Posty

Wyświetlanie postów z wrzesień, 2012

Stephanie Laurens "Nieuchwytna narzeczona"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa BIS.

"Nieuchwytna narzeczona" to druga część powieści autorstwaStephanie Laurens składająca się na cykl Czarnej Kobry.  Tym razem mamy okazję śledzić podróż do Anglii drugiego z oficerów, majora Garetha Hamiltona. Tak jak w poprzedniej odsłonie, Hamilton rusza do ojczyzny trzymając w ukryciu dowód drastycznych działań Czarnej Kobry. Nawet nie spodziewa się, że będzie musiał walczyć nie tylko z członkami kultu. Którzy, nawiasem mówiąc,  wykazują się wielką determinacją i nieustannie atakują majora i jego grupę, nie zważając na niebezpieczeństwo i ryzyko. Major będzie musiał także powalczyć z własnymi słabościami, które dadzą mu się we znaki, w momencie gdy na jego statek trafi Emily Ensworth. Ta dziewczyna doprowadza swoich rodziców do szaleństwa, bo nie jest w stanie związać się z żadnym kawalerem, twierdząc, że czeka na tego "jedynego". Gdy zdesperowani rodzice wysyłają ją do Indii, aby popracowała nad…

Zakręty losu-Trylogia Agnieszka Lingas-Łoniewska

Obraz

Trylogia "Zakręty losu"-premiera 17.10.2012r.

Obraz
17 października ukażą się trzy moje powieści, składające się na cykl o braciach Borowskich, czyli: Zakręty losu Zakręty losu-Braterstwo krwi Zakręty losu-Historia Lukasa
Słowo wstępne napisała Anna Klejzerowicz, autorka takich książek, jak: Czarownica, Sąd ostateczny, Cień gejszy. Powieści zostaną wydane przez wydawnictwo Novae Res.
Wszystkie części trylogii będzie można zakupić na Krakowskich Targach Książki, gdzie będę gościem na stoisku portalu Granice.pl (stoisko F5), 27 października o godzinie 11.00
MIŁEJ LEKTURY:)))

Słowo o Festiwalu Literatury Kobiecej w Siedlcach, czyli "Pióro i Pazur" 2012.

Obraz

Boris Akunin "Kochanek śmierci"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Świat Książki. Przełom wieku XIX i XX. Moskiewskie „dzielnice cudów”, czyli zakamarki Chitrowki, gdzie obcy nie ma szans na przeżycie. Na te podejrzane ulice trafia młody chłopak-Sieńka Skorik. Osierocony, bity i poniżany, postanawia uciec od opiekuna-oprawcy i żyć w niebezpiecznej dzielnicy Moskwy. On, Procha i Puchacz żyją z kradzieży i drobnych napadów, a ich marzeniem jest dostanie się do talii Księcia. Talia to bandycka szajka, która trzęsie całą Chitrowką. Jest jeszcze druga banda, dowodzona przez Wampira, konkurenta Księcia. Dzieli ich wszystko, ale łączy jedno-miłość do pięknej dziewczyny o przewrotnym przezwisku Śmierć. Kobieta wie, jak wykorzystywać mężczyzn i robi wszystko, aby jakoś utrzymać się na powierzchni. W dodatku uzależniona jest od narkotyków. To taka współczesna femme fatale, uwikłana w toksyczny związek i toksyczne towarzystwo. Młody Sieńka już wkrótce też znajdzie się pod urokiem Śmierci. 
Tymczasem w jego ręce …

Festiwal Literatury Kobiecej-Siedlce 2012 ZAPRASZAMY:)))

Obraz

Spotkań nadszedł czas...

Obraz
Jesień z reguły obfituje w szereg okazji, które umożliwiają mi spotkania z szerszym gronem Czytelników i z moimi koleżankami i kolegami "po piórze". Zaczęło się od Targów Książki w Katowicach, a teraz prezentuję kolejne terminy, gdzie będzie można się ze mną spotkać:
21-23 września, Festiwal Literatury Kobiecej, Siedlce (szczegóły TUTAJ) 25 października, Biblioteka w Łasku 27 października, Targi Książki w Krakowie, godz. 11-stoisko wortalu Granice.pl, godz. 12-stoisko Opolgraf i portalu Zbrodnicze Siostrzyczki
Do zobaczenia:)))
A tu wspomnienie sprzed roku;) Targi Książki w Krakowie, 2011. Udzielam wywiadu dla Modnego Krakowa (jaka skupiona mina!)
A sam wywiad do obejrzenia tutaj (też nietęga mina!):

Glen Duncan "Ostatni wilkołak"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Replika.

Przybywajcie do Siedlec:) FLK "Pióro i Pazur" nadchodzi!

Obraz
Zapraszam serdecznie do Siedlec.Tam, w dniach 21-23 września odbędzie I Festiwal Literatury Kobiecej "Pióro i Pazur".
W poniższym linku znajdziecie listę nominowanych książek, program imprezy, terminy spotkań autorskich. Ze mną będzie można się spotkać w piątek, 21 września o godzinie 18 w Filii Bibliotecznej nr 2, przy ul. Kaszubskiej 1 w Siedlcach. Będę tam razem z Hanną Cygler rozmawiać o romansach, natomiast Magdalena Zimniak i Małgorzata Warda podyskutują o grozie w literaturze.
Z A P R A S Z A M Y :)
PIÓRO I PAZUR-kliknij!

Konkurs blogowy 100 000-kolejne nagrody:)

Obraz
Tutaj link do konkursu: KONKURS


a oto nagrody:


Kolejne pozycje książkowe wkrótce się pojawią:)

Monika Gałgan "Biała izba"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości Autorki.

W szpilkach od Manolo... pisze się:)

Obraz
Bardzo lubię tę moją zwariowaną Lilianę, trochę nerwową, nadpobudliwą i posiadającą zbyt wybujałą wyobraźnię. Przez to i nie tylko przez to, wpakuje się w wielkie kłopoty i jeszcze większe niebezpieczeństwo;)