wtorek, 18 kwietnia 2017

Abbi Glinnes "Zatrzymaj mnie"

Abbi Glinnes to specjalistka od opowieści z gatunku New Adult, pełnych zawirowań losu, niespodziewanych zwrotów akcji, miłości i namiętności. Wykorzystuje znane schematy, on typowy bad boy z problemami, ona najczęściej boryka się z jakąś trudną przeszłością, dzieli ich wszystko, a zaczyna łączyć coraz silniejsze, z dnia na dzień, uczucie. Schematyczność może i jest, ale nie można zaprzeczyć temu, że historie te podane są w świeży, poruszający i na pewno wciągający sposób.

Nie inaczej jest w ostatniej książce amerykańskiej pisarki. „Zatrzymaj mnie” to kolejna odsłona serii Sea Breeze, gdzie poznajemy dalsze losy Cage’a Yorka i Evy, których w poprzedniej części połączyła wielka miłość i namiętność.


Jednak życie mknie do przodu i młodzi stają przed kolejnym wyzwaniem. Cage dostaje stypendium dla bejsbolistów, Eva ma jechać razem z nim, oboje cieszą się, że chłopak realizuje swoje marzenia, mimo tragicznego dzieciństwa i trudnego startu w życiu. Jednak, gdy Eva dostaje dramatyczną wiadomość, musi jechać do rodzinnego domu, do ojca i już wie, że Cage będzie musiał wyjechać sam. To ogromna próba dla młodych, zakochanych w sobie ludzi. Oboje wierzą, że miłość i zaufanie są w stanie pokonać wszystko. Jednak nie biorą pod uwagę tego, że wokół nich są inni ludzie, którzy także mają swoje cele, nie zawsze dyktowane uczciwymi pobudkami. Przed Evą i Cage’em prawdziwie życiowa próba, czy ją zdadzą? Czy ich miłość jest w stanie pokonać ludzką zawiść i nienawiść? Na pewno przekonacie się po lekturze tej książki. Czyta się ją szybko, często akcja wzbudza gniew, nerwy, a nawet łzy. Dla wszystkich fanów Abbi Glinnes pozycja obowiązkowa!


Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Pascal.

2 komentarze:

  1. Zastanawialam sie czy przeczytac.... w wolnej chwili moze sie uda :) ze swojej strony moge polecic Kim Holden Promyczek i ksiazki Rachel Abbott :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Interesuje się książkami tej autorki, ale na razie nie mam czasu, aby jakąkolwiek przeczytać.
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń