czwartek, 2 lutego 2012

Zapowiedź mojej książki :)

Już 28 lutego nakładem Wydawnictwa Replika ukaże się mój śląski kryminał "Szósty". Wznowienie pierwotnego wydania, które było w dosyć małym nakładzie i wówczas dostępne tylko w Empikach. Teraz będzie szerzej dystrybuowane. Po odświeżeniu tekstu, po solidnej redakcji i korekcie, w nowym wydawnictwie, w nowej okładce.
Jeśli lubicie połączenie kryminału, romansu i wątku nadprzyrodzonego-zapraszam.

Czy możliwe jest połączenie świetnego kryminału z wciągającym romansem? Wartkiej, trzymającej w napięciu akcji z subtelnym i wnikliwym opisem uczuć? Logicznie i racjonalnie skonstruowanej intrygi z onirycznymi przeczuciami czekającego gdzieś za rogiem przeznaczenia?

Okazuje się, że tak. Agnieszka Lingas-Łoniewska w „Szóstym” dokonuje niebywałej rzeczy. Łącząc przeciwności, tworzy niesamowitą historię, od której wprost nie sposób się oderwać. Rys bohaterów jest tak przekonujący, że zasadne staje się uściślenie autorki o fikcyjności postaci i wydarzeń.

Alicja Szymczak i Marcin Langer… Od początku trwania powieści ich losy w dziwny sposób zbliżają się do siebie i oddalają. Każde z nich obawia się przyjąć tego, co nieubłaganie ściga ich od sześciu lat. Absurdalnie, dopiero pojawienie się seryjnego mordercy, zabijającego zielonookie blondynki, sprawia, że losy tej wyjątkowej dwójki łączą się na zawsze. Ona – policyjna pani psycholog i proflier, on – głównodowodzący Śląskiej Grupy Śledczej, elitarnej jednostki policyjnej. Współpraca zawodowa wkrótce przeradza się w gorący, pełen skrajnych emocji romans.

Tłem tej romantycznej historii jest świetnie poprowadzony kryminał. Grasujący seryjny morderca, tajemnicza sprawa sprzed wielu lat, niewiele poszlak… Wszystko to sprawia, że do samego końca nie wiadomo, kim jest Szósty, a ostatnie rozdziały i epilog są zaskoczeniem dla każdego czytelnika.

Zapowiedź także TUTAJ


 

7 komentarzy:

 1. Jejku! Nie mogę się już doczekać ;) Co prawda książkę czytałam już w poprzednim wydaniu, nie mniej jednak jest ona moją ulubionę, więc z przyjemnością sięgnę po nią poraz kolejny.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna nowina... Na pewno znajdzie się w moich dłoniach! x Ps. Tymczasem czekam na swoją angielską książkę dla dzieci... :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Lenka, cieszę się, ja też lubię tę historię, w końcu mam policję w rodzinie:)
  Mario, polecam i jednocześnie gratuluję wydania kolejnej ksiażki:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapowiada się interesująco, a okładka - przyciąga.

  OdpowiedzUsuń
 5. Policyjny psycholog - coś co bardzo, bardzo lubię :) W końcu w przyszłości chciałabym wykonywać ten zawód.
  Nie mogę się doczekać książki.
  Gratuluję !

  OdpowiedzUsuń
 6. Czekam, a jakże :). Okładka rzeczywiście przyciąga ;). Pozdrawiam ciepło!

  OdpowiedzUsuń