piątek, 6 września 2013

Co u mnie piszczy?

Co w trawie, a właściwie u mnie piszczy? Wróciłam z urlopu i od razu spadło na mnie milion rzeczy, ale to chyba norma? Mam nadzieję. 
Ale są to same pozytywne sprawy, więc takie obciążenia zawsze mile widziane :)

Już tylko kilka dni dzieli mnie i Was mam nadzieję ;) od premiery pewnej dramatycznej historii.
25 września nakładem wydawnictwa Filia ukażą się "Łatwopalni". 

Dolny Śląsk, niemiecka przeszłość, spalona słońcem ziemia, intensywna, mieniąca się kolorami jesień i małe miasteczko u stóp gór. Tam przyjeżdża on – mężczyzna, który wciąż ucieka. Kiedyś wydarzyło się coś, przez co już nigdy nie będzie mógł normalnie żyć, nie zazna spokoju. Spotyka ją, śliczną nauczycielkę, której brakuje wiary w siebie i którą dusi małomiasteczkowy konwenans. Ich spotkanie jest jak cud – wybucha jesień, pali słońce, rodzi się miłość. Ale los znowu zadrwi z obojga.Natomiast 21 października nakładem wydawnictwa Novae Res ukaże się pewna szalona historia, którą napisałam cztery lata temu. jest to mix gatunków: romans, sensacja i delikatny powiew... nadprzyrodzonego bohatera. Taki komiks bez obrazków, aczkolwiek bardzo gorący :)


Melisa, James i Nocny Łowca. Historia jak z komiksu o walce ze złem, walce z własnymi słabościami, demonami przeszłości i oczywiście o wielkiej miłości. Ona jedna, ich dwóch, Miasto Aniołów i zagrożenie, któremu niekiedy nie można się oprzeć. Obrońca nocy to sensacyjna opowieść o pyskatej dziennikarce, zarozumiałym potentacie mediowym i Nocnym Łowcy. Dobro walczy ze złem, ludzie ze swoimi pragnieniami, a Melisa Mallory z miłością do dwóch mężczyzn. Agnieszka Lingas-Łoniewska bawi się formą, zapraszając nas do nieco komiksowej opowieści z elementami fantasy, gdzie jednak zło i zagrożenie są realne, a uczucia gorące i buzujące od pożądania.


  
Te powieści będę promowała podczas najbliższych targów, a spotkać się ze mną będzie można tu:

Katowickie Targi Książki - 22 września, godz. 12, stoisko Granice.pl Będę tam podpisywać przedpremierowo "Łatwopalnych".
Krakowskie Targi Książki - 26 października:
- o godz. 12 stoisko wydawnictwa FILIA, będę podpisywała "Łatwopalnych",
- o godz. 13:15 stoisko wydawnictwa NOVAE RES, będę podpisywała "Obrońcę nocy" (PREMIERA).Poza tym co jeszcze? Pracuję nad tekstem "Brudnego świata", poprawiam go i wygładzam. Książka ta ukazała się w 2010 roku w USA jako "Dirty World", a wiosną 2014 ukaże się u nas nakładem wydawnictwa Novae Res.


Oczywiście polskie wydanie będzie miało inną okładkę, chociaż konwencja tej bardzo dobrze oddaje treść.


W tej chwili przygotowuję się do pisania nowej powieści, której treść wymyśliłam na chorwackim Peljesacu i tam właśnie będzie działa się część fabuły. A bohaterowie zawitają również do Wrocławia i Warszawy oraz do Dubrovnika. Będzie to opowieść o trzech siostrach, Zuzannie, Zofii i Gabrieli. A także o wielkich miłościach, problemach i życiowych niedopowiedzeniach. Roboczy tytuł to: "Szukaj mnie wśród lawendy".

Chorwackie krajobrazy i zeszyt Marco Polo tak mnie natchnęły ;) I moje kochane Sil i Dor :)))Tak więc...
Trzymajcie kciuki i do zobaczenia i do napisania :)))

14 komentarzy:

 1. O, będzie się działo, super ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Trzymam w kciuki za pomyślne zrealizowanie wszystkich zamierzonych celów.

  OdpowiedzUsuń
 3. Trzymam kciuki ze obrane plany :)

  OdpowiedzUsuń
 4. już nie mogę się doczekać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ogrom pracy :) Podziwiam i szczerze żałuję, że mam tak daaleko na targi :((

  OdpowiedzUsuń
 6. ale plany... trzymam więc kciuki za powodzenie! Może uda mi się być na targach 26.10

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziękuję za miłe słowa:) Każdy dobry fluid mile widziany :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Czyli jednym słowem będzie się działo. Okładka łatwopalnych jest wprost bajeczna. Z niecierpliwością czekam na tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 9. Marzą mi się "Łatwopalni", a i "Obrońca nocy" kusi... "W szpilkach od Manolo" przypadło mi do gustu, więc niecierpliwie czekam, aż dorwę kolejne Twoje powieści. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. I to są te chwile, które kocham ;) Czekam niecierpliwi na wszystkie książki, no szczególnie tą drugą - wiadomo czemu :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Cro sieciówka - Marco Polo rules :D Sil i Dor pomogły niewiele :P

  OdpowiedzUsuń
 12. Również trzymam kciuki! Ostatnio jestem zakręcona i prawie blogów nie odwiedzam, ale liczą się czyny, a ja myślami wysyłam pozytywne wibracje. Motyw lawendowy ekstra, bo bardzo lubię. Chętnie podrzuciłabym pomysł na tytuł, tylko nie wiem za bardzo o co kaman. ;)

  OdpowiedzUsuń