Posty

Wyświetlanie postów z październik, 2014

I po targach :)

Obraz
Dziękuję, było cudownie!!!


Szukaj mnie wśród lawendy. Zuzanna. Tom I - TO DZISIAJ!!!

Obraz

Wrocław-zaproszenie :)

Obraz

Targi, konkurs i super nagroda :)

Obraz
Na tegorocznych targach książki w Krakowie, będzie się można ze mną spotkać 25 października na stoisku wydawnictwa Novae Res, a także na stoisku portalu Duże Ka.
Tutaj szczegóły:


Poza tym zachęcam was do udziału w konkursie, zorganizowanym przez wydawnictwo Novae Res i SPA Lawendowe termy, szczegóły na fanpage wydawcy, tutaj: Fanpage Novae Res Do wygrania pobyt weekendowy dla dwóch osób w SPA Lawendowe Termy!

Zapraszam i do zobaczenia!

Lawendowe patronaty :)

Obraz
Magazyn Zwierciadło i Sens objęły patronatami medialnymi moją najnowszą książkę "Szukaj mnie wśród lawendy. Zuzanna".

W numerze listopadowym ukazał się w nich krótki wywiad i zapowiedź trylogii, oto on:Pozostałe patronaty to:

Radio Gdańsk (gdzie będzie czytana "Zuzanna")

Lawendowe Termy http://www.lawendowetermy.pl  (Tutaj będzie mega konkurs dla moich Czytelników)

Stylowi http://stylowi.pl

Portal Czytajmy Polskich Autorów http://www.polscyautorzy.pl

Organizacja PNGiSAM https://www.facebook.com/PNGiSAM

Blog Pisaninka http://asymaka.blogspot.com

Kuźnia Literacka http://kuznia.art.pl

Portal DlaLejdis http://dlalejdis.pl

Sylvain Reynard "Pokuta Gabriela"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Akurat (Muza).


Pokuta Gabriela” autorstwa Kanadyjczyka, Sylvaina Reynarda to trzeci tom trylogii, zwanej piekielnym erotykiem. Czy ja wiem, czy to naprawdę erotyk? Oczywiście, są tam sceny namiętnego seksu, ale to nie on stanowi trzon fabuły i nie on jest najważniejszy. O czym jest ta seria? Ano o miłości, która nie powinna się zdarzyć. On, zniewalający profesor italianistyki, Gabriel Emerson, ona to jego studentka, trochę zagubiona, z nieciekawą przeszłością, Julia Mitchell, ale za to zafascynowana, tak jak i jej mentor, Dantem. Trzeci tom, który miałam okazję czytać, przedstawia dalsze perypetie tej namiętnej i poharatanej przez życie pary, która teraz wchodzi na nową drogę, już jako małżeństwo i próbuje odnaleźć się w świecie pełnym podłości, zamierzchłych spraw i przeszłości, która w jakiś sposób uformowała zarówno jego, jak i ją.
Aby mieć jasny obraz, o czym jest ta książka, przeczytałam także tom I i od razu rzuciły mi się w oczy…

Frederick D'onaglia "Dom nad lazurowym urwiskiem"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Amber.

Frederick D'onaglia kocha Prowansję, którą zawsze w malowniczy i nawet magiczny sposób przedstawia w swoich powieściach. Zadebiutował w 2004 roku, od tej pory napisał i wydał dziewięć książek. Ostatnia z nich, "Dom nad lazurowym urwiskiem" trafiła do mojej biblioteczki i jest to moje pierwsze spotkanie z tym autorem.
Bohaterką powieści jest czterdziestoletnia Laura, ilustratorka książek, matka dwójki nastolatków, która po separacji z mężem postanawia zamieszkać w domu swojego ojca. Ukochanego taty, który zaginął w tajemniczych okolicznościach w morskiej toni. Ojciec był dla niej jedynym rodzicem, gdyż matka odeszła dawno temu i nie utrzymywała kontaktów z dziewczynką. Od śmierci Gilberta opiekował się nią jego jedyny przyjaciel, Joel, dla którego Laura też stała się córką. Teraz oboje zmagają się z problemem, jakim okazał się kłopotliwy i zagadkowy spadek po nieprzyjaznym sąsiedzie, Marcelu Soubeyranie. Laura nie m…

Szukaj mnie wśród lawendy. Zuzanna. Tom I - już wkrótce...

Obraz

Lars Bill Lundholm "Dobra dziewczyna"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Filia.

Uwielbiam detektywów. Dziwne wyznanie? Być może. Ale ostatnio zafascynowałam się serialem "True detective" z Matthew McConaughey i Woody Harrelsonem. Faceci z krwi i kości, nie żadne tam wypomadowane metroseksualne nie wiadomo co. I teraz właśnie oto taki gliniarz z prawdziwego zdarzenia pojawił się w nowej serii kryminalnej szwedzkiego scenarzysty (m.in. pisał scenariusz do serialu "Wallander" i "Inspektor Irene Huss"), a obecnie i pisarza, Larsa Billa Lundholma.
Ten gliniarz to komisarz Axel Hake, zapalony gracz na wyścigach konnych, silny, dobrze zbudowany, poruszający się o lasce mężczyzna, którego przeszłość (nie do końca wyjaśniona) w jakiś sposób go ukształtowała i nauczyła bezkompromisowości i nieustępliwości. Jedynie jego żona, Hanna i córeczka Siri potrafią zmiękczyć jego twarde i pozbawione współczucia serce. Poza tym z żoną łączy go dziwny układ, nie mieszkają razem, co sprawia, że Axel …

Wiele dobrych wieści, serce me radujących :)

Obraz
Zacznę od tego, że przedpremierowo moja "Zuzanna" wciąż utrzymuje się w czołówce listy bestsellerów empik.com Dzisiaj jest na 3 :)


Poza tym zostałam członkinią Stowarzyszenia Autorów Polskich, oddział Wrocław. Będę także wdrażać nowy projekt, zwany "Kawiarenką Literacką", ściśle związany z moim portalem http://www.polscyautorzy.pl A o tym niebawem więcej.
I co jeszcze? Brałam udział w rekrutacji do Warszawskiej Szkoły Filmowej na kierunek "scenariopisarstwo". Konkurencja była ogromna, dodatkowe zadania i oto w poniedziałek otrzymałam maila, że znalazłam się w dwudziestce wybrańców!
Tak więc od listopada rozpoczynam zajęcia w WSF :) Trzymajcie kciuki!

Tymczasem wracam do pisania III tomu "Szukaj mnie wśród lawendy" i opisuję losy Gabrieli.

A! I do zobaczenia na targach książki w Krakowie i na licznych spotkaniach autorskich.


Szukaj mnie wśród lawendy. Zuzanna. TOM I

Obraz

Gayle Forman "Zostań, jeśli kochasz"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Nasza Księgarnia.

Są pewne schematy w literaturze, które występują często, powielają się, ale na swój sposób nigdy się nie nudzą. Zwłaszcza, jeśli podane są w sposób zaskakujący, porywający, wzruszający. Nie mamy wówczas wrażenia czytania odgrzewanego kotleta po raz enty, znamy konwencję, ale przyjmujemy ten znajomy motyw z zaciekawieniem, przewidując pozytywne zakończenie. Czy w przypadku bohaterów powieści "Zostań, jeśli kochasz" autorstwa Gayle Forman, także możemy na to liczyć?
W tej powieści mamy dwoje przeciwstawnych bohaterów, żyjących w innym świecie: Mia to uzdolniona młoda wiolonczelistka, dla której muzyka poważna to sens życia. Pragnie dostać się do prestiżowej szkoły Julliard w Nowym Jorku, nieustannie ćwiczy i ma problem z nawiązywaniem kontaktów. Jak sama twierdzi, pewnie rozczarowuje swoich rodziców, byłych rockmanów, mających dosyć swobodne podejście do życia. Nawet jej młodszy brat, Teddy, świetnie gra na pe…

Szukaj mnie wśród lawendy. Zuzanna. Tom I - już wkrótce...

Obraz

Alice Clayton "Nie dajesz mi spać"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Pascal.

Jeśli jest się ładną babką zbliżającą powoli do trzydziestki, pracuje się w wymarzonym zawodzie, posiada się przyjaciółki w liczbie sztuk trzy, ukochanego kocurka i miłych sąsiadów gejów, to chyba powinno się być zadowolonym z życia? Caroline na pewno jest, chociaż brakuje jej czegoś jeszcze. I tu nie chodzi nawet o ukochanego faceta, jeden taki był, ale na siłę próbował ją zmieniać, formować wedle własnych upodobań i dziewczyna w końcu otrzeźwiała i zgłosiła stanowcze veto. Potem były nieliczne i niezbyt udane przygody, a jedna z nich skończyła się tak, że od Caroline z krzykiem uciekł nie facet, lecz ten na O, który przecież lubiany jest przez każdą kobietę. Nie pomagały filmy z Georgem Clooneyem, wyobraźnia też nie dawała rady, dziewczyna popadała w coraz większą frustrację i w końcu poddała się, wierząc, że już nigdy nie osiągnie tego na O. 
Aż pewnego razu… a właściwie pewnej nocy obudziło ją… walenie. I nie mowa tutaj o s…