niedziela, 16 października 2016

Kate Andersen Brower "Rezydencja. Sekretne życie Białego Domu"

Każda epoka ma swoje tajemnice, pilnie strzeżone sekrety, które czasami jednak wychodzą na światło dzienne. A co, jeśli te wszystkie rzeczy mają miejsce w jednym budynku? Miejscu, gdzie rodziła się historia, decydująca o funkcjonowaniu milionów ludzi? Czyż nie byłoby wspaniale móc być świadkiem wielu znaczących momentów, istotnych nie tylko dla mieszkańców tego budynku, ale i całego świata?

Dzięki książce „Rezydencja. Sekretne życie Białego Domu” autorstwa Kate Andersen Brower możemy poznać niektóre sekrety, zdarzenia, reakcje, rozmowy. Co działo się tuż przed wyjazdem prezydenta Kennedy’ego i jego żony Jackie do Dallas? Co Bill Clinton dał na urodziny żonie, Hillary? Jak zachowywał się prezydent Ronald Reagan w towarzystwie służby? Jak Michelle Obama radzi sobie z wychowaniem córek? Jaka była reakcja obsługi rezydencji na wydarzenia z 11. września 2001 roku? 
Książka napisana jest w swobodnym tonie reportażu, okraszanego często wieloma anegdotami, a także ukazująca ważne i tragiczne wydarzenia w sposób naturalny i przez to nasycony prawdziwymi emocjami, które potęgują odbiór poszczególnych opowieści.
Wydanie wzbogacone jest wieloma fotografiami, przedstawiającymi momenty z życia mieszkańców Białego Domu, które są niekiedy zaskoczeniem dla czytającego, gdyż pokazują, iż każdy z nas jest po prostu człowiekiem, bez względu na to jaką pozycję społeczną zajmuje.

„Rezydencja” to doskonała historyczna wycieczka, odkrywająca wiele nieznanych kart historii i fundująca nam zwiedzanie jednej z najlepiej strzeżonych posiadłości świata.

Serdecznie polecam, to naprawdę wartościowa i niezwykle ciekawa podróż.


Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Znak.

2 komentarze:

  1. Z przyjemnością przeczytałam tę książkę. Momentami się śmiałam - historia o ciśnieniu w prysznicu była tak zabawna, że poprawiła mi humor w pewną deszczową, niedzielę. Zaskoczyło mnie też podejście Amerykanów do pracy w Białym Domu. U nas nie traktuje się tego jako służby państwu, ot, sposób na godny zarobek. Warto przeczytać tę książkę, aby poznać amerykańską mentalność.

    Na swoim blogu wczoraj zamieściłam recenzję "Rezydencji":) http://www.karminoweusta.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. W sumie mogła by mi się spodobać

    OdpowiedzUsuń