Posty

Wyświetlanie postów z sierpień, 2012

Zakręty losu-Braterstwo krwi... blisko, coraz bliżej:)))

Obraz
Oto jest, w moich rękach:) Egzemplarz sygnalny II tomu serii o braciach Borowskich, czyli "Zakręty losu-Braterstwo krwi". Premiera wszystkich 3 tomów (w tym 1 w nowej oprawie): JESIEŃ 2012.
A tymczasem pokażę Wam, jak będzie wyglądał tom II :)))

Opis:
Kontynuacja pierwszej części trylogii o braciach Borowskich. Opowieść o tym, że honor, rodzina i miłość są w stanie walczyć nawet z największym zagrożeniem.

Katarzyna i Krzysztof po otrzymaniu mafijnego ostrzeżenia starają się żyć normalnie. Lecz przecież mafia nie wybacza i nie zapomina. I wkrótce mecenas Krzysztof Borowski otrzyma propozycję nie do odrzucenia. Ale wówczas brat marnotrawny-Lukas, powróci. Aby zmierzyć się z dawnymi pobratymcami, a obecnie wrogami, aby rozliczyć przeszłość i dokonać zemsty. Lecz nie wie, że na swojej drodze spotka kogoś jeszcze. Ją. Kobietę po przejściach, potrzebującą pomocy. Czy odnajdzie w sobie resztki człowieczeństwa?  I czy Lukas potrafi naprawdę kochać?

Zakręty losu-Braterstwo krwi, pasjonują…

Anna Rybkowska "Zwolnij kochanie"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości autorki:)

Zaproszenie na Katowickie Targi Książki :)

Obraz
Kochani,serdecznie zapraszam na spotkanie podczas Katowickich Targów KsiążkiBędę gościem na stoisku wortalu Granice.pl w dniu 8 września o godzinie 15.
Do zobaczenia!


Camilla Läckberg "Ofiara losu"

Obraz
e-booka przeczytałam dzięki serwisowi woblink

do 100 000 razy sztuka! KONKURS

Obraz
Z okazji 100 000 odwiedzin mojego bloga, zapraszam już teraz na konkurs blogowy Agnesscorpio. Do wygrania trzy pakiety książek, ufundowane przez wydawnictwa:
Muza Novae Res SOL MG
(edit 27.08.2012) Świat Książki 
Prószyński
W tej chwili tak wygląda pula nagród: (są tu powieści wydawnictw: Novae Res, Muza, MG, Prószyński) Wkrótce dojdą kolejne tytuły...


A tu powieści i zakładki ufundowane przez serwis Zbrodnia w Bibliotece:
 Aby o nie zawalczyć, należy wypowiedzieć się w poniższym temacie:
Napisz krótką historię, w której pojawi się sformułowanie "Do 100 000 razy sztuka". Może to być krótka wariacja na dowolny temat, historia z życia, opowieść zasłyszana, zmyślona, wyśniona. Na Wasze opowieści czekam do końca września, tutaj w komentarzach na blogu.  Wygrywają 3 najbardziej porywające, rozwalające, rozśmieszające, wzruszające, w żyłach krefff mrożące (do wyboru, do koloru) :)))

100 000 odwiedzin!!!

Obraz
Kochani,
zorientowałam się, że właśnie "stuknęło" mi 100 000 odwiedzin. Niezmiernie się cieszę i wszystkim dziękuję za odwiedzanie mojego bloga:)
W związku z tym na dniach ogłoszę konkurs, w którym będzie można wygrać pakiety książek. Już w tej chwili kilka wydawnictw zadeklarowało ufundowanie nagród dla WAS. A są to:
SOL Novae Res Muza Wydawnictwo MG
SZCZEGÓŁY WKRÓTCE :))))

 ps. Czy ktoś wie, co to za książka? :D

E.L. James "50 twarzy Greya"

Obraz
Powiem szczerze, a raczej napiszę, że nie wiem jak mam zinterpretować to, co czuję po lekturze tej książki. Z jednej strony nie mogę za wiele powiedzieć o jej wartości intelektualnej, bo z założenia chyba ta historia nie miała nieść za sobą uczty dla duszy, z drugiej zaś, „50 twarzy Greya” jest opowieścią, która w pewien przekorny sposób wciąga i sprawia, że czyta się ją w błyskawicznym tempie. Pamiętam tę opowieść, kiedy była jeszcze fanfiction „Zmierzchu”, wówczas przeczytałam tylko fragment i nie miałam zamiaru czytać całości. Teraz jednak, wskutek wielkiego szumu na rynku wydawniczym, wszechobecnych reklam i ogromnej popularności za oceanem, postanowiłam zgłębić historię Edwarda i Belli, ups, przepraszam, Anastasii i Christiana.
Bohaterką książki jest młoda dziewczyna Anastasia Steele, zahukana i zakompleksiona, ciągle przygryzająca ze zdenerwowania wargę absolwentka koledżu. Czy dla wielbicielek serii o Cullenach nie brzmi znajomo? Christian Grey to bajecznie bogaty przystojniak, …

Nora Roberts "Trzy boginie"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Świat Książki.

Trzy Mojry to greckie boginie symbolizujące ludzki los i porządek świata. Klototo prządka nici żywota, Lachesis-udzielająca, która tej nici strzeże i Atropos-nieodwracalna , która przecinając nić decyduje o końcu żywota. Legenda głosi także, że człowiek posiadający wszystkie trzy boginie będzie miał nieopisane szczęście i szczodrobliwość losu. A teraźniejszość mówi, że będzie mógł żądać za taki komplet horrendalnej kwoty. Nie trudno więc się domyśleć, że ludzie będą zdolni do wszystkiego, aby zdobyć figurki przedstawiające boginie. Do jakich czynów można się posunąć w pogoni za losem, a raczej za materialną stroną tej mitycznej legendy, przekonacie się podczas lektury powieści „Trzy boginie” autorstwa Nory Roberts.
Główni bohaterowie to irlandzkie rodzeństwo Sullivanów, czyli Malachi, Gideon i Rebecca. Na ich drodze staje bezwzględna Anita Gaye, owdowiała milionerka, handlująca antykami i dziełami sztuki. Celem Anity sta…

Jak Lukas załatwia sprawy... (fragment Zakrętów losu-Braterstwa krwi)

Obraz
"Gdy Adam Księżopolski w przyszłości wspominał tamtą noc, jedyne, co pamiętał, to moment, w którym został poderwany do góry i rzucony z wielką siłą na ścianę. Słyszał krzyki swoich kumpli, głuche uderzenia ich ciał o podłogę bądź o sprzęty domowego użytku. Lecz nie skupiał się nad tym, nie analizował, bo został podniesiony do pionu, jakby ważył dziesięć deko i ze zdumieniem zorientował się, że nie dotyka stopami podłoża. Jakiś wielki facet trzymał go za gardło, a w jego oczach zobaczył czystą, zimną nienawiść. Miał wrażenie, że skądś zna tego faceta, ale zamroczony alkoholem i narkotykami umysł, a teraz jeszcze poddany głębokiemu stresowi i wszechogarniającemu strachowi, nie potrafił sobie przypomnieć, skąd zna tego wielkoluda. Łukasz czuł, że wystarczyłby jeden ruch, a złamałby kark temu śmieciowi, uwalniając świat od kolejnego chwasta zabierającego tlen bardziej wartościowym istotom. Ale nie mógł tego zrobić, bo miał jeszcze kilka rzeczy do wykonania, a poza tym szkoda by było i…

Susan Crosby "Sekrety Los Angeles"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Mira.

Nate Caldwell, Sam Remington i Arianna Alvarado to trójka przyjaciół, których połączyły przeżycia podczas pełnienia służby dla Armii Stanów Zjednoczonych. Obecnie są współwłaścicielami agencji detektywistycznej ARC w Mieście Aniołów. Ich losy, przeżycia, a zarazem detektywistyczne zmagania poznajemy w trzech opowiadaniach autorstwa Susan Crosby, pod wspólnym tytułem „Sekrety Los Angeles”. W pierwszej odsłonie ukazane jest śledztwo Nate’a Caldwella, który ma za zadanie zebrać dowody zdrady pewnego wiarołomnego męża. Aby być wiarygodnym, potrzebuje do tej akcji żony, a że takiej nie posiada, zleca to zadanie Lyndsey McCord, kobiecie, która nocami przepisuje dane dla ich agencji. Okazuje się, że dziewczyna od dawna jest zafascynowana przystojnym i niedostępnym detektywem, który zraniony nie jest w stanie uwierzyć w szczerość uczuć. Jednocześnie śledztwo przybiera niespodziewany obrót. Czy los uśmiechnie się do Nate’a i Lyndsey? Lekt…

Alfonso Signorini "Marylin. Żyć i umrzeć z miłości"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Świat Książki.

Jak to jest mieć świat u stóp? Czuć na sobie spojrzenia pełne zachwytu, ukrytych pragnień, pożądania? A także zawiści, zazdrości, niechęci? Mieć wszystko i nic? Żyć chwilą, aby za moment lecieć ku otchłani rozpaczy, rozpamiętując bolesną i okrutną przeszłość. Mocne uderzenia, zamykanie w szafie, molestowanie. Czy zatem… warto? Mieć świat u stóp? Choćby przez moment? Być może takie wątpliwości miała 36-letnia Marylin Monroe, kiedy faszerując się środkami nasennymi leżała nago w swoim łóżku. Do kogo chciała zadzwonić? Z kim chciała porozmawiać? Z nim? Najpotężniejszym mężczyzną Stanów Zjednoczonych? A może z jego bratem? To pytania, na które od pięćdziesięciu lat pasjonaci życia i śmierci największej seks bomby wszechczasów próbują sobie odpowiedzieć. Czy kiedyś poznamy prawdę? Wątpię. Jedyne co pozostaje, to zgłębiać tajniki życia tej niesamowitej kobiety i czytać jej biografie. Albo zbeletryzowane biografie. Taka właśnie …

Florence + The Machine - Spectrum

Obraz
MOJA INSPIRA!!!

Sierpniowy drugi:)

Obraz
Kolejne lektury w moich objęciach. Hm. Czy aby na pewno w moich? Okazuje się, że Pikselek też jest nimi zainteresowany. Wybaczcie, że książek nie widać zbyt dobrze, ale Szefunio wcisnął się w kadr, więc chciałam go pokazać :)
Powieści od góry: Nora Roberts "Trzy boginie" - Świat Książki Susan Crosby "Sekrety Los Angeles" - Mira Neal Stephenson "Reamde" - MAG Steven Erikson "Ogrody księżyca" - MAG

Mój pierwszy audiobook :)

Obraz
Już w moich rękach:) Mój pierwszy audiobook, czyli wałbrzyska historia Magdaleny i Michała teraz do posłuchania:)
Dziękuję wydawnictwu NovaeRes za ten pomysł!


Do zamówienia TUTAJ !!!


Nora Roberts "Poszukiwania"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Świat Książki.

Kiedyś zaczytywałam się w powieściach Nory Roberts. Uwielbiałam jej romanse, opowieści fantastyczne, serię o policjantce Eve Dallas. Ale najbardziej lubiłam czytać książki łączące sensację z wątkiem romansowym. Dlatego też do mojej biblioteczki trafiła jedna z najnowszych wydanych powieści tej autorki, zatytułowana „Poszukiwania”. Dzięki wydawnictwu Świat Książki miałam okazję wniknąć w świat gorących uczuć i wielkich niebezpieczeństw.
Bohaterką tej powieści jest Fiona Bristow, kobieta z wielkim bagażem doświadczeń. Przed laty stała się ofiarą porwania przez psychopatycznego mordercę, który upatrzył sobie młode wysportowane dziewczyny. Porywał je, więził, a potem grzebał w płytkim grobie, obwiązane czerwonym szalem. Fionie jako jedynej udało się uciec, a dzięki jej zeznaniom FBI trafiło na trop psychopaty. Ale morderca, zanim został ujęty, postanowił zemścić się na swojej niedoszłej ofierze, raniąc ją najbardziej, jak ty…

Camilla Läckberg "Kamieniarz"

Obraz
Tym razem Camilla Läckberg w „Kamieniarzu” zaserwowała wciągającą historię kryminalną, w której zagadka goni zagadkę, wszyscy wydają się być podejrzani, a dobro nie istnieje. Tym razem Patrick Hedström, wraz z resztą członków komisariatu, staje przed bardzo trudnym śledztwem. Policjant chyba nigdy nie jest w stanie przyzwyczaić się do widoku zwłok, ale gdy ofiarą jest dziecko, to nawet najtwardszy i zmanierowany gliniarz nie może przejść nad tym do porządku dziennego. W morzu zostaje znalezione ciało małej Sary, córki Niclasa i Charlotte. Ta ostatnia niedawno zaprzyjaźniła się z Ericą, dziewczyną Patricka i matką ich córki, Mai. Erica przeżywa trudy macierzyństwa i dzieli się nimi z Charlotte, która oprócz Sary, ma także synka, Albina. Ale teraz życie młodej rodziny niszczy ogromna tragedia, gdy dowiadują się o śmierci córeczki. Sprawa nabiera innego wymiaru, gdy okazuje się, że nie był to wypadek, lecz morderstwo. Jednocześnie cofamy się w czasie do lat 20-tych XX wieku, gdzie poznaj…

Magdalena Witkiewicz "Opowieść niewiernej"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Świat Książki.
„Maciek wrócił jeszcze bardziej zmęczony i jeszcze bardziej zdenerwowany. Nie miałam odwagi pytać, czy mnie kocha. Może i wtedy nie był to właściwy czas na tak ważne pytania? Może mężczyźni nie rozumieją, że czasem te zwykłe słowa są tak bardzo ważne”. *
Czy tak wiele oczekuje się od tej drugiej osoby? Zwanej czasami drugą połówką? Zwykłe proste słowa, gesty nie wymagające żadnego wysiłku, muśnięcie, uśmiech, dłoń dotykająca jej policzka, jego włosów. Czasami mimochodem, pomiędzy obiadem, a praniem. Czy to tak wiele? Czy to za dużo? Okazuje się, że czasami to bariera nie do pokonania. Zaczyna się cudownie, ale wkrótce już codzienność zaczyna ciążyć, przygniatać, blokować. I na nic już nie ma siły. Niczego się nie dostrzega. A na pewno nie widzi się tego, że ta druga osoba usycha, a miłość… umiera.
O takim powolnym umieraniu opowiada właśnie najnowsza powieść Magdaleny Witkiewicz, zatytułowana „Opowieść niewiernej”. Bohate…