środa, 13 maja 2020

Samantha Young i Kristen Callihan "Niedopasowani"

„Niedopasowani” to powieść autorstwa duetu pisarskiego: znanej mi doskonale Samanthy Young i Kristen Callihan, z którą wcześniej się nie spotkałam. Zainteresowałam się tą książką, właśnie ze względu na Samanthę, ale także i na opis, gdyż główny bohater jest bokserem. A jak wiadomo, to klimaty, które bardzo lubię. Kto czytał moją serię Bezlitosna siła, ten wie o czym mówię. (Product placement :) )


Niedopasowani, to ona i on. Czyli Parker Brown, absolwentka MIT, ekolożka, rozwijająca swoją karierę w wielkiej korporacji. On, to Rhys Morgan, dwumetrowy mistrz wagi ciężkiej, który po osobistej tragedii, próbuje utrzymać siłownię „Nokaut”, którą jego ojciec-hazardzista wpakował w wielkie kłopoty. Rhys ma także młodszego brata, Deana, który dzięki niemu skończył studia, ale jakoś nie może nigdzie znaleźć dobrze płatnej pracy. Pewnego razu Dean umawia się z bogatą dziewczyną, która, aby dostać stały angaż w korporacji, musi mieć chłopaka, gdyż jej szef jest mizoginem i szowinistą. Ustala z Deanem, że będzie udawał jej faceta, oczywiście za sowitą opłatą. Gdy Rhys się o tym dowiaduje, uniemożliwia pójście bratu na pierwsze spotkanie i idzie tam sam, by utrzeć nosa bogatej panience. Nie wszystko idzie po jego myśli, koniec końców, to właśnie on, Rhys „Egzekutor” Morgan, zostaje chłopakiem do wynajęcia niejakiej Parker Brown.


Zabieg stary jak świat, ale poprowadzony w tak ujmujący i wciągający sposób, że od książki nie sposób się oderwać. Oczywiście po drodze okazuje się, że nie wszystko jest czarno białe, że Rhys to nie bezmózgi mięśniak, a Parker nie jest rozpuszczoną dziedziczką, tylko młodą kobietą, która do wszystkiego doszła sama, dzięki uporowi i wielkiej inteligencji.


„Niedopasowani” to świetny romans, z dodatkiem dobrze napisanych scen erotycznych (przy których nie czuje się niesmaku, czy rozbawienia), poruszone są także ważne tematy życiowe i społeczne, no i oczywiście jest wielka miłość, od której kręci się w głowie. Polecam i mam nadzieję, że autorki pokuszą się o ciąg dalszy, w którym poznamy losy Deana Morgana.

Fot.: Burda Książki


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz