piątek, 29 czerwca 2012

Męskie spojrzenie na powieść "W zapomnieniu"

Chciałam Wam przedstawić najnowszą recenzję powieści '" zapomnieniu". Napisana została przez Czytelnika, który wygrał książkę w konkursie na portalu webook. I tam też ukazała się jego opinia o mojej wałbrzyskiej opowieści.
Bardzo wrażliwa, pełna emocji, celnych spostrzeżeń.
Myślę, ża warto zapoznać się z tym odbiorem książki, uznawanej powszechnie za "kobiecą".
A wiem, że moje powieści czytają także faceci. I fajnie, że jeden z nich zechciał o tym napisać:)
"Na tle odrapanych kamienic i ziejących dziurawymi oknami zakładu przemysłowego, zapewniającego niegdyś egzystencję połowie miasta, rozkwita, niczym róża na wysypisku śmieci, piękna i namiętna miłość miedzy nią, a Michałem, młodym, przystojnym pseudo gangsterem pochodzącym z patologicznej rodziny.
 Miłość ta okazuje się być jedynym ratunkiem w kraju omamienia, w którym każdego dnia wzrasta dystans miedzy wyobraźnią a rozumieniem...
 W połowie książki bardzo się bałem, że ta miłość nie przetrwa, że skazana jest na zagładę. Czasy nie są romantyczne, a postacie pochodzą z różnych bajek.
 Lektura książki dostarcza nie tylko wielu, wielu emocji, ale prowadzi do przewartościowania wszystkich wartości i wykroczenia poza sferę moralną w ocenie ludzkiego życia — określenia dobra i zła ..."

Więcej TUTAJ

2 komentarze:

  1. Jak dobrze, że nie wszyscy mężczyźni boją się sięgać po "literaturę kobiecą". Niestety często zdarza się, że czytelnicy tej płci, nie chcą czytać książek napisanych przez kobiety. Szkoda, ponieważ o tym czy lektura jest dobra czy nie, nie świadczy fakt, iż napisała ją osoba tej czy odmiennej płci. Z faktu, że Pani książki są czytane się cieszymy i gratulujemy :)
    Pozdrawiamy
    Biblioteka Przy Tuwima

    OdpowiedzUsuń
  2. Z przyjemnością przeczytałam tą opinię. Nie tylko dlatego, że napisał ją mężczyzna ale również dlatego że spojrzał na książkę pod nieco innym kątem, może to po prostu męski punkt widzenia ;-)

    OdpowiedzUsuń