Posty

Wyświetlanie postów z grudzień, 2014

Serialowy rok 2014 - ulubione seriale Agnes :)

Obraz
Jestem fanką seriali różnej maści i sporo ich oglądam. Przedstawiam Wam seriale, które w minionym roku zrobiły na mnie duże wrażenie. Niektóre z nich to kontynuacje, jest też kilka nowych. Nie stosuję gradacji, przedstawiam w kolejności przypadkowej te, które mnie najbardziej ujęły.
Seria o Jacku Bauerze, czyli 24 godziny Sons of Anarchy i Jax Teller (ostatni sezon za mną, a finał... no comments)The 100 (serial, który teraz ma swój 2 sezon, oglądam na bieżąco)Most nad Sundem (genialna duńska produkcja)The Killing (tutaj obejrzałam wersję amerykańską)The Fall (jestem po 1 sezonie, genialna rola Jamiego Dornana)House of Cards (wspaniały Kevin Spacey)Broadchurch (brytyjska wersja, czekam na 2 sezon)


Czytelniczy rok 2014... Top 10 Agnes :)

Obraz
Wiele powieści pojawiło się w mojej biblioteczce w minionym roku. Większość z nich przeczytałam, niektóre czekają na mój wolny czas, ale jak wiecie, jestem trochę zapracowana, a czasami po prostu nie mam ochoty na lekturę. Jednakże chciałam podzielić się tytułami, które w 2014 najbardziej zapadły mi w pamięć.
Oto mój osobisty TOP 10:
10. Liane Moriarty "Sekret mojego męża"

9. Christine Baker Kline "Sieroce pociągi"

8. Joanna Jax "Dziedzictwo von Becków"
7. Nike Farida "Panna młoda"
6. Katja Millay "Morze spokoju"

5. Anna Fryczkowska "Kurort amnezja"

4. Magdalena Zimniak "Białe róże dla Matyldy"
3. Małgorzata Warda "Miasto z lodu"
2. Stephen King "Przebudzenie"
1. Daniel Silva "Angielska dziewczyna"Mój literacki rok 2014 :)

Obraz
Luty - "Brudny świat" (Novae Res) Kwiecień - "Przebudzenie" (Filia) Czerwiec - "Wybaczenie" (Novae Res) Lipiec - trzecie wznowienie "Szóstego" (Replika) Październik - "Szukaj mnie wśród lawendy. Zuzanna" (Novae Res)
Dziękuję, że czytacie moje książki 


Do wspaniałych rzeczy, które zdarzyły mi się w tym roku, zaliczam także dostanie się na zajęcia z Adaptacji w Warszawskiej Szkole Filmowej, gdzie zgłębiam tajniki scenariopisarstwa i piszę scenariusz do "Zakrętów losu" :)

Susanne Mischke "Zabij, jeśli potrafisz!"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Imprint (Grupa PWN)

Z prozą Susanne Mischke, Niemki mieszkającej w Szwecji, spotykam się po raz pierwszy. Bo „Zabij, jeśli potrafisz!”, to debiut na rynku polskim. Ale nie zagranicznym, bo pisarka jest autorką wielu powieści kryminalnych, które wiele razy znalazły się na listach bestsellerów. W tej chwili i na naszym rynku wydawniczym zaczynją ukazywać się jej książki, co mnie osobiście bardzo cieszy, gdyż pierwsze moje spotkanie z powieścią Mischke zaliczam do niezwykle udanych.
Co zrobić, gdy znika dziecko? Mała dziewczynka, której mama pogrążona w myślach, zajęta zakupami i rozpamiętująca wiele bolesnych spraw, między innymi romans męża, nie zwraca przez moment uwagi na to, co dzieje się z córeczką w zatłoczonym sklepie. W ten sposób małżeństwo Tinki i Leandera zostaje ponownie wystawione na próbę, okrutną próbę. Śledztwo w sprawie uprowadzenia niespełna dwuletniej dziewczynki prowadzi komisarz Greger Forsberg, który sam od lat szuk…

Życzenia świąteczne :)

Obraz

Cecelia Ahern "Love, Rosie"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Akurat (Muza).
Na to pytanie chyba nikt nigdy nie znajdzie jednoznacznej odpowiedzi. Pada mnóstwo teorii, uzasadnień, przykładów, ale czy są one miarodajne i prawdziwe? Bo czy możliwa jest przyjaźń pomiędzy kobietą i mężczyzną? Taka wolna od wszelkich podtekstów seksualnych i wzajemnych pragnień? Zaczęłam się nad tym zastanawiać po lekturze książki „Love, Rosie” autorstwa Cecelii Ahern, gdzie właśnie ukazana jest taka niesamowita przyjaźń pomiędzy tytułową Rosie i Alexem.
Ta para jest właściwie nierozłączna od najmłodszych lat. Wszystko robili razem, byli outsiderami, trzymali się tylko we dwójkę, skutecznie doprowadzając nauczycieli do szału. Jednakże czas szedł do przodu, para przyjaciół dorosła, dojrzała i nadeszła pora na wiążące decyzje. Wskutek pewnych okoliczności, Alex znalazł się w Bostonie na studiach medycznych, a Rosie… została w Irlandii, gdzie musiała porzucić swoje marzenia o studiach hotelarskich, gdyż w jej życiu pojaw…

Plan wydawniczy na 2015 rok :)

Obraz
Plan wydawniczy na 2015 rok: 
Szukaj mnie wśród lawendy. Zofia. Tom II (obyczaj, romans) - 25 lutego 2015r. (Novae Res)
Szukaj mnie wśród lawendy. Gabriela. Tom III (obyczaj, romans) - czerwiec 2015r. (Novae Res)
Piętno Midasa (sensacja, dramat, romans) - październik 2015r. (Novae Res)

Elizabeth Wein "Kryptonim Verity"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Imprint (PWN).


Powieści, w których fabuła przenosi nas w czasy II wojny światowej, najczęściej przedstawiają losy bohaterskich żołnierzy, którzy w imię miłości do ojczyzny ponieśli często najwyższe ofiary. Ostatnio jednakże spotykamy się z literaturą, gdzie to kobiety są bohaterskimi wojowniczkami o wolność, poświęcają się w imię wyższych idei i wykonują zadania, które stereotypowo przypisywane są mężczyznom. W powieści Elizabeth Wein „Kryptonim Verity” przedstawione są losy właśnie takich młodych kobiet, walecznych, bezkompromisowych, oddanych sprawie i wiernych nie tylko krajowi, ale także idei przyjaźni i lojalności.
Akcja książki rozgrywa się w roku 1943, kiedy to Niemcy aresztują pasażerkę rozbitego brytyjskiego samolotu szpiegowskiego, który rozbija się u wybrzeży Francji. Pasażerką tą jest Julie, którą Niemcy biorą za szpiega i torturami zmuszają do wyjawienia ważnych informacji na temat brytyjskiego lotnictwa, rozmieszczenia ba…

Stephen King "Przebudzenie"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Niejednokrotnie wypowiadałam się na temat twórczości Kinga, zaznaczając, że jest to mój ulubiony autor. Zaczęłam czytać go jeszcze w liceum i do dzisiaj zapamiętam nieprzespane noce, kiedy to najpierw z wypiekami na policzkach pochłaniałam kolejne stronice ścinających krew w żyłach horrorów, a potem nie mogłam zasnąć, nasłuchując, czy coś nie skrada się w ciemnościach pokoju lub nie wyskoczy zaraz spod łóżka. Teraz już tak bardzo nie przeżywam, życie naniosło sporą porcję strachów nazbyt realnych, żeby aż tak bardzo się bać, a z drugiej strony może autor już tak mocno nie epatuje strachem, jak kilkadziesiąt lat temu.
„Przebudzenie” czytałam, jak na mnie, dość długo, na pewno przez moje liczne obowiązki, a także dlatego, że męczyłam się w pewnym momencie tą lekturą i nic nie mogłam na to poradzić.
Stephen King przenosi nas znowu w swoje ulubione klimaty, małe miasteczko, rodzina, bogobojni sąsiedzi, eklektyczna społecz…

William Szekspir "Cytaty najpiękniejsze"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa MG.


Wydawnictwo MG wydaje ostatnio klasyki literatury polskiej, ale i światowej. Pięknie wystylizowane, w twardej oprawie, cieszą oko, ale i duszę, bo zawsze warto wrócić do źródeł i czerpać z nich to co najcenniejsze. W tej chwili na rynku wydawniczym pojawił się zbiór najpiękniejszych cytatów Williama Szekspira. 
Ta pozycja zawiera cytaty zebrane z dzieł autora, od którego śmierci minęło 450 lat, jednak jego słowa nic nie straciły na wartości, wciąż są żywe, aktualne i jakże niekiedy celnie odzwierciedlają to, co siedzi w ludzkich duszach, charakterach. 
Książka została podzielona tematycznie, mamy, między innymi:  - maksymy,  - kobietę,  - karę,  - mądrość,  - miłość,  - przestrogi,  - śmierć,  - wojnę,  - zdradę  i wiele innych motywów przewodnich, które prowadzą czytelnika do słów prostych, ale uważnych i idealnie trafiających w punkt. Zbiór „William Szekspir. Cytaty najpiękniejsze” został ozdobiony ilustracjami Daniela Chodowieckiego oraz m…

Tina Reber "Próba uczuć"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Akurat (Muza).

Świat fabularny, przedstawiony w książkach, gdzie bohaterowie pochodzą z dwóch przeciwległych krańców czy to społecznych, czy geograficznych, czy też nawet galaktycznych zawsze wypada atrakcyjnie. No bo przecież nic tak nie pociąga jak obserwowanie zmagań dwóch różnych osobowości, które zdaje się dzielić wszystko, a łączyć tylko… miłość. No właśnie, czy miłość jest w stanie pokonać te wszelkie przeciwności, różnice, wiecznie rzucane kłody pod nogi?
Bohaterowie kontynuacji „Miłości bez scenariusza” autorstwa Tiny Reber wiedzą doskonale jak to jest pochodzić z dwóch różniących się światów. Teraz, w „Próbie uczuć” przechodzą właśnie ową próbę i trzeba zadać od razu pytanie: czy wyjdą z niej z tarczą czy na tarczy? O tym oczywiście przekonacie się po lekturze.
Ryan Christensen to hollywoodzka gwiazda światowego formatu. Gra w mega kasowym serialu, a teraz raz po raz otrzymuje główne role w filmach, na które ludzie tłumnie prz…

Konkurs z okazji 3000 fanów na fanpage'u :)

Obraz
Zapraszam :)