środa, 22 maja 2019

Abbi Glines "Pozwól się kochać"

„Pozwól się kochać” to trzecia część kolejnej serii autorstwa Abbi Glines, pod tytułem „The Field Party”.
Jak zwykle, u tej autorki, śledzimy skomplikowane i pełne zawirowań losy młodych dorosłych, którzy pomimo młodego wieku, niejednokrotnie zostali wystawieni na poważne życiowe próby. W tej części przedstawione są losy Riley Young i Brady’ego Higgensa. Riley wraca do Lawton wraz z dwuletnią córeczką, Bryoną, którą urodziła w wyniku gwałtu. Jednakże nikt w miasteczku nie wierzył i nie wierzy w jej słowa, jakoby ojcem miał być Rhett Lawton, wnuk założyciela miasta. Riley została odrzucona przez wszystkich, także przez Gunnera Lawtona, z którym niegdyś chodziła. Teraz ułożyła na nowo swoje życie, przy dużym wsparciu rodziców. Kończy liceum ucząc się w domu i opiekuje się córką, oraz pomaga rodzicom w opiece nad chorą na Alzheimera babcią. 

Brady jest gwiazdą drużyny licealnej, ma normalny szczęśliwy dom, kuzynkę Maggie, którą przygarnęła jego mama i przyjaźni się z chłopakami z Lawton. A szczególnie z Gunnerem Lawtonem. Kiedy przypadkiem spotyka Riley, zaczyna na nowo rozpamiętywać sytuację sprzed niemalże trzech lat, kiedy on sam także stanął przeciw oskarżeniom skrzywdzonej dziewczyny, trzymając stronę przyjaciela i jego brata. Teraz, gdy bardziej poznaje Riley, widzi jak dziewczyna świetnie sobie radzi, jak wspaniałą ma córeczkę, zaczyna wątpić w to wszystko, co mówią o młodej matce inni. Zbliża się do Riley i zaprzyjaźnia z nią. Ona jest na początku bardzo ostrożna, nauczyła się tego, że nie warto ufać ludziom. Ale niebawem zauważa, że Brady jest inny i powoli otwiera się przed chłopakiem. Działa to w obie strony, a kiedy Brady dowiaduje się brutalnej prawdy o swoim ojcu, wie, że może liczyć właśnie na Riley.

„Pozwól się kochać” to historia dwójki młodych ludzi, którzy trafili na siebie zaraz na początku swojej drogi życiowej, a jednak już zostali doświadczeni przez los. Czy będą potrafili pokonać wszelkie przeszkody i spróbować budować swoją przyszłość razem? Na to pytanie znajdziecie odpowiedź w tej właśnie książce.

To bardziej obyczajowa powieść Abbi Glines, pozbawiona scen erotycznych, które można było znaleźć w poprzednich częściach. No i oczywiście nie brakuje tu ważnych przesłanek i siły budzącego się uczucia. Dla fanek taj pisarki pozycja obowiązkowa.


Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Pascal.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz