Posty

Wyświetlanie postów z wrzesień, 2014

Sarah Jio "Jeżynowa zima"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Znak.

Z prozą Sarah Jio spotkałam się przy lekturze książki „Dom na plaży” i bardzo mile wspominam to spotkanie. Była miłość, tajemnica sprzed lat, uczucie, które przetrwało niemalże wieczność. Teraz skończyłam czytać „Jeżynową zimę” i jakie są moje odczucia? Tutaj także spotykamy się historią z początków XX wieku, jest miłość, pożądanie, problemy społeczne i zagadka. Wszystko to składa się na interesującą i wciągającą fabułę.
W „Jeżynowej zimie” mamy w sumie dwie główne bohaterki: współcześnie żyjącą Claire i Verę, która żyła w Seattle w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Dzieli je osiemdziesiąt lat historii, ale od początku czujemy, że coś je łączy. Obie coś straciły i obie związały z mężczyznami, którzy zdają się pochodzić z innych światów. Jak Claire trafia na historię Very? Młoda dziennikarka ciągle przeżywa osobistą tragedię i dostaje zlecenie od szefa, aby napisała artykuł o śnieżycy z lat trzydziestych, która wówczas sparali…

Festiwal Literatury Kobiecej "Pióro i Pazur" Siedlce 2014

Obraz
Trzy ostatnie dni dały mi nieźle w kość. W piątek wstałam i 2 w nocy, bo o 4 miałam już polskiego busa do Warszawy. Jechałam razem z moją koleżanką, też pisarką, Agnieszką Gil. W stolicy wylądowałyśmy (niczym orzeł) kilka minut po 9 rano. Zanim wsiadłam do metra, w ostatniej chwili złapała mnie Nike Farida, która specjalnie przyjechała na Młociny, aby się ze mną zobaczyć. Przejechałyśmy kilka stacji, aby chociaż przez chwilę porozmawiać. Nike to pełna pasji, szalona i otwarta kobieta. Z tego wszystkiego zapomniałyśmy sobie zrobić wspólne selfie. Ale nadrobimy :) Dotarłyśmy na Dworzec Śródmieście i tam spotkałyśmy się z częścią naszej ekipy: Rysia Ulatowska, Magda Zimniak, Ania Fryczkowska i Jacek Skowroński czekali na nas (z utęsknieniem niewątpliwym, sądząc po sile uścisków, jakimi zostałyśmy z Agą obdarowane). Wsiedliśmy w pociąg do Siedlec, po drodze dosiadła się Lucyna Olejniczak i ruszyliśmy wprost w objęcia Marioli Zaczyńskiej (kierowniczki zamieszania) i Joasi Jodełki. Niedługo …

Szukaj mnie wśród lawendy. Zuzanna. Tom I - już wkrótce...

Obraz

Rebecca Donovan "Powód by oddychać"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Feeria Young.

Zbieram myśli, zbieram, nie spodziewałam się, że po przeczytaniu książki, która jest reklamowana „pierwsza z trzech części serii dla dziewcząt” ta nabałagani mi w głowie tak, że będę się zastanawiać nad każdym słowem.
„Powód by oddychać” Rebecki Donovan to początek cyklu Oddechy, który otwiera i ukazuje historię szesnastoletniej Emmy. Dziewczyna jest półsierotą, jej ukochany ojciec zginął przed laty, a matka, będąca za pan brat z alkoholem, powołująca się na własną nieporadność, nie mogła opiekować się dziewczyną. Tak więc Emma trafiła pod opiekę brata ojca-Georga i jego żony Carol. Małżeństwo ma dwoje małych dzieci, Jacka i Laylę, co nie jest bez znaczenia, jeśli chodzi o rozwój wypadków.
Emma stara się być niewidzialna, uczy się świetnie, odnosi sukcesy w sporcie, chodzi na tyle zajęć pozalekcyjnych, na ile tylko może, a wszystko to ma jeden cel. Jak więzień odsiadujący wyrok i robiący kreski na ścianie, odliczające kole…

Szukaj mnie wśród lawendy. Zuzanna. Tom I - już wkrótce...

Obraz

Nike Farida "Panna młoda"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Prószyński i S-ka.


Opowieści, które opowiadają o losach wielu pokoleń, ukazują zmagania ze światem, innymi ludźmi, własnymi uczuciami, demonami, przekonaniami, historie, które rzucają swoich bohaterów w rozmaite zawirowania, zawsze zwracały moją szczególną uwagę. A jeśli w tych zawiłych losach czuć autentyczność, prawdziwość, nie są przerysowane, tylko takie, jakimi napisało je życie, tym bardziej okazują się być interesujące i przejmujące. Właśnie taką powieść stworzyła Nike Farida w pierwszym tomie swej libijskiej trylogii Róża Pustyni.
„Panna młoda” przedstawia wielopokoleniową historię kilku rodzin, pochodzących z różnych stron świata, wyznających różne religie, mających inne przekonania, wartości, priorytety. Jakie plany miały Mojry, tkając nici losów bohaterów książki, że ich życiowe historie okazały się być tak zaplątane, niebezpieczne i wzajemnie zależne?

Poznajemy losy bliźniaków, Jacka i Andrzeja, którzy wychowywali się w Libi…

Szukaj mnie wśród lawendy. Zuzanna. Tom I - już wkrótce...

Obraz

K.A. Tucker "Jedno małe kłamstwo"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Filia.


Zastanawiałam się nad przeczytaniem kontynuacji książki K.A.Tucker „Dziesięć płytkich oddechów”. Owszem, podobała mi się, ale jakieś wątpliwości mnie dopadły, co do tego, co mogę znaleźć w „Jednym małym kłamstwie”. Zupełnie nie potrafię tego zdefiniować, dlaczego tak się działo, ale wiem jedno. Najpierw trzeba się przekonać na własnej skórze, a potem oceniać i nie dawać się sterować przypuszczeniom. Bo już wiem, że byłabym bardzo na siebie zła, gdybym jednak nie przeczytała tej książki (oczywiście to abstrakcja, bo nie miałabym o tym pojęcia, ale wiecie o o co mi chodzi).
„Jedno małe kłamstwo” przedstawia dalsze losy młodszej siostry Kacey - Livie. O ile dobrze pamiętacie tę dziewczynę z „Dziesięć płytkich oddechów”, była zupełnym przeciwieństwem swej starszej siostry, także przeżyła piekło, śmierć najbliższych, oddalenie i autodestrukcję Kacey, lepkie łapy wuja, to wszystko spadło na wówczas jeszcze dziewczynkę, ale jej nie zła…

Jennifer L. Armentrout "Onyks"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Filia.


„Onyks” Jennifer L. Armentrout to drugi tom trylogii o Luksjanach. „Obsydian” okazał się wciągającym romansem paranormalnym z elementami sensacji, dlatego też z chęcią przywitałam kontynuację, gdyż musiałam wiedzieć jak potoczą się losy zakręconej Katy i zniewalającego Deamona Blacka.
Akcja rozpoczyna się tuż po wydarzeniach z finału tomu I, Katy została uleczona przez Deamona, który nadal siedzi za nią na trygonometrii i nie omieszkuje na każdej lekcji dźgać ją długopisem w plecy. Jednocześnie w życiu dziewczyny zachodzą niepokojące zmiany, zaczyna dostrzegać u siebie dziwne umiejętności, których wcześniej nie miała. A w jej otoczeniu, oprócz nieznośnego i pociągającego Deamona, pojawia się jasnowłosy surfer Blake, który od razu znajduje w Blacku wielkiego antagonistę. Czy to tylko zazdrość o Kate, zwaną „Kotkiem”, czy jednak przystojny Luksjanin wyczuwa coś więcej? Już wkrótce okazuje się, że Blake’a i Katy łączy coś niewytłum…

Szukaj mnie wśród lawendy. Zuzanna. Tom I - już wkrótce...

Obraz

Abbi Glines "Przypadkowe szczęście"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Pascal.

Już kiedyś pisałam o nowym nurcie w literaturze, zwanym new adult, kilka książek z tego, powiedzmy cyklu, miałam okazję przeczytać. Jedne były lepsze, inne gorsze, ale wszystkie opierały się na wzorcu, który jest chyba charakterystyczny dla tej odmiany literackiej, jeśli można to tak zdefiniować. Bohaterowie są młodzi, ale już dorośli, mają za sobą jakąś traumę, nie mogą porozumieć się z rodzicami, zostali zranieni, zdradzeni, szukają drugiej połówki, pragną zrozumienia, chcą być kochani. A to wszystko okraszone namiętnymi scenami erotycznymi. Idealnie wpasowującą się w ten nurt jest książka Abbi Glines „Przypadkowe szczęście”.
Bohaterką jest dziewiętnastoletnia Della, która wyrusza w drogę, szukając i pracy i próbując odnaleźć siebie samą i w jakiś sposób zapanować nad własnym życiem. W dzieciństwie przeżyła traumę, która cały czas gdzieś głęboko w niej siedzi, uaktywniając się w zupełnie nieoczekiwanych sytuacjach, a także no…

Paullina Simons "Dzieci wolności"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Świat Książki.

Osiem lat upłynęło od momentu, kiedy powieść „Jeździec miedziany” Paulliny Simons trafiła w moje ręce. Pamiętam, że czytałam książkę do czwartej nad ranem, a potem jak w amoku zamawiałam drugi tom „Tatiana i Aleksander” i trzeci „Ogród letni”. Jest to moja ukochana trylogia i często do niej wracam. Dlatego, gdy usłyszałam, że wydawnictwo Świat Książki wydało prequel wydarzeń znanych z Jeźdźca…, wiedziałam że muszę te książkę przeczytać. 
„Dzieci wolności” przedstawiają Stany Zjednoczone u schyłku XIX i na początku XX wieku i czytelnik ma okazję poznać losy Harolda i Giny, rodziców Aleksandra Barringtona, bohatera wspomnianej wcześniej trylogii. Dziwnie czyta się powieść, jeśli zna się późniejsze, niezwykle tragiczne i bolesne losy bohaterów. Ale z drugiej strony chciałam wiedzieć, jak to wszystko się zaczęło, dlaczego bohaterowie powzięli takie, a nie inne decyzje, które w tak tragiczny sposób odbiły się na życiu ich syna…

Kalendarz Szkolny Cwaniaczka

Obraz
Wydawnictwo Nasza Księgarnia wydało świetny kalendarz uczniowski, zwany przewrotnie Kalendarzem Cwaniaczka. Jak głosi okładka, jest to "Zdumiewający cud techniki (...) Zasilany energią z kosmosu". Okładka jest sztywna, więc nie grozi rychłym zagięciem lub zniszczeniem, kartki są dosyć grube, wewnątrz znajdują się zabawne rysunki i scenki sytuacyjne. Na uwagę zasługuje to, że Kalendarz nie jest dedykowany na konkretny rok, gdyż zaznaczone są w nim tylko święta stałe. Wystarczy, że uczeń będzie podkreślał dzień tygodnia odpowiadający konkretnej dacie i kalendarz ten może mu służyć przez cały okres edukacji w danej szkole. Zawiera także plan lekcji i wiele rubryk niezbędnych do zapamiętania ważnych sprawy czy wydarzeń. Bardzo fajna publikacja, atrakcyjna na pewno dla młodego użytkownika. Warto zaopatrzyć swoją pociechę w ten produkt, który "pomoże pamiętać o pracach domowych i zarządzać własnym czasem".
Królowa Polskich Serc? Czemu nie? :)

Obraz
W najnowszym numerze magazynu Mixer zapowiedź mojej najnowszej książki "Szukaj mnie wśród lawendy. Zuzanna. Tom I". 
Ale najbardziej spodobał mi się ten fragment: Agnieszka Lingas-Łoniewska jest jedną z najpopularniejszych w Polsce autorek literatury kobiecej. Z pewnością można ją nazwać Królową Polskich Serc.
:))))Catherine de la Gletais "Selena Gomez. Księżycowa dziewczyna"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Feeria (nowa seria Feeria Young).
Każda mama, która ma córkę w wieku powiedzmy 10-13 lat przeżyła zafascynowanie kanałem Disney Channel i serialem, który był emitowany właśnie tam.  Serial "Czarodzieje z Waverly Place" opowiadał o rodzinie o włosko-meksykańskich korzeniach i ukazywał przygody trójki rodzeństwa, posiadającej magiczne moce. Dwóch braci i siostra przez wiele lat doprowadzali do śmiechu młodych widzów, a czasami także i dorosłych. Sama wiele razy oglądałam ten serial z moją córką (obecnie nastolatką) i wspominam go z uśmiechem na ustach. Główną rolę żeńską-jedyną siostrę wśród braci grała tam Selena Gomez, dziewczyna, o której książkę miałam właśnie okazję przeczytać.
"Selena Gomez. Księżycowa dziewczyna" autorstwa Catherine de la Gletais to fabularyzowana opowieść o małej dziewczynce, która przyszła na świat jako córka swojej szesnastoletniej matki. Amanda marzyła o karierze filmowej i w tym celu jako …

Konkurs z książką "Do zobaczenia w Barcelonie" Anny B. Kann

Obraz
Wydawnictwo Pascal ufundowało dwa egzemplarze powieści Anny B. Kann "Do zobaczenia w Barcelonie". Zapraszam wszystkich do udziału w konkursie.
Aby wziąć w nim udział, należy napisać trzy rzeczy, które sprawiają, że można zakochać się w Hiszpanii.
Konkurs potrwa do 30 września, a na Wasze propozycje czekam pod adresem maila: polscyautorzy@gmail.com
Dopisek BARCELONA
Powodzenia!

"Benedict Cumberbatch. Biografia" Justin Lewis

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Replika.

W tym roku dopiero trafiłam na odcinki angielskiego serialu o przygodach Sherlocka Holmesa we współczesnym Londynie. Wcześniej nawet nie słyszałam, że taka produkcja powstała, a tym bardziej nie słyszałam o aktorze, który zagrał tam główną rolę. Jednak, gdy zaczęłam oglądać, muszę przyznać, że "wsiąkłam" w klimat nieco inny, a przecież ciągle znajomy z poprzednich adaptacji opowiadań sir Arthura Conan-Doyle'a. Na pewno było to zasługą dynamicznego i innowacyjnego scenariusza, a także świetnych ról, zagranych przez Benedicta Cumberbatcha i Martina Freemana. Ale to właśnie ten pierwszy, praktycznie z dnia na dzień, bo zagraniu Sherlocka Holmesa w nowej odsłonie, stał się gwiazdą dużego formatu. I o tym aktorze jest książka Justina Lewisa, wydana przez wydawnictwo Replika, która trafiła do mojej biblioteczki.
Wielbiciele, a właściwie wielbicielki (bo nie ma co ukrywać, że Cumberbatch stał się bożyszczem kobiet i nas…

Małgorzata Warda "Miasto z lodu"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Prószyński i S-ka.
Gdy najnowsza powieść Małgorzaty Wardy trafiła pod mą strzechę, czułam, że muszę zostawić inną książkę, którą akurat czytałam i zabrać się za "Miasto z lodu". Ale jednocześnie obawiałam się tej lektury, bo poprzednia powieść "Jak oddech" nieco mnie sponiewierała i zostawiła z szeregiem pytań cisnących się na usta. No, ale wiadomo, że głoszę zasadę, iż "książka musi wywoływać obrażenia", nie lubię smętów i przegadania, dlatego wzięłam Wardę na tapetę. No i co? Wystarczył jeden wieczór, a zostałam pochłonięta przez mroczno-lodowy klimat, który zafundowała nam autorka w swojej najnowszej powieści.
Nie lubię za bardzo opisywać fabuły, powiem tylko, że mamy tutaj do czynienia z trzynastoletnią Agatą, którą od czasu do czasu zajmuje się jej chora na afektywną chorobę dwubiegunową matka. Teresa, bo tak ma na imię, jest piękną kobietą, w przeszłości pracowała jako fotomodelka i miała wiele sesji…

Przedsprzedaż "Szukaj mnie wśród lawendy. Zuzanna" i już na liście bestsellerów!

Obraz
Ruszyła przedsprzedaż I tomu mojej lawendowej historii i książka już znalazła się na liście bestsellerów empik.com  Cieszy mnie to niezmiernie, widzę, że czekacie z wielką niecierpliwością na ten romans w chorwackiej scenerii.
Dziękuję wszystkim wiernym Czytelniczkom i Czytelnikom :)))
Książkę można zamawiać tutaj: empik.com

Przypominam, oficjalna premiera jest 25.10. na Targach Książki w Krakowie.  Będę tam właśnie w tym dniu, o godzinie 13:15 na stoisku wydawnictwa Novae Res.

Aleksandra Szarłat "Celebryci z tamtych lat"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Znak.

Obecnie celebryci kojarzą się nam z większymi lub mniejszymi skandalami, portalami plotkarskimi, wypadkami samochodowymi i czasami kompromitującymi fotografiami w internecie. Gwiazdy i gwiazdki są obecne, tuż obok, stały się elementem krajobrazu, czymś powszechnym, a może przez to i czasami niezauważalnym, żeby nie powiedzieć, że bez większej wartości.
Gwiazdy z czasów PRL-u miały całkiem inny blask, a może i wymiar. Nie były łatwo dostępne, nie można było ot tak, pooglądać sobie ich zdjęć, a i wiadomości do szarego człowieka nie dochodziły zbyt szybko, a jeśli nawet to nie było żadnej gwarancji, że prawda to jest, a nie spreparowany news, przepuszczony przez cenzurę. Dlatego materiał dowodowy, który w swej książce zawarła Aleksandra Szkarłat, stanowi gratkę nie lada dla wszystkich tych, którzy uwielbiają anegdoty, ploteczki, kawałek historii i obraz tamtych "pięknych dwudziestoletnich" a czasami "szpetnych czterdz…