środa, 17 lipca 2019

Abbi Glines "Nie chcę cię stracić"

Abbi Glines to jedna z moich ulubionych autorek powieści z gatunku New Adult. Sama ma nastoletnie córki i świetnie potrafi wejść w głowę dorastającego młodego człowieka i prawdziwe pokazać wszystkie emocje, przeżycia, myśli, tak charakterystyczne dla „młodych dorosłych”.
Właśnie ukazała się kolejna pozycja jej serii „The Field Party”, zatytułowana „Nie chcę cię stracić”.

Główne postaci to Tallulah i Nash.
Znają się od zawsze, Nash to gwiazdy drużyny piłkarskiej, a Tallulah, to gruba nieśmiała dziewczyna, która często staje się pośmiewiskiem innych. Jedyną osobą, która broni jej przed uszczypliwościami, jest właśnie Nash Lee. Jednak kiedy tuż przed wakacjami, Tallulah słyszy jak jej bohater-Nash, naśmiewa się z jej tuszy, napędza ją złość i nienawiść. Kiedy po wakacjach wraca do liceum, nikt nie poznaje tej ślicznej szczupłej blondynki. Nash poznaje ją od razu i zbliża się do dziewczyny, jednak ta zupełnie mu nie ufa i nie wierzy w jego nagłe zainteresowanie. Nash nie jest jednakże tym samym chłopakiem, co wcześniej. Na wakacjach uległ poważnej kontuzji i już nie będzie mógł grać w szkolnej drużynie. Jest tym załamany. Tallulah widzi co się dzieje i wbrew samej sobie, zbliża się do chłopaka. Wkrótce okazuje się, że tak naprawdę wcale go nie nienawidzi. Nash był i jest jej pierwszą miłością. Zanim Nash uświadomi sobie to samo, na młode głowy bohaterów spadnie cała gromada nieszczęść. Molestowanie, fałszywe oskarżenia, narkotyki, wypadek. Czy nastolatkowie będą w stanie poradzić sobie z tak wielką falą dramatów?

Abbi Glines doskonale wie jak grać na emocjach czytelnikach i wprowadzać denerwujące zawiłości fabuły.
„Nie chcę cię stracić” to idealna książka dla nastoletniego czytelnika, porusza szereg ważnych tematów, przede wszystkim problem tolerancji, akceptacji, wykorzystywania i wyśmiewania. I oczywiście jest też ukazana moc miłości, która daje nadzieję na to, że jest w stanie pokonać wszelkie zło.


Polecam, kolejna odsłona amerykańskiej pisarki, którą czyta się z prawdziwą przyjemnością. I tę książkę mogą czytać nawet młode czytelniczki, gdyż wszystkie sceny i słownictwo są bardzo wyważone.


Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Pascal.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz