Posty

Wyświetlanie postów z styczeń, 2013

To ma być moją codzienną motywacją;)

Obraz
Taki prezent dostałam od mojej rodzinki. Ma mnie mobilizować do pisania;)"Seryjny" John Lutz

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Vincent V. Severski "Niewierni"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości portalu DużeKa i wydawnictwa Czarna Owca.  Wcześniej recenzja ukazała się TUTAJ

Ostatnie dni były dla mnie niezwykle aktywne. Byłam w Sztokholmie, Londynie, Moskwie, Wilnie, Warszawie. Ścigałam, uciekałam, grałam, strzelałam, szpiegowałam, obserwowałam. Wciągałam się w dziwne rozgrywki pomiędzy tuzami wywiadu i próbowałam ugrać swoje. Dzięki czemu mogłam się przenieść w niebezpieczny świat polskiego i obcego wywiadu? Po raz kolejny zafundował mi taką wycieczkę all inclusive Vincent V. Severski w drugim tomie trylogii o sekcji Konrada Wolskiego, zatytułowanym "Niewierni".
W tej części ponownie spotykamy głównych bohaterów, znanych z "Nielegalnych". Tym razem służby wywiadowcze Polski i innych krajów zostają postawione w stan najwyższej gotowości, bo oto w stolicy Polski dochodzi do bardzo podejrzanego spotkania. Bo co robią agenci wywiadu Korei Północnej w hotelu Marriott w centrum Warszawy? Jednocześnie uaktywnia się…

Znalezione na stronie Apetyt na kobiecość...

Obraz
"Tak bardzo cię kocham… ale krzywdzę ludzi wokół siebie… nie mogę spojrzeć w lustro, żeby nie obrzucić się pogardliwym spojrzeniem… nie mogę już nigdy nikogo zranić… nie mogę zranić ciebie, bo kocham cię całą sobą…"
fragment "Zakręty losu" A. Lingas-Łoniewska

TUTAJ

Promocja powieści "Tutto bene"

Obraz
23 stycznia 2013 r. w warszawskim Muzeum Etnograficznym odbyła się promocja powieści duetu pisarskiego: Manuli Kalickiej i Zbigniewa Zawadzkiego. Mieliśmy okazję poznać kulisy powstawania książki pisanej przez dwóch autorów, a także historię powstania tego kryminału na wesoło. I ja tam byłam, dobre wino piłam, spotkałam się z koleżankami-pisarkami i wczoraj wróciłam do Wrocławia zaopatrzona oczywiście w egzemplarz powieści "Tutto bene" (recenzja niebawem).
Oto kilka fotografii z tej imprezy:
Manula Kalicka i Zbigniew Zawadzki z prowadzącą spotkanie-Dorotą Koman:
Muzeum Etnograficzne odwiedzili także bohaterowie "Tutto bene", czyli Zosia i Grzegorz, którzy pięknie zaśpiewali o tym, dlaczego warto przeczytać tę powieść:Tutaj pozujemy z Manulą:


 A tu z moimi koleżankami-pisarkami z tajnej ekipy:)


I jeszcze jedno:


A zdjęć z after party nie pokażę :)))

Sabina Waszut i Mariusz Wieteska "Isabelle"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Anagram i portalu Czytajmy Polskich Autorów.
Recenzja wcześniej ukazała się na portalu Czytajmy Polskich Autorów
Miłość, zmysłowość, pożądanie, oddanie. Piękne prowansalskie plaże, aromatyczne potrawy, dobre wino. Cudowne zachody słońca, małe kręte uliczki, znajomi sklepikarze. To wystarczy, aby wyobrazić sobie cudowną atmosferę, podsycającą zmysły i wzmacniającą doznania. A jeszcze, gdy akcja rozgrywa się w latach 20-stych ubiegłego wieku, pełnych dzikości i dźwięków charlestona, naprawdę niewiele trzeba, aby dać się porwać namiętności. Właśnie takiej, jaka została przedstawiona na powieści „Isabelle” autorstwa Sabiny Waszut i Mariusza Wieteski. Bohaterowie książki to pisarz Gael i zagadkowa Yasmine (czy aby na pewno?) Gael, w poszukiwaniu weny, po odejściu ukochanej Florence, przybywa do prowansalskiego miasteczka Antibes i zamieszkuje w pensjonacie pani Bonett.
 Wkrótce spotyka tam piękną Amerykankę i powoli, między tą dwójk…

Michael Robotham "Groza"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Świat Książki.

W szpilkach od Manolo-finał:)

Obraz
Uff.
Właśnie postawiłam ostatni znak. Nadszedł czas pożegnań. Przedsiębiorcza Liliana, tajemniczy Michał, upierdliwa Lejdi, zwariowane Baśka, Lidka i Marta, podejrzany Sekula. Nieznośna Mamulka i spokojny Ojciec. Bohaterowie "W szpilkach od Manolo" odchodzą... ale na jakiś czas tylko. Już latem wrócą w postaci mojej najnowszej powieści, czekającej na Was na półkach księgarskich. Tym razem to będę całkiem nowa JA.  Mniej dramatów, za to więcej humoru, fantazji, zwariowanych sytuacji, zagadek i tajemnic. Mam nadzieję, że będzie to dla Was niezła niespodzianka:)))
A tymczasem... na zakończenie... szklaneczka Baileysa i kawałek z playlisty:


Kreatorka wyobraźni :)

Obraz
Właśnie tak określam ludzi tworzących. Piszących. Wymyślających fabułę, opowieści, historie. A także tych w magiczny sposób łączących myśli, słowa, zdania. Poznałam przemiłą kobietę. Która przeczytała wszystkie moje książki i jak twierdzi, weszło to w fazę uzależnienia się od tworzonych przeze mnie bohaterów. To doskonała nagroda dla każdego twórcy. Ale ta świetna babka sama także pisze. Wiersze. Piękne, lekkie, uduchowione. Czasami smutne. Refleksyjne. Ale zawsze celnie trafiające w ciekawe tematy.
Jej wiersz "Miłość" ukaże się w mojej najnowszej książce "W szpilkach od Manolo".
A teraz... dziękuję serdecznie Jolu Mach i mam nadzieję, że nadal będziesz wspaniale rysować słowem. I dziękuję za ten wiersz o mnie. Pozwolę przytoczyć sobie jego końcówkę:
"W pary się łączą myśl i sens Zamknij oczy Agnieszko I tańcz tango ze słowami Niech panoszą się dumnie W twej szalonej wyobraźni..."
Obiecuję, że nie przestanę tańczyć... 
A pomaga mi w tym, na przykład... Enya:)

Styczniowa porcja lektur I

Obraz
Ostatnio nie mam czasu na czytanie, studia, sesja, deadline z pisaną właśnie powieścią-wszystko to sprawia, że czytam mniej, bo najnormalniej w świecie nie mam kiedy. Ale czytam. Bez przeczytania chociażby kilku kartek-nie zasnęłabym. To moje obowiązkowe "przedspaniowe" preludium.
Tymczasem nowe pozycje w biblioteczce oczywiście się pojawiają i niezwłocznie spieszę Was z nimi zapoznać:) 
I od góry:  John Lutz "Seryjny" - wydawnictwo Prószyński Tomasz Białkowski "Kłamca" - pożyczone od Kasi Taki jest świat Katarzyna Michalak "Mistrz" - z piękną dedykacją-prezent urodzinowy dla mojej Mamy, która bardzo lubi książki Kasi :)

Zaproszenie na spotkanie autorskie-Manula Kalicka i Zbigniew Zawadzki.

Obraz
Nie przegapcie! Ja też się wybieram:)))ZBADAJ MOCZ SWOJEMU DZIECKU!!!

BADAJCIE MOCZ SWEMU DZIECKU! Odkąd dowiedziałam się o tragicznej śmierci 16-letniego syna mojej serdecznej koleżanki, nie mogę przestać o tym myśleć. Chłopiec popełnił samobójstwo pod wpływem narkotyków, rodzice nie mieli świadomości, że bierze. Każdy z nas może być pozbawiony takiej wiedzy. Kupienie testu w aptece to koszt około 31 zł. MULTITEST pozwala wykryć 6 rodzajów narkotyków, wynik znany jest po niepełnej minucie. Nie grajmy przed sobą, że to nas nie dotyczy, że to nie moje dziecko. DOTYCZY to wszystkich, a zwłaszcza nastolatków i ich rodziców. Wkrótce w programie UWAGA będzie program dotyczący tej sprawy i akcji badania moczu. Błagam, nie odpuszczajcie tego tematu, można wcześniej zareagować i zapobiec tragedii!
Jeśli ktoś krępuje się kupować w aptece stacjonarnej, można zakupić test przez internet, np. tutaj: KLIKNIJ

Fesjbukowa rozdawajka :)

Obraz
Zapraszam na mój profil autorski na FB, tam można wziąć udział w losowaniu egzemplarza Zakrętów losu-Historii Lukasa z dedykacją:)
Tutaj: KLIKNIJ :)


Liliana i Michał, czyli komediowo, kryminalnie, romansowo...

Zbliżam się do końca:) Deadline na 31 stycznia, ale skończę szybciej.
Specjalnie dla moich kochanych Czytelników-"surowy" fragment "W szpilkach od Manolo":
Odwróciłem się i wybrałem numer do kumpla z sekcji informatycznej.
- Kacper, sprawdź logowanie do sieci – podałem mu numer komórki Liliany. Gdy po chwili otrzymałem odpowiedź, wiedziałem już, że stało się coś złego. Coś bardzo złego. – Okej, dzięki. Tak, stało się. Niedługo będę w firmie, na razie. – Rozłączyłem się i popatrzyłem na rodziców mojej ukochanej.
- Co się dzieje?
- Jej telefon zamilkł koło jej domu. To znaczy, że został tam wyłączony. Teraz nie można go namierzyć.
- Och, boże…
- Michał, czym ty się właściwie zajmujesz? – Pan Arciszewski od razu zrozumiał.
- Właśnie tym. Proszę się nie martwić, znajdę ją. Będę dzwonił. Proszę tylko o klucze od jej mieszkania, muszę coś sprawdzić.
- Nie masz ich? – Mama Liliany zachlipała, ale jej mąż, wiedząc, że nie czas teraz na wyjaśnienia, bez słowa dał mi kl…

Trylogia Zakręty losu wyróźniona:)

Obraz
W rankingu portalu Granice.pl moja ukochana trylogia, czyli opowieść o braciach Borowskich znalazła się na 1 miejscu Lektur z dreszczykiem, rankingu, przygotowanym przez Sylwię Szymkiewicz-Borowską.
Bardzo miła to wiadomość:)
Jeszcze milsze są Wasze listy, w których piszecie tak wiele wspaniałych opinii o moich książkach. W ostatnim czasie jest mi trochę ciężko, z różnych względów i te pełne radości maile naprawdę podtrzymują mnie na duchu. Dziękuję :)))
Tutaj link do wspomnianego wyżej rankingu: Granice.pl

Katarzyna Michalak "Wiśniowy Dworek"

Obraz

Jaki był? Podsumowanie roku 2012.

Początek beznadziejny. Rok 2012 nie zaczął się dla mnie dobrze, trochę depresji, czas wpatrywania się w ekran, oglądania seriali, czas stracony, bo spędzony całkowicie bezproduktywnie.  Ale wkrótce ujrzałam światełko w tunelu i w miarę szybko się pozbierałam, nigdy nie byłam typem histerycznym, a lata pracy w korpo nauczyły mnie szybkiego poruszania się w "kwadracie zmian". Tak więc odnalazłam nowy cel, zapisałam się na studia podyplomowe i zaczęłam robić nowe rzeczy.  Jeśli chodzi o moją pasję, czyli pisanie, to w 2012 wydałam w sumie 5 książek. Były to: "Szósty" - wydany przez wyd. Replika "W zapomnieniu" - wyd. Novae Res i trylogia "Zakręty losu" - także wyd. Novae Res Najbardziej cieszę się z wydania tej ostatniej, czyli całej historii o braciach Borowskich, a zwłaszcza z tomu III, czyli "Historii Lukasa". W międzyczasie zaczęłam pisać nową książkę, opartą trochę na własnych doświadczeniach, ale będzie to oczywiście historia wymyślona prze…