Posty

Wyświetlanie postów z październik, 2015

Potargowe wyznania (Targi Książki Kraków 2015)

Obraz
Czekałam z wielkim utęsknieniem na tegoroczne targi, tak samo jak i na poprzednie edycje. Zawsze w związku z targami mam premierę książki, tak więc oczekiwanie jest podwójne: święto pisarzy, książek, wydawców i czytelników, ale i "puszczenie" wolno kolejnej powieści-stres podwójny. W tym roku promowałam dramat z gatunku New Adult "Skazani na ból" - książkę, która wiele emocji i nieprzespanych nocy mnie kosztowała, a także rozmów i wywiadów z członkami subkultury skinheadów. Temat trudny, niedelikatny, a przecież ja piszę powieści o miłości! Jak miałam to pogodzić, aby wyszło naturalnie i prawdziwie? Patrząc na entuzjastyczne recenzje i setki maili, które dostaję na pocztę-chyba się udało :) Tym bardziej się cieszę. A gdy zobaczyłam ten tłum czytelników, którzy przyszli na moje spotkanie targowe... to było niesamowite! Cudowni czytelnicy, dużo dziewczyn w czerwonych "sekciarskich" koszulkach, prezenty, wspólne zdjęcia, wspaniałe słowa, uściski. Naprawdę jest…

Konkurs z książką Jessiki Sorensen "Ocalenie Callie i Kaydena"

Obraz
Zapraszam do udziału w konkursie, gdzie do zdobycia są aż 4 egzemplarze najnowszej powieści Jessiki Sorensen "Ocalenie Callie i Kaydena".
Jest to kontynuacja "Przypadków Callie i Kaydena", a na skrzydełku okładki możecie znaleźć moją "polecankę".
Aby powalczyć o tę powieść, należy w trzech zdaniach napisać, jaka książka przeczytana ostatnio, albo i dawniej, sprawiła że płakaliście i nie mogliście przestać. Na Wasze odpowiedzi czekam tutaj na blogu do 31 października.
POWODZENIA :)

Nagrody ufundowało wydawnictwo Zysk - S-ka.Myśli moje swobodne - ZAPOWIEDŹ

Obraz
PREMIERA: druga połowa listopada 2015  PRZEDSPRZEDAŻ: 16.11. www.zaczytani.pl 
Emotikon grinTomik „Myśli moje swobodne” to niespodzianka dla fanów Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Odkrywa jej nowe, choć nie do końca zaskakujące oblicze. Zawiera traktujące o miłości utwory poetyckie oraz krótkie formy prozatorskie, opowiadania kryminalne, niektóre powstałe we wczesnym okresie twórczości, w tym „Czyste piękno” nagrodzone w konkursie na opowiadanie kryminalne z Dolnym Śląskiem w tle. 

A do tego coś ekstra! Swoje ulubione cytaty z powieści pisarki przedstawiają jej najwierniejsze Czytelniczki: Kasia Pessel, Becia Majkrzak, Ula Wójcik, Daria Brocka, Anna Lipska, Kamila Gałka, Brygida Niestrój, Magdalena Rogulska, Elżbieta Durka, Aneta Pimpis, Karina Klonowska, Magdalena Cała i Monika Nazimek.

Aktualizacja spotkań autorskich

Jesienne spotkania:
15.10 Biblioteka Czerwionka Leszczyny, godz. 16 Biblioteka Żory-Herbaciarnia na żorskim Rynku, godz. 18:30 20.10 Biblioteka Pawłowice (Śląsk), godz. 17 24.10 Targi Książki w Krakowie, Novae Res, godz. 13:30-14:30 29.10 Biblioteka Kotowice (koło Wrocławia), godz. 17 30.10 Biblioteka Siechnice (koło Wrocławia), godz. 17 2.11 Biblioteka na Targówku Warszawa, godz. 18 3.11. Empik RENOMA Wrocław, godz. 18 4.11 Biblioteka Złotoryja, godz. 17 10.11 Biblioteka Sulmierzyce, godz. 17 16.11 Biblioteka Lubomierz, godz. 16
25.11 Biblioteka Lwówek Śląski, godz. 17

Agnieszka Opolska "Anna May"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Novae Res. Premiera książki: 24 października 2015 r. na Targach Książki w Krakowie.


Literacki Debiut Roku to konkurs mający na celu dostrzeżenie młodych i zdolnych twórców, ułatwienie im zadebiutowania na rynku wydawniczym i pokazanie, że warto wydawać debiuty. Wydawnictwo Novae Res w tym roku po raz czwarty zorganizowało ten konkurs, jak zawsze po patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 
W tym roku konkurs wygrała Agnieszka Opolska swoją powieścią „Anna May”, która trafiła do mnie do przedpremierowej recenzji.  Nie powiem, obawiałam się tej lektury, gdyż ostatnio ciężko mnie zadowolić, mam niespotykany kryzys czytelniczy i wiele książek rozpoczętych i niedokończonych. A tu taka duża odpowiedzialność: debiut, laureatka konkursu, entuzjastyczne opinie jurorów. A co, jeśli jednak dla mnie to będzie tylko kolejna książka? Niedokończona, bo po prostu się znudzę?
Zaczęłam czytać. Po pierwszych stronach, mimo powolnego zawiązy…