Posty

Wyświetlanie postów z listopad, 2012

Dariusz Michalski "To była bardzo dobra telewizja. Część 1: Misja emisji".

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa MG.

Łukasz Maciejewski "Aktorki"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Świat Książki.

Mam wielki sentyment do kina, starych filmów, najlepiej jeszcze czarno-białych. Oglądałam większość produkcji przedwojennych, które kiedyś z lubością były prezentowane przez Stanisława Janickiego w cyklu „W starym kinie”. Dlatego też z chęcią czytam wszelkie publikacje, związane ze światem kina polskiego, a także telewizji polskiej.
Tym samym do mojej biblioteczki trafiła pozycja wydawnictwa Świat Książki, zatytułowana „Aktorki”, autorstwa Łukasza Maciejewskiego. To wielostronicowa wycieczka po aktorskich rewirach, często zaklętych, bolesnych, innym razem radosnych, twórczych, po których oprowadzają nas największe tuzy polskiego teatru, kina i telewizji.  Nina Andrycz, Irena Kwiatkowska, Małgorzata Braunek, Ewa Wiśniewska, Anna Dymna, Stanisława Celińska, Danuta Stenka, Barbara Brylska, Krystyna Feldman to tylko niektóre z postaci, które zechciały podzielić się swoją historią, swoimi przeżyciami i wspomnieniami. Każda ods…

Recenzja "Historii Lukasa" w Radio Zachód-zapraszam do posłuchania:)

Obraz
W Radio Zachód Izabela Patek rozmawiała z Beatą Klary, poetką i recenzentką, o mojej książce.
Posłuchajcie:)
KLIKNIJ:)

Zapraszam na nową stronę CPA

Prawie dwa lata temu założyłam fanpage na Facebooku Czytajmy Polskich Autorów. Potem powstał blog Konkursy z Polskimi Autorami. Nie spodziewałam się, że ten projekt, hobbistyczny powiedzmy szczerze, tak bardzo się rozrośnie. Moim celem było propagować twórczość polskich autorów, informować o nowościach, organizować konkursy. Ta strona jest konsekwencją tych dwuletnich działań. W tym roku dostałam doceniona za te przedsięwzięcia i uhonorowana tytułem Ambasadora Krakowskich Targów Książki. Mam nadzieję, że wraz z zespołem redakcyjnym stworzymy ciekawą stronę, na której miłośnicy polskiej literatury współczesnej zawsze znajdą coś dla siebie. Miłej lektury:)
Link do strony: Czytajmy Polskich Autorów

Jacek Inglot "Wypędzony"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki wydawnictwu Erica i portalowi DużeKa.

Recenzja "Historii Lukasa"

Obraz
"Zakręty losu – Historia Lukasa to chyba najbardziej wzruszająca część tej trylogii. To takie zamykające się koło, kiedy dokładnie widać, jak Łukasz Borowski umiera, aby narodzić się jako Lukas, a potem znowu umiera i ponownie staje się Łukaszem Borowskim, choć już nie tym samym, którego pamięta Krzysztof z lat dzieciństwa. Z historii Lukasa płynie także ku nam nadzieja na to, że nie ma ludzi przegranych tak do końca. W każdym, gdzieś na dnie serca, tli się promyk Dobra, który czeka jedynie na odpowiedni moment, aby zapłonąć wyrazistym światłem. Trzeba tylko czasu i splotu rozmaitych zdarzeń, a czasami pomocy innych, żeby znów poczuć się Człowiekiem."Tak pisze o "Historii Lukasa" na swoim blogu Kraina Czytania, Agnieszka, moja cenna mailowa korespondentka, która sama tworzy, ceni słowo pisane i kocha literaturę. Dziękuję, pięknie napisałaś, Aguś! Cieszę się, że dostrzegasz w moich powieściach to coś!  Zapraszam do lektury: Kraina CzytaniaA tu dla przypomn…

Daniel Silva "Portret szpiega"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Muza.

Listopadowy stosik:)

Obraz
Liście lecą z drzew, jestem ogólnie "zarobiona", powoli zaczynam się łapać na tym, że czas przecieka mi przez palce. A tymczasem kolejne ciekawe lektury zawitały do mojej biblioteczki. Oto one:

Od góry:
Boris Akunin "Świat jest teatrem" - wydawnictwo Świat Książki Łukasz Maciejewski "Aktorki" - wydawnictwo Świat Książki Alicia Gimenez-Bartlett "Tam, gdzie nikt cię nie znajdzie" - wydawnictwo Noir sur Blanc i portal DużeKa

40 lat minęło...

Obraz
Tak, to dzisiaj:) I wcale się nie czuję... Pamiętam, gdy czekałam na 1990 rok, bo wówczas miałam ukończyć 18 rok życia. I wydawało mi się, że to nigdy nie nastąpi. A potem... poleciało! Naprawdę, nawet nie zauważyłam kiedy. I jaki bilans? Mąż od 19 lat wciąż ten sam:) Syn, lat 17 Córka, lat 11 9 wydanych książek 3 koty 1 pies Nie jest źle, powiedziałabym:)
I podyplomowe studia właśnie zaczęte, dwie specjalizacje: rzecznictwo prasowe i planowanie kampanii PR.
A tymczasem w realu i online multum życzeń, prezentów, maili, smsów.  Serdecznie wszystkim dziękuję za pamięć i za miłe słowa:)))
A tutaj z prezentem od ludzi z firmy:
A taką niespodziankę fotograficzną wysłała mi Księgarnia Atena:

Opinia o "W zapomnieniu" autorstwa Magdaleny Zimniak

Obraz

Anatol Chari "Podczłowiek. Wspomnienia członka Sonderkommanda"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Świat Książki.