wtorek, 9 lipca 2019

Agata Czykierda-Grabowska "Pod skórą"

„Pod skórą” to już moje trzecie spotkanie z twórczością Agaty Czykierdy-Grabowskiej. Często tak mam, że wpadam w czytelnicze „fazy”, zawsze wówczas, gdy twórczość danego autora mnie porwie. Po lekturze powieści „Pod skórą” czuję się jeszcze bardziej porwana i wciągnięta.
Świat, który autorka prezentuje w tej właśnie powieści, to świat młodych ludzi, którzy przeżyli tragiczne chwile w swoim młodym życiu i teraz próbują wyjaśnić i zrozumieć to, co wydarzyło się w przeszłości. Główny bohater, dwudziestodwuletni Oskar wraca z Niemiec do rodzinnego miasta, aby wyremontować stary dom matki. Jego rodzina rozpadła się po tragicznym wypadku sprzed lat, Oskar wyjechał zagranicę, wciąż nie mogąc wybaczyć swojej przyjaciółce Adzie, tego co zrobiła. Ada i jej brat-bliźniak, Adrian, byli jedynymi przyjaciółmi samotnika-Oskara. Chłopak jednak zawiódł się na tej przyjaźni i nigdy nie pogodził się z tym, co się stało. Po powrocie do miasteczka zaczyna pracę jako barman w modnym klubie i już pierwszego wieczora spotyka tam Adę, która wyrosła na przepiękną dziewczynę. Oskar zdaje sobie sprawę, że pociąg, który czuje do znienawidzonej byłej przyjaciółki, nie pojawił się teraz, nagle. To coś, co tkwiło w nim od lat i tylko jego upór i uprzedzenia, sprawiały że najzwyczajniej w świecie tego nie zauważał. I ta świadomość wkurza go najbardziej. A jednocześnie ma zamiar to wykorzystać i zemścić się na dziewczynie.
Jednak, czy chłopak zna prawdę o przeszłości? Co się tak naprawdę stało z jego siostrą? Czy Ada go zdradziła? A co teraz dzieje się w miasteczku? Kto napada i gwałci młode dziewczyny? 
Dynamicznie rozwijająca się akcja, jest uzupełnieniem równie szalonych uczuć, które zaczynają buzować pomiędzy dwójką bohaterów. Sekrety powoli odsłaniają swoje oblicze, a miłość pokazuje, że ma czasami uzdrawiającą moc. Do tego świetnie napisane sceny erotyczne, które sprawiają, że cała historia nabiera specyficznego smaczku, bez przekroczenia pewnych granic.
„Pod skórą” to niezwykle wciągająca historia o miłości, tajemnicach, niedopowiedzeniach, złych ludziach i prawdziwej przyjaźni. Czyta się ją błyskawicznie, Agata Czykierda-Grabowska ma niezwykły dar ubierania zwykłej historii w niesamowicie wciągające słowa, które napędzają fabułę i nie dają się od niej oderwać.
Książkę „Pod skórą” autorka wydała sama, a ja wciąż się dziwię, że wydawnictwa w Polsce nie zabiegają o pozyskanie na stałe tak zdolnej i pomysłowej autorki, wydając czasami coś, czego nie da się czytać!
Polecam i apeluję: Czytajcie Agatę, bo warto!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz