tego typu oderwać sie od rzeczywistości pomarzyć i zakochać się w pięknej historii nastolatków. Po trzecie te książki popędzają pasję i miłość przypominają mi moją własną młodość szalone błędy pierwszą miłość i picie na umór. Są bajką i fantazja każdej starszej osoby :) Bardzo Lubię te książki i mimo że czas leci i tak będę je czytać i zachęcać innych :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Pierwszą zaletą książek z tego gatunku jest autentyczność opowiadanych w nich historii. Mimo tego, że czasem trudno jest uwierzyć w to, że jedną osobę może spotkać aż tyle dramatycznych i przykrych sytuacji, ja wiem, że jest to możliwe. Ta prawda, która zawarta jest w YA wzrusza mnie, porusza i pozwala przenieść się w pełni do przedstawionego świata.
  Kolejnym elementem są bohaterowi, którzy zazwyczaj wykreowani są tak, by czytelnik od pierwszej chwili był w stanie nawiązać z nimi szczególną więź. Niejednokrotnie przekonałam się o tym na własnej skórze i czasem miałam wręcz wrażenie, że autorowi udało się stworzyć postać z krwi i kości, którą za chwilę będę miała szansę spotkać na ulicy, w pracy, czy w kinie.
  Trzecia zaleta to połączenie dwóch emocji, które odczuwa się podczas czytania. Za każdym razem, gdy sięgam po literaturę z tego gatunku, czuję się osaczona przez smutek, jaki wypływa z tych powieści, a jednocześnie odczuwam wielką radość spowodowaną tym, że trafiłam na cos, co jest w stanie uderzyć mnie prosto w serducho i wyryć w nim niezacieralny ślad, który powoli mi pamiętać daną książkę przez długi, długi czas :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Uwielbiam takie książki ponieważ:
  1. Poruszają trudne, ale prawdziwe tematy mimo iż opowiadają o młodych ludziach.
  2 .Pozwalają mi przenieść się do całkiem innego świata, dzięki pozytywnym zakończeniom cudownie się ich czyta.
  3. Zazwyczaj są o przystojnych mężczyznach o których fajnie się czyta ;)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 12. Przede wszystkim young adult jest dla mnie odskocznią od rzeczywistości. Mam wiele problemów i aby od nich uciec ukrywam swój umysł w książkach. Pozwala mi to choć na chwile zapomnieć o tym co przeżywam i czuje. Skupiam się wtedy na emocjach i przygodach bohaterów. Każdy opis smutku, żalu, radości lub szczęścia przeżywam całą sobą. Jestem tym pochłonięta i dzięki temu czuję się jakbym to ja była główną postacią z książki. W prawdziwym życiu nie wszystko jest doskonałe. Z książkami YA jest podobnie, dlatego też za to mają u mnie ogromny plus. Nie zawsze świat tych bohaterów jest piękny i kolorowy. Jednak zazwyczaj potrafią wyjść z trudnych sytuacji, co jest dla mnie inspiracją do działania, aby uporać się ze swoimi problemami. Uczą mnie wtedy jak być silną i jak się nie poddawać. Pokazują, że z ciężkimi chwilami w życiu można sobie poradzić. Najważniejsze jest jednak to, że książki young adult nigdy mnie nie zawiodły. Dzięki temu mam ochote czytać ich więcej.

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Przede wszystkim young adult jest dla mnie odskocznią od rzeczywistości. Mam wiele problemów i aby od nich uciec ukrywam swój umysł w książkach. Pozwala mi to choć na chwile zapomnieć o tym co przeżywam i czuje. Skupiam się wtedy na emocjach i przygodach bohaterów. Każdy opis smutku, żalu, radości lub szczęścia przeżywam całą sobą. Jestem tym pochłonięta i dzięki temu czuję się jakbym to ja była główną postacią z książki. W prawdziwym życiu nie wszystko jest doskonałe. Z książkami YA jest podobnie, dlatego też za to mają u mnie ogromny plus. Nie zawsze świat tych bohaterów jest piękny i kolorowy. Jednak zazwyczaj potrafią wyjść z trudnych sytuacji, co jest dla mnie inspiracją do działania, aby uporać się ze swoimi problemami. Uczą mnie wtedy jak być silną i jak się nie poddawać. Pokazują, że z ciężkimi chwilami w życiu można sobie poradzić. Najważniejsze jest jednak to, że książki young adult nigdy mnie nie zawiodły. Dzięki temu mam ochoty czytać ich więcej.

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Kocham uwielbiam bo:
  1. Czytając je śmieje się jak wariat!
  2. Czytając je płacze jak dziecko!!
  3. Czytając je wciąż na nowo uczę się miłości!!!

  Pozdrawiam ;-)

  monap@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 15. Uwielbiam te książki ponieważ czyta je się niesamowicie lekko. Są napisane prostym językiem, a w tej prostocie jest maksimum treści. Czesto zaglebiajac się w nie zastanaqia mnie czemu to kategoria młodzieżowa ,co prawda ukazuje młodych ludzi ale borykają się z problemami gorszymi niż niejeden dorosły , dlatego polecam je także dorosłym . Lubię je za humor, za to że wyobraźnia moja zawsze intensywnie pracuje, za to że często łzy cisną mi się do oczu, za uczucie pustki po przeczytaniu, którą koi tylko sięgnięcie po kolejna książkę i za to że zawsze z łatwością można się postawić w skórze bohaterów.
  nataliasobota.sdz @ gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 16. Sięgam po książki z nurtu young adult, ponieważ:

  Po pierwsze, pokazują one, że miłość często zaczyna się w wieku kilkunastu lat kiedy bohaterowi są tylko „Przyjaciółmi”, a potem zaczynają dostrzegać, że łączy ich coś głębszego, silniejszego.
  Po drugie, w wielu książkach główni bohaterowie są wystawiani na ciężkie próby: choroby, zazdrosnych byłych, sprzeciwiające się rodziny a jednak w tak młodym wieku są „Gotowi na wszystko” aby być razem.
  Po trzecie, uczą że warto się nie poddawać, walczyć o to co w życiu najważniejsze, o to że nawet młoda, często „Pierwsza miłość” może mieć solidne podstawy.

  magdaa0726@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 17. Z wykształcenia, powołania i potrzeby serca zostałam nauczycielką języka polskiego. Przebywając na co dzień wśród młodzieży próbuję ją zrozumieć, widzę problemy, które w tym wieku są traktowane jak katastrofa i czasami - choć nie powinnam się wtrącać w życie pozaszkolne uczniów - chcę im pomóc, doradzić nie jak "stara baba od polskiego", ale jako koleżanka. Lubię sięgnąć po literaturę młodzieżową, bo to pozwala mi przypomnieć sobie lata, gdy też zaliczałam się do tej grupy wiekowej. Wspomnienia to cudowna sprawa :)
  Poza tym te książki niosą ze sobą wiele mądrości i świeżości, wcale nie koncentrują się wokół takich tematów jak: imprezy, kłopotliwi rodzice, pierwsze kontakty seksualne i uwielbienie używek. To, że bohaterami są ludzie młodzi nie oznacza, że głupi! Przeżywają oni autentyczne emocje, podejmują trudne decyzje i wyciągają wnioski z popełnionych błędów. Bardzo mi się to podoba.
  Trzecią zaletą powieści z nurtu young adult jest jasny przekaz, prosty język i dużo dialogów. Tekst czyta się szybko i z łatwością wkracza w świat bohaterów. To, że jestem nauczycielką nie jest równoznaczne z tym, że zaczytuję się w opracowaniach i literaturze naukowej. Wystarczy mi rozszyfrowywanie toku myślenia niektórych uczniów na sprawdzianach ;)

  Pozdrawiam!
  Katarzyna
  obliczarozy@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 18. 1) Młodzi bohaterowie-zbliżoni do mnie wiekiem więc identyfikuje się z nimi
  2) poruszają trudne lecz ważne tematy
  3) pokazują prawdziwy świat z punktu widzenia młodych ludzi

  OdpowiedzUsuń
 19. Jonathan Carroll w jednej ze swoich książek napisał :"Czytanie książki jest, przynajmniej dla mnie, jak podróż po świecie drugiego człowieka. Jeżeli książka jest dobra, czytelnik czuje się w niej jak u siebie, a jednocześnie intryguje go, co mu się tam przydarzy, co znajdzie za następnym zakrętem." Ja sięgają po książki z nurtu young adult z kilku powodów.
  Po pierwsze, losy młodych bohaterów sprawiają ,że mam różne poglądy na dane sytuacje.
  Kiedy coś nam się przytrafi, niekoniecznie coś miłego, reagujemy odruchowo. Wybuchamy złością i kierujemy się furią. Ja dzięki temu, że czytam książki typu 'young adult' pomimo przykrych sytuacji, często mnie raniących, reaguję spokojnie z rozsądkiem. Staram się nie gorączkować aa spojrzeć realnie na daną sytuację. Dążę aby udowodnić, że dana sytuacja nie dotknęła mnie tak bardzo. Staram się znaleźć zawsze choć gram nadziei.
  Po drugie, jak powiedział bardzo dawno temu George Orwell - najlepszymi książkami są te, które mówią nam, co już sami wiemy. I tak jest w przypadku książek young adult. Sama jestem nastolatką i dobrze wiem jakie ma się w tym wieku rozterki. To chyba naturalne, że człowiek lubi czytać o postaciach w zbliżonym wieku. To banalne, że poruszają nas historie młodych, pięknych i zakochanych. W dodatku kończy się to wszystko happy endem. Dzięki takim historiom właśnie widzę promyk nadziei, że może i mnie coś takiego cnotliwego spotka. Chyba jak każdy lubię się oderwać od szarej rzeczywistości.
  Po trzecie, ja swojego życia nie wybrałam. Mam rodziców, rodzeństwo, prawdziwy dom. Mam codziennie co jeść i pić. Jestem zdrowa. Mam możliwość uczęszczania do normalnej szkoły. W historiach postaci książek 'young adult' mogę zobaczyć choć odrobinkę życia innych ludzi. Mogę przeczytać jak ktoś cierpi lub jest szczęśliwy. Mogę w pewnym sensie przeczytać jakie mają życie młodzi ludzie np: bez rodziców lub chorzy. Jak ich pokrzywdził los. Dzięki książkom typu YA w obecnym swoim wieku, doceniam swoje życie takim jakim jest.

  dominika76@onet.pl
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Uwielbiam fantastyką, ale czasami muszę od niej po prostu odpocząć. Zamiast istot nadnaturalnych wolę poczytać o zwykłych ludziach z problemami. Pytanie tylko co dokładnie? Jako że jestem nastolatką, a właściwie trochę więcej niż nastolatka, ale mniej niż dorosłą kobietą mam dość specyficzne upodobania. Pragnę czegoś z obu kategorii wiekowych, czegoś pomiędzy, na granicy. I tu właśnie swoją rolę świetnie spełnia young adult znajdujący się na pograniczu. Nie jestem na nie ani za stara ani za młoda, to troche tak jakbym mogła sobie dodawać lub odejmować lat, w zależności od mojego humoru albo książki, jaką akurat mam przed sobą.
  Czytając young adult głównie myślę dwie rzeczy: „Ja też tak chce!” i zatruwam sobie życie myslami, czemu ja nie mogłabym przeżyć czegoś podobnego i pomstuję na bohaterów, którzy przechodzą momentami fantastyczne epizody w swoim życiu, a u mnie ktoś zapomniał ich prawdopodobnie wpisać do scenariusza. Jest jeszcze możliwość, kiedy to współczuję bohaterom i wtedy cieszę się, że u mnie dzieją się same spokojne rzeczy…ale wtedy się nie dołuję, a trzeba wiedzieć, że ja uwielbiam się dołować, a czytając young adult trafia mi się wspaniała okazja.
  Lubię też, kiedy ksiązką uczy, gdy po przeczytaniu wynoszę coś ważnego, jakąś lekcje, która otworzy mi oczy albo każe spojrzeć inaczej na pewną sprawę. Young adult daje mi taką możliwośc. Uczy wartościowych rzeczy w najbardziej dla mnie przyjemny sposób, więc czegóż chcieć więcej?
  (chyba tylko jednego… Książki :) Young adult daje mi szansę na inne życie, takie, którego nie mogę doświadczyć jak na razie w świecie rzeczywistym.

  OdpowiedzUsuń
 21. Dlaczego sięgam po książki z nurtu young adult? Czasami sama się nad tym zastanawiam i po krótkiej chwili mogę podać już kilkanaście uzasadnień. Postaram się jednak podać trzy, według mnie najważniejsze powody. Po pierwsze książki young adult cechuje prosty i łatwo przyswajalny język, który zapewnia niezbyt wymagającą lekturę. Mamy okazję zrobić sobie przerwę pomiędzy trudniejszymi i cięższymi pozycjami, co zazwyczaj zapewnia dodatkową dawkę przyjemności z czytania. Po drugie książki z nurtu young adult traktują o rzeczach naturalnych, opisują prawdziwe historie, które mogą się przydarzyć każdemu z nas, jak np: śmiertelna choroba, czy traumatyczny wypadek. Są to tematy trudne, ale warte poruszenia, które tylko wzbogacają książki młodzieżowe. Po trzecie wzbudzają w nas całą gamę uczuć. Poprzez złość, zniecierpliwienie, nadzieję, aż po zachwyt i potok łez. Doprowadzają nas na krawędź załamania, lub wzbijają w powietrze. Mamy okazję poznać tok rozumowania nastolatków, ich wzorce zachowania i to jak postrzegają świat. Mamy wgląd w ich umysły przez co możemy zrozumieć przez co przechodzą i towarzyszyć im podczas trudnych chwil. Właśnie dla tego sięgam po książki young adult, ponieważ, mimo że są to książki kierowane do młodzieży to nawet dorośli znajdą jakąś mądrość w tych książkach.

  OdpowiedzUsuń