piątek, 3 maja 2019

Mona Kasten "Save You" "Save Me"

Mona Kasten to niemiecka pisarka, specjalizująca się w literaturze New Adult. Akcję swojej serii Maxton Hall osadziła w Anglii, w okolicach Oxfordu.
Na wspomnianą wyżej serię składają się tomy: Save Me, Save You i Save Us.
Ostatnio przeczytałam dwa pierwsze i chciałabym wam krótko o nich opowiedzieć.

Te dwie książki przedstawiają losy Ruby Bell, uczennicy ostatniej klasy prestiżowego liceum Maxton Hall, do którego uczęszcza dzięki własnym zdolnościom, ambicjom dostania się na studia na Oxfrod, no i dzięki rodzicom. Ruby nie pochodzi z bogatego domu, ale dostaje stypendium i jej wielkim marzeniem jest studiowanie na wymarzonej uczelni. Dziewczyna nijak nie pasuje do towarzystwa, które uczy się w tym nieco snobistycznym liceum, a już na pewno nie do otoczenia bliźniaczego rodzeństwa: Jamesa i Lydii Beaufortów. Oboje to dziedzice rodziny milionerów, do których należy modna linia odzieżowa i sieć domów handlowych, w których ubierają się eleganccy  i bogaci mężczyźni.

Ruby stara się unikać tego towarzystwa, ale wskutek niespodziewanego zbiegu okoliczności staje się przedmiotem zainteresowania samego Jamesa Beauforta, który od początku niezwykle ją irytuje. Lecz niebawem okazuje się, że nic nie jest takim, jakim się wydaje, a maski noszą nawet ci, którzy na pozór mają wszystko i świat należy do nich.
Save Me i Save You to historia Ruby i Jamesa, dwójki młodych ludzi, którzy walczą z uprzedzeniami, niezrozumieniem, narzucaniem im woli przez rodziców i właściwie z całym światem. Bo ten nie rozumie, że nic nie jest w stanie pokonać prawdziwej siły miłości. A może jest? 


Jest to seria doskonała dla wielbicielek gatunku New Adult, znajdziecie tutaj wszystko to, co powinno znaleźć się w książce o młodych dorosłych. Miłość, tajemnice, intrygi, seks, romantyzm, niezrozumienie, zazdrość, rozpacz. Polecam, a tymczasem czekam na tom III, ponieważ tom II kończy się w taki sposób, że chciałoby się użyć nieco bardziej dosadnych słów.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz