niedziela, 10 września 2017

Joann Chaney "To, o czym nie wiesz"

„To, o czym nie wiesz” to debiut powieściowy amerykańskiej autorki, Joann Chaney. Historia ukazująca zło w ludzkiej postaci i uświadamiająca, że ono może czaić się wszędzie. Nikt nie jest w stanie rozpoznać socjopaty, bo ten najczęściej ma twarz przystojnego chłopaka z sąsiedztwa lub dobrotliwego sąsiada, który jeździ vanem i chodzi w eleganckich garniturach.

Takim właśnie psychopatycznym zabójcą był Jacky Seever, który przed siedmiu laty został ujęty przez parę detektywów, Paula Hoskinsa i Ralpha Lorena. Karierę dziennikarską dzięki tej dramatycznej historii zrobiła Sammie Peterson, która zasłynęła w gazecie „Post”, jako autorka poruszających doniesień z poszczególnych etapów śledztwa.
Seever zamordował w okrutny sposób ponad trzydzieści osób i wszystkie pochował pod własnym domem. Jego żona, Gloria, o niczym nie wiedziała. Taka jest oficjalna wersja. Lecz to, co ludzie noszą w sobie, nie wie tak naprawdę nikt oprócz nich samych.

Mija siedem lat. Hoskins wpada w kłopoty, Loren zaczyna wariować, a Sammie Peterson pracuje jako sprzedawczyni kosmetyków. Natomiast Jacky Seever czeka w więzieniu na wykonanie wyroku, jakim jest kara śmierci.
Nagle pojawiają się nowe ofiary, w dziwny sposób wcześniej związane z psychopatycznym zabójcą. Giną osoby, które wcześniej, siedem lat temu, ocalały. Hoskins i Loren na nowo wracają do gry, jednak to, co przeżyli, naznaczyło ich znacznie, a zwłaszcza Hoskins zdaje się funkcjonować w jakiejś dziwnej rzeczywistości. Sammie także dostrzega w tych morderstwach szansę dla siebie, aby znowu zacząć pisać i odzyskać pracę w „Post”. Jednak czy należy w zabójstwach ludzi upatrywać dla siebie nowych możliwości, aby odzyskać dawne życie? A może to czyjś plan? I co ma z tym wspólnego Seever?

„To, o czym nie wiesz” to mroczny thriller, który pokazuje ponurą stronę ludzkiej natury, niskie ludzkie instynkty i ciężar, jaki muszą udźwignąć ludzie, którzy kiedykolwiek zetknęli się z socjopatami.

Świetny thriller, którego ciężka atmosfera niejednokrotnie może jednak nieco przytłaczać.


Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Zysk i S-ka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz