Posty

Wyświetlanie postów z czerwiec, 2015

I Zlot Sekty Agnes

Obraz
27 czerwca we Wrocławiu odbył się I Zlot Sekty Agnes, czyli fanów mojej twórczości. Wszystko zostało zapoczątkowane na mojej grupie fanowskiej na FB, ktoś rzucił hasło i od słowa do słowa 27 czerwca Wrocław został nawiedzony przez moje wierne Czytelniczki. 
Najpierw oddałyśmy się konsumpcji w Restauracji Gruzińskiej, gdzie jadłyśmy pyszne chaczapuri, a potem do wczesnych godzin rannych poskakałyśmy w moim ulubionym Klubie Antidotum (który to opisałam w książce "W szpilkach od Manolo").
Było energetycznie i intensywnie, zostałam obdarowana wieloma fantastycznymi prezentami i pięknym bukietem róż. Wśród wszystkich uczestników (bo było z nami dwóch panów), rozlosowałam nagrody (dwie moje książki, dwa plakaty i dwa kubeczki).
Powiem jedno: to niezwykłe mieć tak fantastyczne i wierne Czytelniczki. To daje siłę i motywację do dalszej pracy.
Dziękuję, kocham Was!!!! Do zobaczenia za rok! #sektaAgnes
Jessica Sorensen "Przypadki Callie i Kaydena"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa  Zysk i S-ka.
„Przypadki Callie i Kaydena” Jessiki Sorensen trafiły do mnie przypadkiem. Ostatnio mam kryzys czytelniczy, kilka powieści zaczętych, żadna nie skończona. Nie potrafię się wciągnąć w fabułę i podejrzewam, że nie jest to wina książek, tylko po prostu moja. Postanowiłam spróbować z kolejną odsłoną New Adult, zaryzykowałam i okazało się, że ta historia trafiła do mojego serca.
Callie to młoda dziewczyna, rozpoczynająca rok w college’u. Od dwunastego roku życia skrywa okrutną tajemnicę, o której nie wie nikt z najbliższego otoczenia. Zaprzyjaźnia się z Sethem, który został wyrzucony na margines społeczny za przekonania i bycie tym, kim jest. Callie i Seth wiedzą o sobie wszystko i wzajemnie pomagają zwalczyć własne demony poprzez tworzenie listy rzeczy, które powinni zrobić w życiu.
Kayden to zdolny futbolista, przystojny, wysportowany, a jednocześnie chłopak, który od wczesnych lat dziecinnych jest niszczony i psychicznie i fi…

Gail McHugh "Collide"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Akurat (Muza).
Premiera książki: 17 czerwca 2015 r.


Trójkąty są modne. I nie chodzi tutaj o figury geometryczne na sukienkach (chociaż to też chyba jest na czasie), ale o układ On-Ona-On. Zawsze taka klasyka wzbudzała zainteresowanie, emocje i rumieniec zdrowej bądź nie ciekawości. Motyw stary jak świat, nader często eksploatowany, jednak ciągle żywy i nie ulegający przedawnieniu.
Autorka „Collide”, Gail McHugh także sięgnęła po tę tematykę i umiejscowiła swoich bohaterów w klasycznym właśnie trójkącie uczuciowym. Emily to młoda dziewczyna, ale już wiele ma za sobą. Po śmierci matki postanawia przeprowadzić się do Nowego Jorku, tam gdzie pracuje jako makler jej chłopak, Dillon. Mężczyzna pomaga ukochanej osiąść w mieście, które podobno nigdy nie śpi, ale robi to też dla własnej wygody. Bo Dillon pozornie może i jest kochanym chłopakiem, ale z czasem poznajemy jego drugą twarz i nie należy ona do najsympatyczniejszych.
Dziewczyna jednak, p…

Marcin Szczygielski "Bingo"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości Instytutu Wydawniczego Latarnik.

Na pozór szczęśliwe małżeństwo. Na pozór normalna rodzina. Paweł pracuje w telewizji swojego ojca, prowadzi tam poranny program informacyjny. Anna pragnie zostać pisarką, pracuje usilnie nad Książką, która odmieni świat polskiej literatury. Gośka, ich córka, przygotowuje się do matury. Anka ma wielkie parcie na szkło, jej mąż nie ma go wcale. Za to gnębią go demony przeszłości i historia śmierci jego matki. Poza tym nie ma najmniejszego kontaktu z ojcem, ale stara się utrzymywać znajomość na poprawnym poziomie, bo Anka ma wielką chrapkę na piękny dom starego. Pozory. To one są głównym bohaterem najnowszej powieści  Marcina Szczygielskiego „Bingo”.
Paweł nie jest szczęśliwy, Anka też nie, nawet Małgośka czuje, że jej rodzina od lat odgrywa jakąś rolę. Jedno wyjście na imprezę rozdania nagród telewizyjnych uruchamia dziwną i niezrozumiałą dla szarego człowieka machinę celebryckich nagonek i na siłę tworzonej papki dl…