Posty

Wyświetlanie postów z październik, 2011

Konkurs z książką "Zapach spalonych kwiatów"

Obraz
Nie zawsze pomyłki kończą się źle;) Do mnie, omyłkowo, trafiły dwa egzemplarze ksiązki do recenzji z Wydawnictwa Znak. Uzgodniłam z panem Tomaszem, że w związku z tym zrobię konkurs na blogu. I dlatego możecie powalczyć o książkę Melissy De La Cruz, zatytułowaną "Zapach spalonych kwiatów".

Aby ją zdobyć, należy wypowiedzieć się w następującej kwestii:
"Jeśli byłabyś Czarownicą, jakie moce chciałabyś mieć i do czego byś je wykorzystywała?" (czarodziejskie pytanie także dla przedstawicieli płci męskiej)
Na wasze odpowiedzi czekam do przyszłej soboty, gdy w niedzielę wrócę z targów, postaram się ogłosić zdobywcę nagrody:)
Powodzenia:)

Marta Magaczewska "Bahama Yellow"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Janka.


"Tragikomiczna farsa o człowieku". Tak pisze o swojej książce Marta Magaczewska. "Bahama Yellow" to miejscami dziwna, utopijna, absurdalna opowieść o ludziach żyjących pod jednym dachem. Zakład DOPC, w którym mieszkają bohaterowie to surrealistyczne miejsce, zawiadywane przez Tabiołkę. Kobietę, która obsesyjnie chce zajść w ciążę. Mieszkają tam także Lelech, Skomroch, Lala, Zajc, Koffel i Kauk. Postaci te są pełne sprzeczności, wad, lęków, demonów. W niektórych tkwi pierwiastek dobra, inne są do cna złe i zepsute. Świat, w którym istnieją, jest nieprzyjazny, odpychający i przytłaczający. Gdy dochodzi do morderstwa na terenie zakładu, mieszkańcy widzą winnego w każdym i nikt nikomu nie ufa. Lecz wiedzą, że muszą jak najszybciej wskazać mordercę, bo inaczej Zakład zostanie zamknięty, a oni sami przewiezieni w inne miejsca. Nie mogą do tego dopuścić. Czy wystarczy wylosować? Wskazać przypadkową ofiarę, której p…

Październikowa porcja lektur-odsłona trzecia i jeszcze COŚ!

Obraz
Takie oto książki czekały na mnie po powrocie z pracy:I od góry: Jill Smolinski "Następna rzecz na liście" - Videograf II J.R. Ward "Księżycowa przysięga" - Videograf II Piotr Wojasz "Niebieski ptak" - Videograf II (wkrótce konkurs z tą pozycją na CPA) Iwona J. Walczak "Nagie myśli" - Replika Katarzyna Berenika Miszczuk "Ja, anielica" - WAB Colette "Klaudyna odchodzi" - WAB
Ale to jeszcze nie wszystko:) Czekała także na mnie duża paka. A w niej? Egzemplarze autorskie "Zakładu o miłość", który już od 9 listopada w sprzedaży:))) Mój Ci ON!!!

"Biała jak mleko czerwona jak krew" KONKURS!!!

Obraz
KONKURS od 28.10.2011 


Wyraź swój nastrój kolorem

O co chodzi?:)

Mamy dla Was konkurs pełen kolorów na przekór jesiennej szarościJ Zainspirował nas do tego Leo – główny bohater bestsellerowej książki Biała jak mleko, czerwona jak krew, który opisuje swój świat za pomocą barw.

Jakie macie zadanie?

Zrób zdjęcie nawiązujące do hasła  konkursowego: wyraź swój nastrój kolorem. Masz pełną swobodę w interpretacji hasła, najważniejsze jest, żebyś zdjęcie podpisałJ

Jak działa konkurs?

Ty umieszczasz zdjęcie (http://www.bialajakmleko.pl/) , a inni na nie głosują. Możesz zachęcać swoich znajomych, żeby wsparli Twoje dzieło. Masz czas do 31 grudnia (jeśli do tego czasu Twoja praca zawiśnie w galerii, masz szansę na wygraną)! Jeśli Twoje zdjęcie zdobędzie najwięcej głosów – wygrywasz!

Co możesz wygrać?

Kolorowego iPoda – Ty wybierasz kolor! I oczywiście książkę, od której wszystko się zaczęło czyli egzemplarz Białej jak mleko, czerwonej jak krew.
Będą też 3 wyróżnienia, a za nie kody zakupowe na 100 zł każd…

Magdalena Kawka "Rzeka zimna"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa SOL


Handel ludźmi, nielegalne adopcje, współczesne niewolnictwo. To koszmarne hasła, które słyszymy czasami w wieczornych wiadomościach i biją nas po oczach czarną czcionką na pierwszych stronach gazet. Zawsze gdzieś daleko, zawsze gdzieś obok, nigdy nie dotyczy to bezpośrednio nas. Ale czy na pewno? Czy uśmiechnięta sąsiadka, która zawsze pochyla się nad dziecięcym wózkiem nie może być pośredniczką w tym niecnym procederze? A sąsiad z parteru, który ciągle gdzieś wyjeżdża i w jego samochodzie można dostrzec grzechotkę, a on wcale nie ma dzieci, czy to przypadek, czy pierwszy trop? No właśnie? Kim są ludzie, którzy traktują innych ludzi, dzieci przedmiotowo, jak towar, jak rynkową ofertę? Czy muszą wyglądać podejrzanie, okrucieństwo mieć wypisane na twarzy? A jeśli… handlarz żywym towarem, pośredniczka nielegalnych adopcji ma twarz dobrotliwej pani lub pana z sąsiedztwa? Co wtedy?
Książka Magdaleny Kawki „Rzeka zimna” rozpoczyna się od…

Październikowa porcja lektur-odsłona druga

Obraz
Tym razem takie ciekawe pozycje do mnie dotarły:


Magdalena Kawka "Rzeka zimna" - Wydawnictwo SOL (jestem w trakcie lektury) Maria Ulatowska "Domek nad morzem" - prezent od autorki ze wspaniałą dedykacją - Dziękuję Rysiu!!! Melissa De La Cruz "Zapach spalonych kwiatów" - Wydawnictwo ZNAK
A to jeszcze nie koniec! :)))

Arne Dahl "Na szczyt góry"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Muza.
"Na szczyt góry" autorstwa Arne Dahla to trzecia książka z cyklu o Drużynie A. Ten szwedzki pisarz, który naprawdę nazywa się Jan Arnald, jest także krytykiem literackim i literaturoznawcą. Zadebiutował w 1990 roku i napisał jedenaście książek z serii o Drużynie A. Wydawnictwo Muza wydało już "Misterioso" i "Złą krew".
"Na szczyt góry" to kolejna odsłona wielowymiarowych śledztw, w których uczestniczą Hjelm, Holm, Norlander, Söderstedt, Chavez, Nyberg i ich szef Hultin. Wskutek wydarzeń, które nastąpiły w poprzedniej części, Drużyna A uległa rozwiązaniu. Zespół rozproszył się, a policjanci zostali przydzieleni do różnych zadań. Jednakże gdy nastąpi skomasowany atak różnego rodzaju aktów przestępczych, policyjna "góra" podejmie decyzję o przywróceniu zespołu najzdolniejszych i najskuteczniejszych gliniarzy.
Zabójstwo kibica w klubie, wybuch w więzieniu, w wyniku którego zginie jeden…

31.10 Halloween po polsku

Obraz
Wiecie co się stanie, gdy zbierze się grupa ludzi kochających pisać, lubiących mroczne i pełne krffii opowieści? Powstanie taki oto zbiór opowiadań strasznych, groźnych, mrożących krefff w żyłach, ale i zabawnych.

"31.10 Halloween po polsku" to zbiór ponad 30 opowiadań, ponad 20 autorów. Wydany w formie e-booka w promocyjnej STRRASZNEJ cenie 0.00zł.
MUSISZ ZACZĄĆ SIĘ BAĆ!!!!

W zbiorze znajdziecie także moje opowiadanie grozy "Demoniada, czyli Pani Życia i Śmierci".


Spis autorów:

1. Szymon Adamus
2. Krzysztof T. Dąbrowski
3. Chepcher Jones
4. Anna Klejzerowicz
5. Karol Kłos
6. Antonina Kostrzewa
7. Daniel Koziarski
8. Rafał Kuleta
9. Agnieszka Lingas-Łoniewska
10. Krzysztof Maciejewski
11. Adrian Miśtak
12. Piter Murphy
13. Kinga Ochendowska
14. Romuald Pawlak
15. Katarzyna Pessel
16. Kornelia Romanowska
17. Anna Rybkowska
18. Wal Sadow
19. Jacek Skowroński
20. Michał Stonawski
21. Marek Ścieszek
22. Katarzyna Szewczyk
23. Agnieszka Turzyniecka
24…

Tess Gerritsen "Labirynt kłamstw"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości serwisu Zbrodnia w Bibliotece.


Czym jest kłamstwo? Subiektywną prawdą? Przekształceniem rzeczywistości na własny użytek. Odbiciem prawdy? Próbą zatajenia tego co widzimy? Bohaterowie zbioru „Labirynt kłamstw” autorstwa Tess Gerritsen na pewno mieliby jedną definicję tego słowa. Okrucieństwo, mające na celu pozbycie się niewygodnych świadków.
W pierwszej opowieści z tego zbiorku, zatytułowanej „Telefon o północy” poznajemy losy świeżo upieczonej mężatki, Sarah, która pewnej nocy otrzymuje koszmarny telefon z departamentu stanu. Agent Nick O’Hara informuje ją, że jej mąż zginął w pożarze w hotelu w Berlinie. Zszokowana Sarah nie może w to uwierzyć, a jednocześnie w jej głowie mnożą się setki pytań. Jakim sposobem jej mąż znalazł się w Niemczech, skoro miał być w Londynie? Kim właściwie jest O’Hara i dlaczego ktoś zaczynana nią polować? I wreszcie, gdy otrzymuje kolejny telefon, ale tym razem słyszy w słuchawce głos swojego martwego, jakoby, męża, za…

Plakat do "Zakładu o miłość"

Obraz
Tak będzie wyglądał plakat reklamujący "Zakład o miłość". Jak widzicie pojawiło się logo magazynu "BLUSZCZ", który jest patronem medialnym książki. W grudniowym numerze ukaże się co nieco o ZOM :) Szczegóły wkrótce:)))

To ja jestem twoim bogiem...

Obraz
Mój kryminał "Szósty" znowu pojawił się w sprzedaży w Empiku. Są to resztki nakładu, tak więc jeśli ktoś ma ochotę na "śląski" thriller z elementem nadprzyrodzonym w tle, to zapraszam:)"W szóstym dniu Bóg stworzył człowieka - mężczyznę i kobietę. W szóstym dniu… odbiorę Ci życie, bo ja jestem twoim bogiem…" To motto seryjnego zabójcy, który poluje na zielonookie blondynki. Sprawę prowadzi Śląska Grupa Śledcza pod dowództwem inspektora Marcina Langera. Pomaga mu profilerka - Alicja Szymczak. Okazuje się, że tych dwoje łączy nie tylko praca ale i przeszłość, chociaż jeszcze nie zdają sobie z tego sprawy. Inspektora Langera z zabójcą łączy jeszcze więcej...".

Do kupienia TUTAJ

Mari Jungstedt "Podwójna cisza"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Bellona.
"Podwójna cisza" Mari Jungstedt to ostatnia z siedmiu książek o śledztwach prowadzonych przez inspektora Andersa Knutasa, Karin Jacobsson i resztę zespołu policjantów z Gotlandii. Akcja rozgrywa się dwa lata po zakończeniu ostatniej historii. 
W tej odsłonie autorka naprawdę mnie zaskoczyła. W poprzednich częściach zawsze gdzieś w połowie, albo po przeczytaniu dwóch trzecich tekstu zaczynałam domyślać się kto jest mordercą. Tutaj, w "Podwójnej ciszy", było tak dużo wątków, krętych ścieżek, zagadek, że niemal do ostatnich stron nie byłam w stanie ułożyć sobie w głowie intrygi, jaką tym razem miałam przyjemność śledzić.  Akcja książki toczy się wokół Ingmara Bergmana i imprez kulturalnych poświęconych jego twórczości. Grupa przyjaciół z jednej z bogatszych dzielnic Visby przybywa na wyspę Fårö, wyspę, na której niegdyś mieszkał sławny reżyser i gdzieś, w ukryciu, znajduje się jego dom. Przyjaciele z Visby są z…

Frances Hodgson Burnett "Tajemniczy ogród"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Skrzat.
Opowieść o miłości. O poszukiwaniu właściwej drogi. O bardzo błędnych decyzjach, podejmowanych we wzburzeniu, może rozpaczy. O przyjaźni. O wierze. O czynieniu dobra. O zagubionych duszach. Jaką książkę chciałabym Wam tym razem zaproponować, przybliżyć, może przypomnieć?
Jest nią "Tajemniczy ogród" Frances Hodgson Burnett. To powieść, z którą chyba każdy z nas się kiedyś zetknął, a jeśli nie, to należy jak najszybciej ten niewątpliwy "brak" czytelniczy uzupełnić. Historia rozpoczyna się w momencie, gdy do domu Anglika, Archibalda Cravena, przybywa bratanica jego zmarłej żony. Mary Lennox, bo tak nazywa się dziewczynka, mieszkała w Indiach, a po wybuchu epidemii cholery została calkiem sama. Dziecko było od zawsze wychowywane przez ciągle zmieniające się guwernantki, które wskutek kapryśnego i despotycznego sposobu bycia Mary, krótko z nią wytrzymywały. Gdy mała Lennoxówna przybywa do rezydencji Cravenów, za…

Helene Tursten "Mężczyźni, którzy lubią niebezpieczne zabawy"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Videograf II


Helen Tursten to szwedzka autorka kryminałów. Stworzyła postać nieustraszonej inspektor Irene Huss, która jest także bohaterką książki, którą miałam przyjemność przeczytać. "Mężczyźni, którzy lubią niebezpieczne zabawy" to thriller, którego akcja rozgrywa się i w Göteborgu i Kopenhadze.  Akcja rozpoczyna się w momencie, gdy na wybrzeżu w jednej z zatoczek zostaje znaleziony worek z okaleczonym ludzkim korpusem. Jedynym śladem, który mógłby stanowić jakiś trop, jest fragment tatuażu, prawdopodobnie przedstawiający smoka. Inspektor Huss i jej koledzy ze szwedzkiej policji rozpoczynają śledztwo. Nie wiedzą jeszcze z jak wielkim koszmarem przyjdzie im się zmierzyć. Okazuje się, że już wcześniej zostało popełnione podobne morderstwo. Irene wyjeżdża do Kopenhagi, bo tam prowadzą tropy i zaczyna współpracować z duńskimi policjantami. Brudne zakamarki miasta, ciemne uliczki, podejrzane bary, domy schadzek, salony masażu,…

Październikowa porcja lektur-odsłona pierwsza

Obraz
Pojawił się. Pierwszy stosik w październiku.  Kolejne porcje napływają, a tymczasem... odsłona pierwsza:

I tak od góry:
Arne Dahl "Na szczyt góry" - Wydawnictwo Muza Marta Magaczewska "Bahama Yellow" - Wydawnictwo Janka Mari Jungstedt "Podwójna cisza" - Wydawnictwo Bellona Renata L. Górska "Za plecami anioła" - Wydawnictwo Replika

Konkursowo na blogu Sil

Obraz
Zapraszam na blog Sil, gdzie można wygrać książkę ufundowaną przez wydawnictwo Mira. Czyli... konkursowo z Mirą, odsłona 7 !!!
szczegóły TUTAJ


Katarzyna Lewcun "Wyznania pizzonosza"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Skrzat.

Czy macie czasami ochotę poczytać coś lekkiego, luźniejszego, swobodniejszego? O ludzkich problemach, przeżyciach, ale przedstawionych w sposób żartobliwy, z przymrużeniem oka, z humorem i swego rodzaju optymizmem? Jeśli tak to zachęcam do sięgnięcia po króciutką książkę Katarzyny Lewcun, zatytułowaną „Wyznania pizzonosza”.

Jest to zabawna i nieco przewrotna opowieść o młodym chłopaku, Mateuszu, który po ukończeniu szkoły średniej podejmuje pracę jako dostawca pizzy.Robi to na przekór swoim rodzicom, którzy spodziewają się, że ich syn pójdzie na studia i podejmie jakieś wiążące decyzje odnośnie swojej przyszłości. Tak jak zrobiła to jego starsza siostra. Jednakże Mat ma inne zamiary, podoba mu się jego praca, wyprowadza się z domu i jest zadowolony z tego co ma. Cały czas rozpamiętuje związek z ukochaną Kasią, ale wokół niego ciągle kręcą się kobiety, bo chłopak jest bardzo atrakcyjny, pewny siebie i ujmujący. Historia pizzonos…

Katowickie Targi Książki - do zobaczenia:)

Obraz
Dostałam przemiłe zaproszenie na Katowickie Targi Książki, które odbędą się w dniach 20-23 października.
Będę tam gościć w piątek, 21 października, już od godziny 15-tej. W tym właśnie czasie spotkacie mnie na stoisku portalu Granice.pl A o 15.30 pojawię się w kąciku "Kawa z pisarzem", gdzie z chęcią odpowiem na wszystkie pytania zainteresowanych moją twórczością Czytelników.
Najpierw proponowano mi termin niedzielny, ale w tym czasie wyjeżdżam do Warszawy, tak więc myślałam, że nie uda mi się przybyć na te targi:( Ale dzisiaj otrzymałam telefon i okazało się, że jest możliwość spotkania właśnie w piątek, 21.10. Tak więc z wielką przyjemnością przybędę do Katowic i spotkam się z Czytelnikami.
ZAPRASZAM i DO ZOBACZENIA:)))

Alessandro D'Avenia "Biała jak mleko czerwona jak krew".

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Znak.
„Miłość istnieje nie po to, by dać nam szczęście, ale po to, byśmy mogli sprawdzić, jak silna jest nasza odporność na ból.”
To słowa jednego z bohaterów książki włoskiego pisarza Alessandro D’Avenia, zatytułowanej „Biała jak mleko czerwona jak krew”. Jest to opowieść o nastoletniej miłości, ale nie takiej dziecinnej, naiwnej, pełnej radosnych momentów i banalnych problemów. Szesnastoletni Leo, uczeń trzeciej klasy liceum, zapalony piłkarz jest chłopakiem, który na pierwszy rzut oka może uchodzić za pewnego siebie zarozumialca. Postrzegany jest jako dusza towarzystwa, zawsze pierwszy, aby rzucić nauczycielowi ciętą ripostę. Ale w głębi duszy to zagubiony nastolatek, który wciąż szuka swojego marzenia i celu w życiu. Niko, to jego przyjaciel, z którym gra w piłkarskiej drużynie „Piratów”. Niko ma sprecyzowane plany na przyszłość i jasno wytyczony cel, co chce w życiu robić. Silvia, przyjaciółka i powierniczka Leo, jest zawsze przy …

Mari Jungstedt "Słodkie lato"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości serwisu Zbrodnia w Bibliotece.

Od pierwszych stron wiesz, że intryga będzie miała wiele wątków. Że niejednokrotnie wejdziesz na mylny trop. Że historia ma swój początek nie tutaj i teraz, ale to coś w przeszłości naznaczyło tor obecnych wydarzeń. Że bohaterowie będą mieli swoje tajemnice, których nigdy nie chcieliby ujawnić. I wreszcie... że zło wraca a za wyrządzone krzywdy przyjdzie kiedyś zapłacić.
Takie odczucia, a raczej przeczucia, mogą ogarnąć was podczas lektury kryminalnej serii napisanej przez Mari Jungstedt. "Słodkie lato" to szósta książka z cyklu o śledztwach prowadzonych przez inspektora Andersa Knutasa i jego zespół. Akcja dzieje się jak zawsze na Gotlandii, a główni bohaterowie, czyli Anders, Karin, Johan, Emma, oprócz powinności zawodowych muszą radzić sobie także z własnymi problemami i życiowymi zawirowaniami.
W tej odsłonie Karin, pod nieobecność swojego szefa,, który przebywa na rodzinnym urlopie, rozpoczyna śledztwo …

Urodzinowo...

Obraz
Moja Madzia kończy dzisiaj 10 lat. Dokładnie o 20:55. Magdalena Agnieszka... Moja mała żaba:* Kocham Cię! A tu Magda ze swoim prezentem urodzinowym, czyli koncertowo... Play Guitar Hero!

50 000 zbliża się :)

Powoli zbliżam się do magicznej cyfry odwiedzin mojego bloga
50 000
Dlatego przymierzam się do kolejnego konkursu odwiedzalności:)
Nie wiem jeszcze co będzie nagrodą, ale w związku z nadchodzącą premierą mojej najnowszej książki... domyślcie się sami:D:D:D

Zatem...
Obserwujcie bloga, gdy będę już blisko tej magicznej cyfry, wrzucę Konkurs odwiedzalnością dyktowany :)

Zbigniew Białas "Korzeniec"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa MG.


„Dwudziestego dziewiątego czerwca 1913 roku o godzinie szóstej rano na nasypie kolejowym w centrum Sosnowca znaleziono ciało pozbawione głowy i na podstawie dokumentów, które znajdowały się wciąż w wewnętrznej kieszeni marynarki, ustalono natychmiast,że zwłoki należą do Alojzego Korzeńca, syna Józefa, urodzonego we wsi Tuczna Baba, właściciela firmy kafel karskiej”.
Można powiedzieć, że od tego wszystko się zaczęło. Przynajmniej główny wątek książki Zbigniewa Białasa, zatytułowanej „Korzeniec”. Ale tak naprawdę historia ta sięga wiele lat wstecz, rozpościera swoje macki przeszłości na wiele osób, na wiele rodzin, obejmując szereg wydarzeń historycznych, społecznych i politycznych. Poznajemy mnóstwo ciekawych postaci, które żyjąc na granicy trzech cesarstw muszą radzić sobie w tym niepewnym trochę politycznie świecie. Gdy na nasypie kolejowym zostaje odnalezione ciało wyżej wymienionego Korzeńca, historia startuje z kryminalnym akce…

Konkursowo z wydawnictwem Mira u Sil

Obraz
Zapraszam na blog Sil, gdzie ma miejsce kolejna odsłona konkursu z wydawnictwem Mira


KONKURSOWO Z MIRĄ U SIL-kliknij:)

"Jaśnie panicz" - zapowiedź Wydawnictwa MG

Obraz
Joanna Siedlecka jest jedną z najciekawszych biografek polskich. A jej „Jaśnie Panicz. O Witoldzie Gombrowiczu” to książka niezwykła. Sama autorka pisze o niej tak: Zdążyłam przed Panem Bogiem. Dosłownie w ostatniej chwili, pod koniec lat siedemdziesiątych zebrałam i spisałam relacje żyjących jeszcze wtedy osób, które znały Witolda Gombrowicza w różnych okresach jego życia, od kolebki po grób. Rozpoczęłam swą wędrówkę od gombrowiczowskiego matecznika – Małoszyc, Bodzechowa, Wsoli, od wspomnień Władki Dulnej i Janka Popka, którzy bawili się z paniczem Itkiem, zakończyłam w Maison-Laffitte, rozmową z Jerzym Giedroyciem, która, ze względów cenzuralnych, nie weszła do pierwszego wydania książki.
Książka jest biografią tego niezwykłego pisarza. Autorka uchyla w niej słynną gombrowiczowską maskę, przedziera się przez pozy i miny, którymi się zasłaniał, odkrywa cnoty, do których nigdy się nie przyznawał: niezależność, bezkompromisowość, odwagę cywilną, wrażliwość pomimo pozorów chłodu i wynios…

Głosowanie na Literacki Blog Roku

Obraz
Rozpoczęło się głosowanie na Literacki Blog Roku.

Jeśli podoba się Wam mój blog, poproszę o głos.

Głosować można TUTAJ


D Z I Ę K U J Ę :))))))))))))

Patroni konkursu:

J.R.Ward "Droga przeznaczenia"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Videograf II.

Bractwo Czarnego Sztyletu - tajna organizacja mistrzów sztuk walki, której zadaniem jest obrona rasy wampirów przed Korporacją Reduktorów. Dzięki właściwemu doborowi genetycznemu członkowie Bractwa obdarzeni są potężnym ciałem i umysłem oraz niecodzienną zdolnością regeneracji. Bratcwo wyławia kandydatów na swoich członków, którzy zazwyczaj nie są rodzonymi braćmi. Agresywni, pewni siebie, a przy tym tajemniczy, trzymają się z dala od cywilów i nie utrzymują kontaktów z członkami pozostałych kast, o ile nie potrzebują się dokrwić. W świecie wampirów bracia cieszą się wielkim poważaniem. O ich wyczynach krążą legendy. Giną tylko od bardzo poważnych urazów, takich jak rany postrzałowe, cios w serce, itp.
"Droga przeznaczenia" J.R.Ward to dziewiąta odsłona przygód Ghroma i jego bractwa. Miałam przyjemność zapoznać się z wszystkimi częściami tej serii, a "Drogę przeznaczenia" otrzymałam do recenzji od wyda…

Nora Roberts "Rodzinne sekrety"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Mira.

Każda rodzina ma swoje sekrety. Małe lub duże tajemnice, chowane przez lata, przekazywane tylko członkom rodziny. Minione chwile, historie, które określają istnienie małej spokrewnionej społeczności. Jednakże czasami te sekrety mogą stanowić zagrożenie. I dla jednostki i dla ogółu. Wówczas... z takich rodzinnych sekretów rodzi się nowa historia. Nie zawsze miła i nie zawsze... bezpieczna.
W książce autorstwa Nory Roberts "Rodzinne sekrety" znajdujemy dwie historie o właśnie takich rodzinnych tajemnicach. Pierwsza z nich, zatytułowana "Partnerzy czy rywale", opowiada o dziennikarskim śledztwie dwójki rywalizujących redaktorów pewnej poczytnej gazety. Laurel Armand i Matt Bates nie przepadają za sobą, ale dostają wspólną sprawę do wyjaśnienia. Zagadkowa śmierć żony właściciela posiadłości Heritage Oak, której ciało zostało znalezione na bagnach, nie daje spokoju jej siostrze, Susan. Która nie wierzy w nieszczęśl…