piątek, 5 kwietnia 2013

C.J. Daugherty "Wybrani"

Powieść „Wybrani” autorstwa C.J. Daugherty otwiera nowy cykl z serii o Nocnej Szkole. Nie jest to kolejna książka dla młodzieży z paranormalnymi bohaterami i wydarzeniami. To raczej młodzieżowy thriller z tajemnicą w tle. 
Główną bohaterką „Wybranych” jest zbuntowana Allie Sheridan, która po zagadkowym zniknięciu brata, nie radzi sobie z tym i zaczyna stwarzać coraz większe problemy wychowawcze swoim rodzicom. Nie pomagają zmiany szkół, kary, rozmowy. Dlatego po ostatnim wyskoku, państwo Sheridan podejmują bardzo trudną dla nich decyzję. Allie zostaje odwieziona do Akademii Cimmeria, o której dziewczyna nigdy nie słyszała. Tej szkoły nie ma nawet na żadnej mapie. Wkrótce okazuje się, że w Cimmerii nie jest aż tak źle, pomimo bardzo wysokiego poziomu nauczania i niektórych, bardzo niemiłych dziewczyn. Allie zaprzyjaźnia się z Jo, a sama staje się obiektem zainteresowania dwóch przystojnych chłopaków. Sylviana, pewnego siebie Francuza i Cartera, milczącego i nieco niepokojącego stałego mieszkańca szkoły. I gdy Allie zaczyna wierzyć, że może znalazła swoje miejsce na ziemi, gdy nawet przestaje mieć za złe rodzicom, że została przez nich tutaj umieszczona, okazuje się, że nic nie jest takim, jakim się wydaje.

W szkole zaczynają się dziać rzeczy, rodem ze scenariusza filmu sensacyjnego, ci, którzy zdawali się być przyjaciółmi, wcale nimi nie są, a związek Allie z historią szkoły okazuje się być silniejszy, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. I wkrótce dziewczyna może ufać tylko dwóm osobom. Niebawem pomiędzy nią, a jednym z chłopców, wybucha gorące uczucie. Ale jednocześnie nad głową panny Sheridan gromadzą się czarne chmury, bo ktoś lub coś zaczyna zagrażać jej bezpośrednio. Czy dziewczyna rozwikła tajemnicę Akademii Cimmeria? Czy to dopiero… początek?

Zapewniam, że nie na wszystkie pytania znajdziecie odpowiedź w tej książce, gdyż to dopiero pierwszy tom z zapowiadanej trylogii. Wprawdzie jest to powieść zdecydowanie dla młodzieży, niemniej jednak czytało mi się ją bardzo sprawnie i z wielkim zainteresowaniem czekałam na każdą kolejną scenę. Książka wciąga, jest intrygująca, miejscami zabawna, nie brakuje w niej też pierwszych młodzieńczych uniesień i miłości. Poleciłabym ją młodej osobie, która nie za bardzo lubi czytać, treść i akcja gwarantują, że taki nieopierzony czytelnik da się złapać w sidła fabuły i wciągnąć w ten opisywany świat. Polecam, początek ciekawej serii, na której dalszy ciąg czekam.

3 komentarze:

  1. Ja spodziewałam się bardziej młodzieżowego romansidła, a autorka przygotowała nam coś, co zdecydowanie wychodzi z tego schematu. Póki co nie przedobrzyła, powieść była bardzo dobra, oby tak dalej :))

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie czytałam, ale zapoznałam się z wieloma opiniami i mam mieszane uczucia... Co więcej, okładka mnie nie zachęca do przeczytania ... ;d Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Doskonała była i pozostwia tą nutkę niepewności, co będzie dalej ;)

    OdpowiedzUsuń