Posty

Wyświetlanie postów z maj, 2014

Barbara Rybałtowska "Bez pożegnania" Saga, część I.

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Axis Mundi.

Barbara Rybałtowska jest autorką wielu powieści, ma na swoim koncie przekłady z literatury rosyjskiej, tworzyła sztuki teatralne, pisała teksty piosenek, a także biografie, m.in. Barbary Rylskiej czy Igi Cembrzyńskiej. Jest także autorką sagi, która rozpoczyna się książką „Bez pożegnania” i jest oparta na wojennych przeżyciach pisarki, które stały się częścią jej dzieciństwa.
Bohaterką pierwszego tomu jest Zofia Markowska, młoda matka i żona. Wraz z mężem, Piotrem, przebywa w majątku na Kresach Wschodnich. Dzieli swój czas z przyjaciółmi, opiekuje się małą córeczką Kasią i z niedowierzaniem słucha wiadomości o zbliżającym się zagrożeniu z zachodu. Jednak nadchodzi 1 września i od tego momentu spokojne i pełne radości życie Zofii ulega dramatycznej przemianie. Najpierw znika jej mąż, a potem ona sama zostaje zapakowana wraz z córeczką do bydlęcego wagonu i wywieziona na Sybir. Rozpoczyna się walka o przeżycie, o zachowanie w…

Konkurs z Wybaczeniem "Tak/tam czytam Lingas-Łoniewską".

Obraz
W związku ze zbliżającą się premierą mojej najnowszej książki "Wybaczenie" (premiera: 30 czerwca), zapraszam do udziału w konkursie. Do zdobycia będą trzy egzemplarze tej właśnie książki z dedykacją. Wygrywają trzy osoby oczywiście :)
Aby wziąć udział w zabawie, należy do 30 czerwca wysłać fotografię na temat: "Tak/tam czytam Lingas-Łoniewską". Forma dowolna, jeśli nie chcecie fotografować siebie, możecie zaprezentować miejsce, w którym najczęściej lubicie czytać moje książki. Na fotografii powinna się znaleźć któraś z nich.
Na Wasze zdjęcia czekam tutaj: agnieszka.loniewska@gmail.com W temacie @ proszę wpisać WYBACZENIE.
POWODZENIA :)

Spotkanie targowe, Warszawskie Targi Książki 2014, 24 maja.

Obraz
Serdecznie zapraszam na spotkanie targowe podczas tegorocznych targów książki w Warszawie. Będę gościem wydawnictwa Filia (stoisko 33/D3) 24 maja, od godziny 14 do 15. Będę podpisywać Łatwopalnych i Przebudzenie, a także inne książki, jakie tylko będziecie mieć ze sobą. Do zobaczenia :)


Abbi Glines "Zacznijmy od nowa"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Pascal.

„Zacznijmy od nowa” Abbie Glines to trzeci tom poświęcony trudnej i pełnej przeszkód miłości Rusha i Blaire. Książka wpasowuje się w modny ostatnio nurt „young adults” i jest romansem z problemami, okraszonym także licznymi i niepruderyjnymi scenami seksu.
Każdy, kto czytał poprzednie dwa tomy, wie, z jakimi rzeczami przyszło się zmierzyć Blaire, o co musiała walczyć i jakie trudne decyzje musiał podjąć Rush. Jego dosyć skomplikowana sytuacja rodzinna niejednokrotnie sprawiła, że to właśnie rodzina, a zwłaszcza siostra były na pierwszym miejscu, spychając Blaire gdzieś na margines. Teraz ukochana jest w ciąży, planują wspólne życie, lecz czy będzie to możliwe, jeśli rodzina wciąż przypomina o tym, że Rush należy jednak do kogo innego, a jego związek z Blaire to jedna wielka pomyłka?
Historia lubi się powtarzać, tak jest na pewno w przypadku tej książki. Mam wrażenie, że to wszystko już było, problemy z siostrą, stawianie Rusha p…

Rozwiązanie konkursu na alternatywne zakończenie jednej z moich książek.

Obraz
Dziękuję za wszystkie prace, oczywiście zrobiły na mnie duże wrażenie. Wraz z Izą Nowak postanowiłyśmy nagrodzić Anastazję Lynn za napisanie finałowej sceny do książki "W szpilkach od Manolo". Nagroda, czyli książka "W zapomnieniu" zostanie wysłana pocztą (adres do wysyłki proszę na maila).

Oto alternatywne zakończenie "Szpilek" według Anastazji:


Zaczęłam wierzyć w bajki! Nie, nie chodzi mi o te z krasnoludkami, księżniczkami i czarownicami.. Raczej miałam na myśli te nowoczesne, w których kobieta i mężczyzna są ze sobą dopóki śmierć ich nie rozłączy. Albo jakaś zawistna zołza, która zazdrości faceta każdej babce, która staje przed ołtarzem.  Jak już mowa o ołtarzu... Wiece co mi się śni od miesiąca? Ta cudowna scena, kiedy Michał mi się oświadcza! Ale czy ona była taka piękna? Z pewnością nie zabrał mnie na szczyt wieży Eiffla, nie umieścił pierścionka w jakiejś babeczce i nie klęczał przede mną pół popołudnia we fraku. Otóż pewnego dnia moja niebieskooka ru…

Richelle Mead "Akademia wampirów"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Nasza Księgarnia.


„Akademia wampirów” autorstwa Richelle Mead otwiera wielotomowy cykl o wampirach, dampirach i strzygach, a wszystko w klimacie amerykańskiej szkoły średniej. W marcu na ekranach kin mieliśmy okazję zobaczyć ekranizację pierwszego tomu i wydanie z aktorami na okładce, którzy odgrywają główne role w adaptacji filmowej, trafiło do mojej biblioteczki dzięki uprzejmości wydawnictwa Nasza Księgarnia.
Jest to definitywnie książka młodzieżowa, ale napisana całkiem sprawnie, czyta się ją szybko i mogę powiedzieć, że w zalewie wampiropodobnych tworów i potworów na pewno wyróżnia się na plus.
Główną bohaterką jest dampirka Rose, przyszła Strażniczka, która opiekuje się wampirzycą z królewskiego rodu, Lissy Dragomir. Obie dziewczyny bardzo się przyjaźnią, a Rose zrobi wszystko, aby chronić swoją podopieczną. Niepokorna Strażniczka wie, że Lissy skrywa pewną tajemnicę, dotyczącą tajemnych umiejętności i jeśli ktokolwiek się o tym d…