poniedziałek, 14 października 2013

Abbi Glines "O krok za daleko" (tom 1)

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Pascal.

Od miłości do nienawiści.
Od pożądania po namiętność.

Ten okładkowy blurb nie mógłby chyba lepiej oddać tego, co znalazłam w książce „O krok za daleko” autorstwa Abbi Glines. To niesamowita huśtawka emocjonalna, połączona z gorącymi scenami seksu i buzującymi od pożądania dialogami.

Wykorzystany ograny motyw dziewczyny z klasy średniej i bogatego przystojniaka wcale aż tak bardzo nie razi, bo całość napisana jest wciągającym i pełnym emocji językiem.

Dziewiętnastoletnia Blair właśnie pochowała matkę, która umarła na raka. Od szesnastego roku życia dziewczyna opiekowała się mamą, rok wcześniej pochowała także osobę, która była jej najbliższa. Życie nie oszczędzało młodziutkiej Blair, a teraz została całkiem sama. Bez grosza przy duszy, zdezelowanym autem rusza do znienawidzonego ojca, który wżenił się w jakąś bogatą i celebrycką rodzinę. Gdy samotniczka przybywa do Rosemary, okazuje się, że ojciec i macocha wyjechali, w luksusowym domu spotyka tylko tłum imprezujących ludzi i syna swojej macochy z poprzedniego małżeństwa. Rush Finley, bo to o nim mowa, jest zepsuty, bogaty i niesamowicie przystojny. Jego ojciec gra na perkusji w topowym rockowym zespole i gdy spotyka się z synem, najczęściej jest na haju, a na spotkania zabiera chłopaka do salonów tatuażu lub percingu. Dlatego Finley ma interesujące malunki na ciele, a tu i ówdzie kolczyki. Jednak to wszystko jest powierzchowne, bowiem tak naprawdę Rush skrywa niejedną tajemnicę, a jego serce stworzone jest do kochania, tylko do tej pory nie spotkał odpowiedniej osoby, której by mógł zaufać i obdarzyć uczuciem. Może oprócz siostry, Nan, z którą także wiąże się pewna smutna rodzinna tajemnica.

Jak w tym wszystkim odnajdzie się Blair, która zaczyna łapać się na tym, że coraz więcej myśli o przystojnym Rushu, stara się go unikać, ale niestety nie jest to możliwe, gdyż młody mężczyzna także zaczyna interesować się nową mieszkanką domu. Wybucha pożądanie, gorące i nieokiełznane, potem pojawiają się uczucia, ale tajemnica sprzed lat nie pozwala na szczerość i wyznanie win. Jak zakończy się ta gra o miłość?

No cóż. Powiem szczerze, że książka zarówno mnie wciągnęła, jak i irytowała. Niedomówienia, niedopowiedzenia, wszyscy znają sekret, nikt o nim nie mówi, a Blair oczywiście dowiaduje się ostatnia. Ale z drugiej strony opowieść napisana jest prostym, wciągającym językiem, czyta się ją tak, jakby oglądało się kolejny odcinek ulubionego serialu. Nie jest to literatura wysokich lotów, ale rozrywkowa, pełna uczuć, emocji i gorących scen seksu opowieść, która ma swoją kontynuację. Polecam tym czytelnikom, którzy lubią zagmatwane historie miłosne, cudowne wyznania, ostre łóżkowe gierki i buzujące w bohaterach uczucia. A ja tymczasem sięgam po tom drugi.

6 komentarzy:

 1. Mnie się bardzo podobała ta książka i teraz kończę kontynuacje, która również jest świetna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też właśnie zaczynam kontynuację. I choć obie części są takie "nastolatkowe" to podoba mi się to i dobrze się czyta :)

  OdpowiedzUsuń
 3. No fakt, takie trochę naiwne, co nie zmienia faktu, że czasami można coś takiego przeczytać. A poza tym książka naprawdę wciąga :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czeka już na mnie na półce i przyznaję, że jestem bardzo ciekawa tej historii, nawet jeśli chwilami bywa irytująca :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak będę miała ochotę na młodzieżówkę to będę pamiętać o tym tytule:)

  OdpowiedzUsuń