środa, 7 marca 2012

Alex Kava "Zło konieczne"

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa MIRA.

Alex Kava to autorka kryminalnej serii, w której ukazuje różne oblicza zła, zepsucia, okrucieństwa, psychicznych odchyleń i szczegóły zbrodniczych procederów. Bohaterką tej serii jest agentka FBI, specjalistka od profili psychologicznych, Maggie O'Dell.
W najnowszej książce o zmaganiach tej postaci, którą miałam przyjemność przeczytać, agentka O'Dell staje oko w oko z wydarzeniami sprzed czterech lat, kiedy spotkała potwora, księdza, mordującego małych chłopców w imię pokrętnie rozumianego zbawienia i uwolnienia od zła świata doczesnego. Spotyka także Nicka Morrelli'ego, znajomość z tamtego okresu, która miała szansę przerodzić się w coś więcej, jednak tak się nie stało. Nick sądzi, że to Maggie z nim zerwała, natomiast agentka FBI uważa, że to obecny prokurator nie chciał mieć z nią nic wspólnego.
Jednak „Zło konieczne” nie skupia się tylko na osobistych zależnościach bohaterów, tylko ponownie ukazuje zło w czystej postaci i rękę sprawiedliwości, która sięga po tych, którzy powinni szerzyć dobro i umiłowanie, a pod płaszczykiem tych wartości realizują swoje chore pragnienia.
W kraju zaczynają w dziwnych zabósjtwach ginąć księża, a sposób, w jaki są mordowani, wskazuje na egzekucje. Co mieli na sumieniu głosiciele słowa bożego, czy kościół jest w stanie przyznać się do tego, że jego słudzy nie są bez skazy i w czeluściach ich duszy kołatają się okrutne i bezwzględne myśli i pragnienia? Maggie O'Dell zaczyna prowadzić dochodzenie w tej sprawie, jednocześnie zajmując się sprawą okrutnych zabójstw młodych kobiet. Okazuje się, że w tą serię mordów zamieszana jest jej przyjaciółka, doktor Gwen Patterson. Czy coś łączy oba śledztwa? Czy potwór, z którym Maggie spotkała się cztery lata temu znowu powróci, przynosząc niespodziewaną propozycję? Czy uczucie do Nicka jest już czasem przeszłym? Zapewniam, że książka przyniesie wiele odpowiedzi, ale i mnóstwo kolejnych pytań, które niekoniecznie znajdą wyjaśnienie w tej odsłonie przygód agentki FBI.
"Zło konieczne” to trzymający w napięciu thriller ze znaną i lubianą bohaterką, która zawsze stoi po stronie prawa i stronie ofiar, a swoje życie i marzenia stawia na drugim miejscu. Nieprzerwanie walczy o sprawiedliwość i dąży do ukarania winnych. Czy jej się to udaje w pełni, czy czasami jest bezradna wobec kaprysów prawa i jego niuansów? Przekonajcie się sami. Zachęcam do sięgnięcia po całą serię z agentką Maggie O'Dell, ale książki można także czytać w przypadkowej kolejności, w niczym to nie przeszkadza. Świetna lektura dla miłośników dobrze skonstruowanych i wciągających thrillerów z ujmującymi bohaterami i potworami w ludzkich skórach. Polecam.


4 komentarze:

 1. Niedawno miałem możliwość zapoznania się z tą książką, trochę mnie rozczarowała, ale agentka O'Dell jest świetna.
  Pozdrawiam.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. świetna książka, bardzo lubię A.Kavę:)

  OdpowiedzUsuń
 3. uwielbiam Kavę. I ta cześć była super :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię książki Kavy ;)

  OdpowiedzUsuń