Posty

Wyświetlanie postów z lipiec, 2012

Wspomnień czar...

Obraz
Miło było, ale się skończyło:( Czyli żegnaj urlopie, witaj orko! Jedyne co pozostaje to miłe wspomnienia i oglądanie fotografii. Z łezką w oku;)


W tym roku postawiliśmy na Polskę. Pierwszy tydzień przeznaczyliśmy na zwiedzanie Kujaw, drugi na plażowe lenistwo w Dziwnowie. Kujawy zwiedziliśmy dzięki kochanej Milce, która zaprosiła nas do swojego letniego domu nad jeziorem Głuszyńskim, co stanowiło doskonałą bazę wypadową na różne wycieczki krajoznawcze. I zwiedziliśmy: Kruszwicę, Ciechocinek, Licheń, Toruń, Nieszawę, Włocławek i skansen w Kłóbce. A potem ruszyliśmy do Dziwnowa, a wraz z nami upalna pogoda, która sprawiła, że przypiekło się nam to i owo;)


Oto kilka zdjęć z naszego zwariowanego urlopu:
Ja, Dorci i Mil na szczycie Mysiej Wieży w Kruszwicy.

Z dziewczynami na Golgocie w Licheniu, za naszymi plecami sanktuarium.


Pomnik Mikołaja Kopernika w Toruniu.


Na tle tężni w Ciechocinku.


W zabytkowej szkole z 1930r. w skansenie w Kłóbce.


Dziwnów


Z Magduchą i moją gorszą połową;)


Moje dziecia…

Camilla Läckberg "Fabrykantka aniołków"

Obraz
Camilla Läckberg to szwedzka pisarka, autorka kryminałów, w których główni bohaterowie to pisarka Erika Falck i policjant Patrik Hedström. Z jej twórczością spotkałam się całkiem niedawno, przy okazji lektury ostatniej powieści z serii, zatytułowanej „Fabrykantka aniołków”.
W tej opowieści Erika jest żoną Patrika i mają troje dzieci. Oczywiście zapewne we wcześniejszych tomach autorka sukcesywnie rozwijała wątek obyczajowy, który doprowadził do połączenia tych bohaterów. Ale nie ma to większego wpływu na ukazaną historię, ponieważ subtelne nawiązania do przeszłości ułatwiają rozumienie czytanej opowieści.
Akcja książki dzieje się oczywiście w miejscowości Fjällbacka, z której pochodzi pisarka. Tym razem akcja rozpoczyna się w chwili, gdy do miasteczka wraca Ebba i jej mąż. Jest to kobieta, z którą wiąże się mroczna i nigdy nie rozwiązana zagadka z przeszłości. Otóż w 1974 roku Ebba została znaleziona w domu jako maleńkie dziecko, a oprócz niej nie było tam nikogo z jej licznej rodziny.…

Marta Obuch "Miłość, szkielet i spaghetti"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa SOL.

Swego czasu czytałam wszystko co wyszło spod pióra Joanny Chmielewskiej. Zmagania Lesia, perypetie roztargnionej Alicji, miłosno-kryminalne przygody Joanny, to wszystko towarzyszyło mi przez licealne lata i jest czymś, do czego na pewno powrócę. Nie spodziewałam się, że z podobną konwencją i formą spotkam się przy okazji lektury najnowszej powieści Marty Obuch, zatytułowanej „Miłość, szkielet i spaghetti”. Bohaterką tej niewątpliwie kryminalnej komedii jest grupa trzech pięknych i równie zwariowanych sióstr, jeden przeprzystojny paleoantropolog, jeden równie niczego sobie policjant i banda wiecznie głodnych Włochów, będących odłamem równie drapieżnej i głodnej zemsty mafii. Jedna z sióstr, Dorota, chcąc uwolnić się od toksycznej matki i jej siostry, postanawia się usamodzielnić. Zatrudnia się zatem jako opiekunka uroczego Włocha, który uległ małemu wypadkowi. Nie wie jednak, że przyjdzie jej być nie tylko pielęgniarką. Musi także …

Wakacyjnie:)

Obraz
Jezioro i morze czeka na mnie, moją rodzinkę i kochanych przyjaciół. Dwa tygodnie relaksu:)

Wam także życzę udanych wakacji, wielu niezapomnianych wrażeń i równie niezapomnianych lektur, przeczytanych w czasie letniego wypoczynku.
I coś na dobry początek;)

Thomas Enger "Bóle fantomowe"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości serwisu Zbrodnia w Bibliotece i wydawnictwa Czarnego.

Henning Juul to mężczyzna z bliznami. Na twarzy i w sercu. To mężczyzna, który przeżył piekło. A wlaściwie ciągle w tym piekle tkwi. To człowiek, którego życie spłonęło w czasie jednej wrześniowej nocy. Dwa lata wcześniej w tragicznym pożarze w jego mieszkaniu zginął mały Jonas-synek Henninga i Nory. Ich małżeństwo rozpadło się, Henning musiał sam poskładać swoje życie. Właściwie cały czas to robi…
W najnowszej odsłonie przygód dziennikarza Henninga Juula, autorstwa Thomasa Engera, bohater staje przed kolejnym zadaniem, które okazuje się być ściśle powiązane z tragicznymi wydarzeniami sprzed dwóch lat. Otóż w więzieniu siedzi skazany za morderstwo kolegi Tore Pulli, były egzekutor długów, który znany był z mocnego uderzenia pięścią, miażdżącego szczękę przeciwnika. To był jego znak rozpoznawczy, który także pozostał na ciele zamordowanego. Tore zwraca się do Juula z prośbą o pomoc, gdyż twierdz…

Gabriela Gargaś "W plątaninie uczuć"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Feeria.
Gabriela Gargaś to autorka powieści „W plątaninie uczuć”, którą właśnie skończyłam czytać. Wcześniej zadebiutowała książką „Jutra może nie być”, jednak nie miałam okazji jej czytać. Teraz, dzięki propozycji wydawnictwa Feeria, najnowsza powieść tej autorki trafiła do mojej biblioteczki. I bardzo dziękuję wydawnictwu, że zaproponowało mi lekturę tej książki, bo znając siebie, po przeczytaniu opinii czytelniczek na obwolucie, nie sięgnęłabym po tę opowieść. Może jestem trochę uprzedzona do historii, w której bohaterkami są przyjaciółki, ich problemy, zmagania z codziennością. Ale teraz już wiem, że to całkiem inna opowieść i na pewno wiele by mnie ominęło, gdybym nie zagłębiła się w historii o Dorocie, Hance i Kalinie.
Trzy kobiety, trzy historie, trzy różne charaktery i jedna wielka przyjaźń. Taka na śmierć i życie. Dosłownie. Dorota to niepracująca mama dwójki małych chłopców, żona zapracowanego Roberta, który woli brać nadgodzi…

Recenzja "W zapomnieniu" na portalu dlalejdis.pl

Obraz
Jak w trzech słowach można określić książkę „W zapomnieniu”? Wciągająca, niecodzienna i wybitna. Autorka posługuje się nad wyraz plastycznym językiem, gdzie każde wydarzenie można wręcz namacalnie poczuć. Nie gubi przy tym prostoty przekazu, a to teraz rzadkość. Oprócz tego, coś co bardzo charakteryzuje książkę, to realizm. Można by rzec, że czytamy historię opartą na faktach, która przydarzyła się komuś z naszego najbliższego grona znajomych. Dzięki temu jeszcze bardziej zostajemy wciągnięci w wir ostrej akcji, brutalnego świata i pięknej historii miłosnej osadzonej w niecodziennym klimacie.
Jest to fragment recenzji "W zapomnieniu", która ukazała się na portalu dlalejdis.pl, będącym patronem medialnym tej powieści.
Całość można przeczytać TUTAJ

Historia Lukasa

Obraz
Pracuję teraz nad korektą autorską tego tekstu. Bardzo wzruszająca jest ta opowieść, powiem Wam, że najbardziej ją lubię z całej trylogii "Zakręty losu". 
Specjalnie dla tych, którzy czekają na jesień 2012, fragment:

Katarzyna Enerlich "Studnia bez dnia"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa MG.

"Tak wiele spotkań zależy od jednego zdarzenia. Gdyby nie ono..."*

Te słowa właściwie oddają atmosferę, akcję, główny wątek najnowszej powieści Katarzyny Enerlich, zatytułowanej "Studnia bez dnia". Czasami o naszym życiu decyduje jedno małe wydarzenie, jeden ruch, jeden krok, albo... jedno naciśnięcie zielonej słuchawki w telefonie. Wówczas możemy połączyć się z kimś, kto wcale nie chciał z nami rozmawiać i usłyszeć coś, co wolelibyśmy nie słyszeć i o czym wolelibyśmy nie wiedzieć. Lecz czy niewiedza w pewnych przypadkach na pewno wyszłaby nam na zdrowie? Przekonała się o tym bohaterka powieści, Marcelina, której życie uległo diametralnej zmianie, właśnie wskutek pewnego splotu wydarzeń.

Marcelina została sama, musiała zamienić mieszkanie na mniejsze, znaleźć pracę i próbować odzyskać równowagę. I starać się połatać popękane z żalu serce. Z podwójnego żalu. W dodatku w jej życiu pojawiła się kobieta,…

Rozwiązanie czerwcowego konkursu "Ku radości!"

Obraz
Wiedziałam, że tak będzie! Wiedziałam! Że będę się gryźć, place łamać, zęby zaciskać. Bo jak tu wybrać, kogo nagrodzić, skoro wszystkie opowieści są takie wspaniałe? Ech, jak najpierw się wymyśla konkursy, to potem... masz babo placek!
No cóż, sama tego chciałam:)
Dziękuję wszystkim za świetne historie, jedne prześmieszne, inne trochę straszne. W sumie można by z tego zrobić niezłą antologię "Złośliwość ślepego losu, a własne głupie i mądre wybory" :)
Okej, dosyć ględzenia, czas na wyniki:)
Nagrodę główną otrzymuje: Małgorzata-brunetka 345 za historię związaną z wyjazdem do ukochanego:)
Nagrody pocieszenia wędrują do: Agnieszki-Kraina Czytania za przygodę z kluczem Kamili M. za opowieść ze Słonecznego Brzegu i Agnieszki-Alison za niechęć do języka niemieckiego. SERDECZNE GRATULACJE!!! Na Wasze adresy do wysyłki nagród czekam pod moim mailem:)

Yrsa Sigurdardóttir "Pamiętam cię"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Muza.

Z twórczością Yrsy spotkałam się przy okazji lektury powieści "Spójrz na mnie". Był to pasjonujący thriller, od którego nie sposób było się oderwać. Teraz dzięki uprzejmości wydawnictwa Muza do mojej biblioteczki trafiła najnowsza książka tej islandzkiej autorki, zatytułowana "Pamiętam cię".  I nie ukrywam, że odbiór tej historii był równie pasjonujący, co poprzednio, ale jednocześnie wzbudzający o wiele więcej mrożących krew w żyłach odczuć. Bo "Pamiętam cię" to rasowy horror, po lekturze którego lepiej nie zapuszczać się w ciemne czeluści domostwa. Bo nigdy nie wiadomo co się kryje pod podłogą.

Opowieść składa się z dwóch jednocześnie poprowadzonych wątków. Poznajemy trójkę przyjaciół, Katrin, jej męża Gardara i ich przyjaciółkę Lif, kiedy płyną do osady Hesteyri, którą wcześniej odkrył zmarły mąż Lif, a także przyjaciel Gardara. Teraz ten ostatni stał się właścicielem starego domu, w k…

Charles Cumming "Tajfun"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Enigma.

Ostatnie dni panowania brytyjskiej monarchii na terenie Hongkongu. Zbliża się 1 lipca 1997 roku, czyli dzień, w którym ta kantońska metropolia wróci do Chińskiej Republiki Ludowej. Joe Lennox, Anglik,  żyje w tym mieście od jakiegoś czasu, kocha Isabellę Aubert i chciałby się przy niej zestarzeć. Isabella także jest zakochana w Joe, ale czasami czuje się zmęczona ich związkiem. Joe jest ciągle zajęty, jego praca w firmie spedycyjnej bardzo go angażuje i sprawia, że nic nie mogą sobie zaplanować. Miles Coolidge to agent CIA, który w pewien pokręcony sposób przyjaźni się z Lennoxem. Ale jego głównym celem jest zdobycie Isabelle, którą coraz bardziej pożąda. Miles wie kim naprawdę jest Joe i w związku z tym jest w stanie uciec się do największej podłości, aby zdobyć kobietę, która staje się jego obsesją. Komu ma wierzyć dziewczyna, kiedy dowiaduje się, że mężczyzna, z którym żyła przez ostatni czas, to brytyjski szpieg, wysłany d…

Lipcowa porcja lektur, part 1 (plus słówko o konkursie)

Obraz
Takie powieści trafiły w moje ręce:


Od góry:
Yrsa Sigurðardóttir "Pamiętam cię" - wydawnictwo Muza (jestem w trakcie lektury, wkrótce recenzja) Gabriela Gargaś "W plątaninie uczuć" - wydawnictwo Feeria Katarzyna Enerlich "Studnia bez dna" - wydawnictwo MG

Powiem Wam, że nowa Yrsa naprawdę mrrrrrozi krew w żyłach!
Edit: Dziękuję wszystkim za udział w czerwcowym konkursie "Ku radości". Nadesłane historie wprawiły mnie w naprawdę dobry humor i teraz będę miała niezły orzech do zgryzienia, aby wybrać Zwycięzców. W nadchodzącym tygodniu ogłoszę listę laureatów.