niedziela, 22 września 2019

Kelsey Miller "Przyjaciele. Ten o najlepszym serialu na świecie"

Jeśli ktoś nie słyszał o serialu „Przyjaciele”, z pewnością przez ostatnie dwie i pół dekady musiał żyć w jaskini, albo w jakimś odosobnieniu. Nawet, jeśli nie należeliście do fanów szóstki przyjaciół z Nowego Jorku, to i tak na pewno oglądnęliście któryś z odcinków dziesięciu sezonów tego niezwykle popularnego serialu.

W tej chwili, dokładnie w 25. rocznicę premiery pierwszego odcinka, pojawiła się książka, będąca ukoronowaniem ćwierćwiecza istnienia „Przyjaciół”. Książka, która ukazuje genezę tworzenia seriali w amerykańskim przemyśle telewizyjnym, przedstawia jak doszło do powstania „Przyjaciół”, z jakimi trudnościami zmagali się twórcy. Możemy także poznać historię każdego z szóstki aktorów i aktorek, grających główne role w tej serii, jak w ogóle do tego doszło, że zagrali w tym kultowym serialu. Kelsey Miller, autorka książki, zdradza, że rola Rossa została napisana specjalnie dla Davida Schwimmera, a aktor grający Chandlera na szczęście stracił rolę w poprzednim zakontraktowanym serialu. Książka obfituje w szereg cennych dla fanów informacji, przedstawia drogę szóstki aktorów na szczyt, opowiada o tym, jak praktycznie z dnia na dzień przestali być anonimowi i jak sobie radzili z nieoczekiwaną popularnością.

W tym wydaniu znajdziecie także zdjęcia z planu, z premier i wiele niesamowitych historyjek, dodających smaczku ulubionej serii.

Jako wielka fanka „Przyjaciół” musiałam mieć tę książkę u siebie, stanowi ona doskonałe uzupełnienie dziesięciosezonowej serii Tego najlepszego serialu na świecie.

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa SQN.

8 komentarzy:

 1. Nie miałam wcześniej do czynienia z serialem, ale po przeczytaniu książki od razu zaczęłam oglądać! Podoba mi się, że książka opisuje kulisy powstawania serialu i nastroje panujące na planie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. no Aga kusi mnie mega i tak ciągle ręka drży

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że można sięgnąć po tą książkę, w końcu to klasyka serialu. I to serialu dobrego, nie mody na sukces :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgadzam się! Książka jest pełna smaczków i ciekawostek, jeśli kocha się seria to jest to pozycja wręcz obowiązkowa. Kulisy produkcji to naprawdę ciekawa sprawa, tak samo możliwość poznania samych aktorów czy reżyserów.

  OdpowiedzUsuń
 5. Cieszę się, że powstała ta książka - fani serialu (tacy jak ja) mogli w ten sposób świętować jubileusz, bo na kontynuację już nikt nie liczy. :) Ciekawostki z planu i to w jaki sposób powstawał serial wciągnęły mnie na dobre.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja jestem bardzo pozytywnie zaskoczona lekturą i zdecydowanie polecam fanom serialu! :D Nie zawiodą się na pewno :)

  OdpowiedzUsuń