Posty

Wyświetlanie postów z grudzień, 2012

Wszystkiego, czego tylko chcecie... w 2013 roku :)

Obraz
Kochani, w ostatni dzień 2012 roku chciałabym życzyć Wam przede wszystkim zdrowia. Bo bez tego trudno walczyć o cokolwiek innego. Poza tym pogody ducha, bo jeśli człowiek skwaszony i z trudem witający każdy nowy dzień, to także nie jest łatwo. Oczywiście samych pozytywnych wiadomości, a jeśli pojawią się te negatywne, to udanych sposobów na pokonanie przeciwieństw. A także realizacji wszystkich zamierzeń, nawet tych najbardziej zwariowanych i nierealnych.  Nie byłabym sobą, gdybym nie życzyła wielu pasjonujących lektur, porywających, nie dających zasnąć, zagarniających całą Waszą uwagę. I nieco sztampowo... niech ten 2013 Rok będzie dla Was po prostu SZCZĘŚLIWY:))) Aga


Daniel Silva "Książę ognia"

Obraz

Poświąteczne...zmiany:)

Obraz
Święta minęły, jak zawsze, czyli stanowczo za szybko. Końcówka roku zbiegła się z szeregiem poważnych decyzji, mam nadzieję, że trafnych, co okaże się w 2013 roku. Ale nie ma co myśleć na zapas, trzeba przyjmować los z pełną odpowiedzialnością i wiarą, że będzie tylko lepiej. Tymczasem przede mną zabawa sylwestrowa, którą spędzę z przyjaciółmi i na pewno będzie to świetna impreza (jak co roku).  A teraz kilka fotografii z mojego poświątecznego czasu.
To moje nowe miejsce "do pisania". Tutaj powstanie końcówka powieści "W szpilkach od Manolo", którą kończę, a jej premierę Wydawca zaplanował na czerwiec 2013r.

Zaczęłam też piec ciasta, począwszy od łatwiejszych przepisów, oto moja babka marmurkowa (może nie wygląda szczególnie, ale zapewniam, że całkiem smaczna, rodzinka się rzuciła i w momencie ubyło pół):
Ogłosiłam też zdroworozsądkowe podejście do gier komputerowych i wciągam moje dzieci do gier planszowych. Gramy zatem w Eurobiznes, Chińczyka, Quiz o Polsce, muszę te…

Wesołych... :)))

Obraz

Daniel Silva "Śmierć w Wiedniu"

Obraz

Stosik grudniowy-pewnie ostatni w 2012 roku.

Obraz
Kilka lektur, które trafiły do mnie pod koniec roku. Od góry: cztery romanse kupione w promocyjnych cenach w księgarni wydawnictwa Mira. Mamusia się ucieszy, a ja też pewnie kiedyś je łyknę, jak najdzie mnie klimat na "ją niewinną, a jego silnego i pozornie gburowatego" :) A dalej: Michael Robotham "Groza" - do recenzji z wyd. Świat Książki i powieść pisarza, którego miałam przyjemność poznać na Festiwalu Literatury Kobiecej w Siedlcach, czyli "Niewierni" Vincenta V. Severskiego. Też do recenzji, tym razem z wyd. Czarna Owca i portalu DużeKa.
To chyba tyle, jeśli chodzi o nowe pozycje książkowe w 2012 roku. Może i dobrze, bo i tak muszę kolejny regał wstawić do salonu;)

Nicola Cornick "Skandalista"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Mira.

Gregory Funaro "Rzeźbiarz"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Prószyński i S-ka.
Fascynacja dziełami sztuki, które na zawsze wpisały się w kulturę naszego istnienia była często motywacją, inspiracją do powstawania kolejnych przejawów artystycznych poszukiwań ludzi. Obrazy, rzeźby, utwory liryczne. To wszystko niosło i niesie pewną ponadczasową wartość, umiłowanie ponadprzeciętnego postrzegania świata i umiejętność specyficznego przedstawiania obrazów rzeczywistości, którą nie każdy może posiąść. Jak jednakże postrzegać artyzm, sztukę w momencie, gdy ktoś ukazuje ją poprzez swój chory umysł i aby osiągnąć swój cel, zaczyna mordować ludzi, traktując ich jako bazę, jako surowiec?
W powieści Gregory'ego Funaro, zatytułowanej „Rzeźbiarz”, tytułowy Rzeźbiarz to psychopatyczny morderca, który porywa starannie wybrane osoby i wykorzystuje ich ciała do stworzenia rzeźb, będących wiernymi kopiami dzieł Michała Anioła. Dobiera swe ofiary w taki sposób, aby idealnie pasowały do postaci, które „rzeźbi”. P…

Daniel Silva "Spowiednik"

Obraz

Grudniowa porcja lektur:)

Obraz
Kolejne lektury trafiły do mojej biblioteczki:)


Od góry:

Al i Laura Ries "Upadek reklamy i wzrost Public Relations" - lektura potrzebna na studia.
Nicola Cornick "Skandalista" - do recenzji z wyd. Mira
Gregory Funaro "Rzeźbiarz" - do recenzji z wyd. Prószyński
Iwona Grodzka-Górnik "W niebie na agrafce" - wymiana z Iwonką:)
Katarzyna Michalak "Wiśniowy dworek" - zakup w Trafficu
Katarzyna Grochola "Houston, mamy problem" - zakup w Trafficu


I jeszcze mała prywata: Trylogię Zakręty losu i Szóstego także możecie kupić w Trafficu:)

Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocław 2012 :)

Obraz
Kilka fotek z naszego dzisiejszego wypadu do Rynku:)
Daniel Silva "Angielski zabójca"

Obraz