Posty

Wyświetlanie postów z luty, 2013

Lutowe lektury-ostatni zastrzyk w tym miesiącu

Obraz
A myślałam, że tamten stosik lutowy będzie ostatnim. Tymczasem wydawnictwa Prószyński i Videograf zrobiły mi przemiłą niespodziankę, wysyłając do recenzji te oto powieści:
Od góry:
Mariola Zaczyńska "Szkodliwy pakiet cnót" - wyd. Prószyński i S-ka Lynsay Sands "Wampir pozna panią" - jak wyżej Stefan Wroński "Dzidek" - jak wyżej Agnieszka Miklis "Wściekła skóra" - wyd. Videograf

baaaardzo lubię takie niespodzianki :)))


Joanna Fabicka "Second Hand"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa WAB.

Po spotkaniu autorskim w GBP w Zebrzydowicach

22 lutego 2013r. byłam gościem Gminnej Biblioteki Publicznej w Zebrzydowicach. Biblioteka mieści się w urokliwym gotyckim Zamku, a same Zebrzydowice pokryte grubą warstwą śniegu, także przywitały mnie fantastycznym krajobrazem. Na spotkaniu, jak zawsze, bardzo się rozgadałam, ale udało mi się w porę powstrzymać i Czytelniczki i Czytelnicy mieli okazję zadać mi swoje pytania. - Skąd tyle wątków mafijnych w moich książkach? - Dlaczego w "Szóstym" akcja działa się na Górnym Śląsku? - Co najbardziej lubię czytać? - Jak radzę sobie z krytyką? I oczywiście wiele innych:)
Spotkanie było wspaniałe, okazało się, że w tej Bibliotece mam duży sztab wiernych Czytelników obojga płci, a sama Biblioteka od razu zaopatruje się we wszystkie moje książki. Teraz czekają oczywiście na "W szpilkach od Manolo".
A ja serdecznie dziękuję pani Teresie Sojce, Dyrektorce GBP za zaproszenie, a mojej koleżance-pisarce, Monice Sawickiej, za skontaktowanie nas :)
Poniżej fotoleracja ze spotkania, zamiesz…

Sylvia Day "Płomień Crossa"

Obraz

Lutowe lektury-part 2

Obraz
Kolejne książki zasiliły moją biblioteczkę:) 


od góry:
Katarzyna Enerlich "Prowincja pełna smaków" - wyd. MG Joanna Fabicka "Second Hand" - wyd. WAB Karolina Wilczyńska "Niezniszczalni. Dziewczyna za kierownicą" - wyd. Novae Res.

Sylvia Day "Dotyk Crossa"

Obraz
Historia całkiem banalna. Taka, jakich teraz wiele, począwszy od osławionego (czytaj: przereklamowanego) Greya.
Eva Tramell przybywa do Nowego Jorku i zamieszkuje wraz ze swoim biseksualnym przyjacielem w apartamentowcu na Manhattanie. Dzięki matce, a właściwie ojczymowi, stać ją na takie luksusy. Młoda kobieta rozpoczyna pracę w agencji reklamowej, nie wiedząc tak naprawdę do czyjego imperium należy ta firma. W wejściu do wieżowca "Crossfire" wpada (niby przypadkiem) na zniewalająco przystojnego mężczyznę. Wysokiego, postawnego, z pięknymi kręconymi dłuższymi włosami, ubranego w kosztowny garnitur. I jak nietrudno się domyślić, pomiędzy tą dwójką z miejsca nawiązuje się silne wzajemne przyciąganie, oparte na zniewalającym wprost pożądaniu. Wkrótce okazuje się, że ten boski facet to właściciel połowy Manhattanu, czyli Gideon Cross, złote dziecko biznesu, znamienity przykład na to, że czasami spełnia się amerykański sen. I oczywiście właściciel firmy, w której pracuje Eva. Nie …

Jacek Skowroński "Zabić, zniknąć, zapomnieć"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Mój Lukas z Zakrętów losu... to...

Obraz
Tylko on:


Gdy pisałam trylogię, tylko Marcina Dorocińskiego miałam przed oczami. Może to po "Ogrodzie Luizy", a może po "Pitbulu"? Nie wiem, ale inaczej nie wyobrażałam sobie Lukasa :)

Sorry...

Obraz
Ta piosenka była dla mnie inspiracją do napisania "Historii Lukasa". Jeśli posłuchacie uważnie, od razu zorientujecie się dlaczego...

Will you listen to my story?
It'll just be a minute
How can I explain?

What ever happened here
Never meant to hurt you
How could I cause you so much pain?

When I say I'm sorry
Will you believe me?
Listen to my story
Say you wont leave me
When I say I'm sorry
Can you forgive me?
When I say I'll always be there
Will you believe
Will you believe me?


Lutowe lektury:)

Obraz
Nie mam ostatnio zbyt wiele czasu na czytanie. Skończyłam pisać "W szpilkach od Manolo", poprawki, korekty... Teraz poprawiam książkę, która ukaże się pod koniec roku. Plus prowadzenie strony Czytajmy Polskich Autorów, studia i kilka innych zajęć... Ech, chciałabym, aby doba była dłuższa (wiem, powtarzam się). A jeszcze wpadłam na kolejny pomysł i już wkrótce zaczynam pisać... Ale to nie znaczy, że nie znajduję chociaż chwili na czytanie. Znajduję, czytam mniej, ale codziennie coś tam podczytuje.  I tym samym moja biblioteczka wzbogaciła się o:

Od góry: Praktyczny poradnik ucznia - wyd. Publicat i Czytajmy Polskich Autorów Federick Forsyth "Kobra" - pożyczone od Rysi Ulatowskiej:) Jacek Skowroński "Zabić, zniknąć, zapomnieć..." - wyd. Prószyński i S-ka Hanna Cygler "W cudzym domu" - wyd. Rebis (już przeczytana i zrecenzowana) Katarzyna Michalak "Rok w Poziomce", "Powrót do Poziomki", "Lato w Jagódce" - pożyczone od Kasi-Be…

Jak miłość niszczyła Łukasza...

Obraz