Posty

Wyświetlanie postów z styczeń, 2014

Trzecia gwiazda

Obraz
Ostatnio, z racji tego, że cierpię na bezsenność i zrobiłam sobie przerwę w pisaniu, oglądam filmy. I wczoraj w nocy (a właściwie dzisiaj), obejrzałam jeden z wcześniejszych filmów z Benedictem Cumberbatchem (bo żadną tajemnicą jest to, że mam teraz fazę na tego aktora).  Film "Trzecia gwiazda" powstał w 2010 roku i opowiada historię czterech młodych mężczyzn, którzy przyjaźnią się od lat. Jeden z nich, James, umiera na mięsaka. I postanawia, wraz z kumplami wyruszyć w podróż do zatoki, gdzieś na końcu świata, gdzie niegdyś wspólnie spędzali wolny czas. Cała czwórka rusza w podróż, podczas której wszyscy dowiedzą się czegoś więcej na swój temat i będą musieli stawić czoło śmierci, która czai się tuż za Jamesem. Historia wzruszająca, ale i miejscami zabawna. Finał bardzo porusza, łzy lały mi się strumieniami. Dawno nie wzruszyłam się aż tak na żadnym filmie. Jasne, że obejrzałam ten film tylko ze względu na Cumberbatcha, ale cieszę się, bo dzięki temu spotkałam się z obrazem, któ…

Anna Klejzerowicz "List z powstania"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Filia.

Nowa okładka do wznowienia "Bez przebaczenia" :)

Obraz
Jeśli brat twój zawini, upomnij go;
i jeśli żałuje, przebacz mu.
I jeśliby siedem razy na dzień zawinił przeciw tobie i siedem razy zwróciłby się do ciebie, mówiąc: żałuj
ę tego, przebacz mu.
Łk 17, 3-4

Całe życie starałam się postępować wedle tych słów.
Bo każdy człowiek popełnia błędy.
Bo każdy człowiek zasługuje na drugą szansę. A czasami i na trzecią.
Bo nie jesteśmy nieomylni.
Bo jesteśmy tylko ludźmi. Bo jesteśmy aż ludźmi.
I jeśli popełniamy błędy, krzywdząc innych, powinniśmy się do tego umieć przyznać. A ci inni, powinni umieć nam wybaczyć.
Lecz... nie zawsze potrafimy i nie zawsze chcemy.
Ja potrafiłam i chciałam.
I chodź przeżyłam wiele, teraz jestem w stanie spojrzeć sobie w oczy i nie czuć pogardy, żalu, czy litości dla siebie samej.
I gdy spojrzę w jego oczy, wiem, że pomimo tego, co zrobiłam, on też żyje i postępuje wedle tych słów.
Bo on jest moim przebaczeniem.
Jedynym, jakie miałam.


Sherlock

Obraz
Ostatnio dużo czytałam na forach, na fb, na filmweb o serialu nadawanym przez TV BBC. Nowa odsłona Sherlocka. Na początku średnio mnie to interesowało, bo co jeszcze można wymyślić w tej adaptacji? A jednak można. Obejrzałam 1 odcinek I serii i... wsiąkłam. To całkiem inny Detektyw znany z genialnej umiejętności dedukcji, niż do tej pory go postrzegaliśmy. To Sherlock XXI wieku, korzystający ze smartfona, jeżdżący samochodem, motocyklem, świetnie strzelający, uprawiający sztuki walki, ale też grający na skrzypcach :) Jego wierny druh, doktor Watson, to mężczyzna z demonami, skażony przez wojnę w Afganistanie, wiążący się z kolejnymi kobietami, których nie potrafi przy sobie utrzymać. No bo jak ma to zrobić, skoro Sherlock angażuje go niemal całkowicie, anektując każdą jego chwilę? Dlatego w oczach, na przykład gospodyni, pani Hudson, ta para uchodzi za parę gejów. Nic bardziej mylnego. Dużym atutem serialu są miażdżące dialogi, świetny humor, cięte riposty i świetna gra dwójki głównych a…

Brudny świat w przedsprzedaży :)))

Obraz
Ruszyła przedsprzedaż "Brudnego świata" w księgarni wydawcy KLIKNIJ!!!
Przedsprzedaż - książka będzie dostępna od 7 lutego 2014. Do każdego egzemplarza zakupionego w przedsprzedaży dodamy zakładkę z autografem autorki!

Szukaj mnie wśród lawendy. Zuzanna. TOM I

Obraz
Właśnie skończyłam :) Teraz praca nad tekstem i poprawki. Chorwacką historię uważam za otwartą!

Warto marzyć...

Obraz
Marzenia się spełniają. Gdy w lutym 2009 roku pisałam Brudny świat, wszyscy namawiali mnie do wydania tej książki. Wówczas jeszcze nie myślałam, że będę pisać "na poważnie". Ale zaczęłam i trwa to dziś. Teraz już tylko piszę i jest to dla mnie jak sen.  Ale ciągle tamta pierwsza historia gdzieś we mnie tkwiła. Udało mi się wydać ją w USA, ale zależało mi na wydaniu jej w Polsce. Bo tutaj miała najwięcej fanów, jeszcze jako opowiadanie w internecie, jako fanfiction. I oto, po 5 latach, jest! Właśnie dostałam egzemplarz sygnalny.  I dziękuję Wam wszystkim, którzy od pięciu lat czekacie na tę historię. Marzenia się spełniają. Wierzcie mi :)

Nowe trailerki do "Brudnego świata"

Obraz
Kiedyś, gdy BŚ był jeszcze ff, a potem, gdy ukazał się w USA powstało sporo różnych filmików fanowskich do tej historii. Teraz, Kasia i Julia także przygotowały krótkie zapowiedzi, już z nową okładką i datą premiery, 7 luty 2014.
Zapraszam do obejrzenia:
Trailerek autorstwa Julii P.: KLIKNIJ
Trailerek autorstwa Kasi: KLIKNIJ

Elwira Watała "Córka Stalina"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Videograf.

Nicholas Sparks "Dla ciebie wszystko"

Obraz

Brudny świat - premiera w lutym

Obraz
W lutym ukaże się książka, na którą czeka wiele moich Czytelniczek, z czasów, kiedy publikowałam jeszcze w internecie. Wówczas (to był luty 2009r.) napisałam właśnie Brudny świat. Rok później ta książka ukazała się w USA:

W 2011 wydawnictwo Novae Res wykupiło prawa do tej powieści i już teraz, 7 lutego, historia Kati i Tommy'ego ujrzy światło dzienne na rodzimym rynku wydawniczym :) Co mnie bardzo cieszy :)Jeden z najpopularniejszych fan fiction, w 2010 wydany w USA pod tytułem "Dirty World" doczekał się polskiej premiery. Wstrząsająca opowieść o miłości, demonach przeszłości, głęboko skrywanych tajemnicach i o wielkiej namiętności. Wichrowe wzgórza miały swoich Cathy i Heathcliffa, Brudny świat pokazuje zagmatwane i tragiczne losy Kati i Tommy'ego.
Pozostań przy mnie na zawsze
- przybierz, jaką chcesz, postać
- doprowadź mnie do obłędu,
tylko nie zostawiaj mnie samego w tej otchłani,
gdzie nie mogę cię znaleźć!
Nie mogę żyć bez mojego życia.
Nie mogę…