sobota, 18 stycznia 2014

Sherlock

Ostatnio dużo czytałam na forach, na fb, na filmweb o serialu nadawanym przez TV BBC. Nowa odsłona Sherlocka. Na początku średnio mnie to interesowało, bo co jeszcze można wymyślić w tej adaptacji? A jednak można. Obejrzałam 1 odcinek I serii i... wsiąkłam.
To całkiem inny Detektyw znany z genialnej umiejętności dedukcji, niż do tej pory go postrzegaliśmy.
To Sherlock XXI wieku, korzystający ze smartfona, jeżdżący samochodem, motocyklem, świetnie strzelający, uprawiający sztuki walki, ale też grający na skrzypcach :) Jego wierny druh, doktor Watson, to mężczyzna z demonami, skażony przez wojnę w Afganistanie, wiążący się z kolejnymi kobietami, których nie potrafi przy sobie utrzymać. No bo jak ma to zrobić, skoro Sherlock angażuje go niemal całkowicie, anektując każdą jego chwilę? Dlatego w oczach, na przykład gospodyni, pani Hudson, ta para uchodzi za parę gejów. Nic bardziej mylnego.
Dużym atutem serialu są miażdżące dialogi, świetny humor, cięte riposty i świetna gra dwójki głównych aktorów (Benedict Cumberbatch i Martin Freeman), którzy poprzez każdą scenę nokautują widza. Dynamiczna akcja, fajne efekty ukazujące poszczególne fazy dedukcji genialnego detektywa. Poza tym to naprawdę całkiem wierna adaptacja poszczególnych przygód Sherlocka, umiejscowiona we współczesnym Londynie. 
Polecam, genialny, inteligentny, zabawny i wciągający serial. 8 komentarzy:

 1. Zgadzam się świetny serial :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Brak czasu niestety ostatnio źle wpływa na moje seriale ;/
  Bardzo chętnie jednak go obejrzę gdy się już ogarnę XD

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam Sherlocka bezkrytycznie! ;) :)

  OdpowiedzUsuń
 4. już na swoim blogu pałałam zachwytem do tego serialu :)
  a przede wszystkim do Benedicta - cóż to za mężczyzna, ach!

  OdpowiedzUsuń