Posty

Wyświetlanie postów z sierpień, 2011

Agnieszka Krawczyk "Morderstwo niedoskonałe"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa SOL

Jak napisać bestseller? Wystarczy grupa zwariowanych redaktorów pewnego wydawnictwa, kilka kalek popularnych powieści i różnorodność stylu i charakteru autorów, a już jest recepta na sukces. Adela, Mareczek, Marta, Mizera to pracownicy jednego z większych wydawnictw. Ich szalona przygoda rozpoczyna się w momencie, gdy Prezes zleca przygotowanie do wydania wiekopomnego dzieła z gatunki fantastyku, którego autorem jest niejaki Zenon Kusibab. Grupa redaktorów zachodzi w głowę, jakim cudem Prezes dojrzał w tej kompletnej literackiej porażce coś, co pozwala mu mniemać, że książka może okazać się bestsellerem? Poza tym okazuje się, że naczelna, Adela, nie posiada już manuskryptu wzmiankowanej powieści. Jak wybrną z tego pracownicy wydawnictwa, ratując tym samym swoje posady i wykonując polecenia przełożonego? Rozpoczyna się komedia omyłek, powiązana z wątkiem sensacyjnym, a to wszystko okraszone szczyptą złośliwego humoru …

Spotkanie autorskie "Książki Moja Miłość"

Obraz
Zapraszam na nasze wspólne spotkanie autorskie, promujące antologię opowiadań "Książki Moja Miłość". Spotkanie odbędzie się we wrocławskiej księgarni "Tajne Komplety", 3 września, o godzinie 16. Do zobaczenia:)))

Casey Hill "Tabu"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości serwisu "Zbrodnia w Bibliotece"

"(...) Znasz "Totem i Tabu"? -  Oczywiście. Było to jedno z bardziej znanych dzieł Freuda, opublikowane w roku tysiąc dziewięćset trzynastym, a traktujące o zastosowaniu psychoanalizy na polu archeologii, antropologii oraz studiów wiary. Autor omawia w nim zjawiska tabu kulturowych obowiązujących w różnych częściach świata, podważając ich znaczenie oraz wartość zarówno dla społeczeństwa, jak i poszczególnych osób." (str. 143)
Ten właśnie motyw został wykorzystany w pasjonującym thrillerze autorstwa Casey Hill, zatytułowanym "Tabu". Główną bohaterką, a zarazem postacią, która będzie się przewijać przez kolejne odsłony serii, jest śledcza Reilly Steel. Amerykanka, która wskutek tragicznych wydarzeń w przeszłości wyjeżdża na Dublina, rodzinnego miasta jej ojca-Irlandczyka. Kobieta jest niezwykła w swojej profesji, potrafi w trójwymiarowy sposób obserwować miejsce zbrod…

Aleksandra Marinina "Obraz pośmiertny"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa WAB.

"Niesamowita intryga, historia, która wciąga od pierwszych stron, suspens, wyzierający się niemal z każdej strony!"
Tak zapewne mogłyby brzmieć hasła reklamujące twórczość Aleksandry Marininej. To była funkcjonariuszka moskiewskiej milicji, która jest autorką serii o major Anastazji Kamieńskiej. Jej najnowsza książka, zatytułowana "Obraz pośmiertny", z całą pewnością zasługuje na taką właśnie rekomendację.
W tej odsłonie major Kamieńska prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa znanej i niesamowicie zdolnej aktorki, Aliny Waznis. Kobieta potrafi grać jak mało kto, a jej filmy noszą wszelkie symptomy arcydzieł światowej kinemtografii. Zapewne dzięki zdolnościom reżysera, a zarazem jej partnera życiowego, Andriuszy Smułowa. Ten ostatni jest zrozpaczony po śmierci ukochanej i nie wie, jak dalej będzie mógł żyć i tworzyć, skoro to Alina była jego siłą napędową. Kamieńska prowadzi żmudne śledztwo, w którym pomagają jej …

do zobaczenia w Siedlcach:)

Obraz
15 października pojawię się w Siedlcach, wraz z ekipą wspaniałych pisarek:)
ZAPRASZAMY:)
Szczegóły TUTAJ

Fabrizio Battistelli "Niewidzialne kolegium"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Oficynka.Riziero z Pietracuty to inteligentny przystojny młodzieniec, o wysokim wzroście i muskularnej budowie ciała. Jest niezwykle spostrzegawczy, sprawny fizycznie, przebiegły i czasami podstępny. Łamie serce niewieście i pomimo tego, że w rodzinnych stronach posiada osobistą narzeczoną, nie traci nigdy okazji, aby skorzystać z uroków kobiecego ciała, nawet dopiero co spotkanego.  W kolejnej książce autorstwa Fabrizio Battistelli, zatytułowanej „Niewidzialne kolegium”, nasz osiemnastowieczny James Bond rusza w równie niebezpiecznąco podniecającą akcję. Otóż Oliviero, brat Riziero, prosi go o pomoc w odnalezieniu skradzionego rękopisu Ojca Świętego. Z Sali Rękopisów Niepublikowanych i Rzadkich zginął młodzieńczy wywód Papieża traktujący o kulcie świętych. Obecnie ta praca może stać się podstawą reformy Kościoła, a w związku z tym, iż papież Benedykt XIV ma wielu wrogów, niektórym z nich nie w smak będą jakiekolwiek zmia…

Nora Roberts "Dziedzictwo"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Mira.

Z czym kojarzą się słowa "księżniczka", "książe"? Z dziewczęcymi marzeniami? Z pałacami? Z walką o uwolnienie pięknej panny? Ze smokami ziejącymi ogniem? Z bitwą o miłość, o bogactwo, bezpieczeństwo?
Nora Roberts stworzyła opowieść, w której bohaterami są i książęta i księżniczki. Mieszkają w pięknym pałacu, również walczą o miłość, często ich bezpieczeństwo jest zagrożone. Jednakże jeżdżą szybkimi samochodami, a grożą im nie smoki, czy inne potwory, ale ludzie, którzy dla zdobycia władzy czy bogactwa są zdolni do wszystkiego. O tym można przeczytać w pierwszym tomie o książęcym rodzie De Cordina, zatytułowanym "Dziedzictwo". W odsłonie tej poznajemy losy księżniczki Gabrielli w opowiadaniu"Księżniczka i tajny agent", a także księcia Aleksandra, czyli "Książe i artystka".
W pierwszej części tytułowa księżniczka, czyli Gabriella, zostaje uprowadzona i gdy w jakiś sposób udaje się je…

Nagrodzone prace konkursowe

Zgodnie z obietnicą publikuję nagrodzone prace w moim "miłosnym" konkursie.
Pierwszy tekst jest autorstwa Sylwii Marszał, która została Zwyciężczynią konkursu, druga praca została nadesłana przez Dorotę Pansewicz-Laureatkę II Miejsca.
Pozostałe prace także były niezwykłe i ujmujące i cieszy mnie, że tak wiele osób potrafi pisać tak pięknie:)
Wszystkim Uczestniczkom serdecznie dziękuję i życzę wielu wspaniałych napisanych tekstów.
A teraz... miłej lektury:)

Sylwia Marszał

WYZNANIE
Powiedz mi, co czujesz. Nie bój się. Wysłucham. Powiedz mi. Proszę. Szepnij do ucha.
Nikt słów tych nie zgadnie. Schowam je do serca. Zamknę jak szkatułę. Do morza wrzucę klucz. I niech zatonie. Pieśń tych, co kochali. Samotną miłością.
Niedomówienia, brak odwagi, a nawet zwykłe tchórzostwo mogą sprawić wiele złego. Choć nasze zamiary są całkowicie słuszne i tak obracają się przeciwko nam. Powód jest jeden. Głupota. Zwykła ludzka głupota wpycha nas samych w ślepą uliczkę, z której nie potrafimy się wy…

Stosiczek... mój ci on!

Obraz
Takie lekturki na mnie czekają:
I tak od góry: Magdalena Kulus "Blondyn i Blondyna" - Wydawnictwo Sol Danuta Koszczyńska "Pod dwiema kosami" - Wydawnictwo Sol Agnieszka Krawczyk "Morderstwo niedoskonałe" - Wydawnictwo Sol Casey Hill "Tabu" - Zbrodnia w Bibliotece Aleksandra Marinina "Obraz pośmiertny" - Wydawnictwo WAB Anna Fryczkowska "Kobieta bez twarzy" - Zbrodnia w Bibliotece Piotr Rowicki "Fatum" - Zbrodnia w Bibliotece Władysław Zdanowicz "Misjonarze z Dywanowa" - zakup własny z dedykacją od autora:)
Sasassssaaa, będzie się działo!!! :)

Konkursowo z Agą (1) - Rozstrzygnięcie

Obraz
Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, w którym należało swobodnie rozwinąć myśl Ks. Twardowskiego: "Każde głębsze uczucie prowadzi do cierpienia. Miłość bez cierpienia nie jest miłością".
Wszystkie prace były niezmiernie poruszające i sprawiły, że jury w składzie Ja, Sil, Kasia i Milena miało niezły orzech do zgryzienia. Ale nagrody są dwie, więc musiałyśmy w końcu dojść do kompromisu i wskazać Zwyciężczynię i Laureatkę II Miejsca:)
 I tak, tę oto nagrodę:
Otrzymuje Zwyciężczyni Konkursu SYLWIA M.
Nagroda pocieszenia:
Trafia Laureatki II Miejsca Doroty Pansewicz
Serdecznie gratulujemy!!!
Jeszcze w tym tygodniu nagrodzone prace zostaną opublikowane na moim blogu:) Proszę także o podanie adresów do wysyłki nagród na naszego maila: polscyautorzy@gmail.com 
Wkrótce kolejny konkurs:)))

Z książką przy kominku, czyli kolejna wymianka:)

Obraz
W imieniu Leny i Sabinki zapraszam na kolejną blogową zabawę.
Rusza akcja "Z książką przy kominku", więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ


Kryminalnie, czyli nowa książka się rodzi:)

Zachęcone pozytywnym odbiorem naszego wspólnego tworu, czyli opowiadania "W pogoni za mordercą", zamieszczonego w zbiorze "Książki Moja Miłość", przystąpiłyśmy do kolejnego wspólnego projektu. 
Piszemy kryminał:) 
Roboczy tytuł to "Remedium". Kto czytał nasze opowiadanie, wie o co chodzi. Będzie dużo akcji sensacyjnej, źli chłopcy z miasta, handlarze sztuką, zdradzone uczucie, a także pewien przystojny i niepokorny glina. A w tym wszystkim nasza trójka, czyli właścicielki kluboksięgarni: Aga, KasiaSil
Trzymajcie kciuki i życzcie nam łaskawości weny:))) 

TFÓRCA - nowe forum dla tworzących:)

Obraz
Powstało nowe forum dla kochających słowo pisane i czytane. Zapraszam serdecznie wszystkich zapaleńców i czytelniczych i pisarskich. Na forum już ogłoszono konkurs na opowiadanie:)
Link do forum TUTAJ
A tutaj namiary na internetowe tropy polskich autorów TUTAJ

Jan Brzechwa "Akademia Pana Kleksa"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Skrzat.

„Akademia Pana Kleksa” to chyba jedna z najbardziej znanych lektur obowiązujących w naszym procesie nauczania. Jan Brzechwa napisał ją w 1946 roku i od tamtej pory historia bajkowej akademii zawładnęła wyobraźnią tysięcy dzieci. A i pewnie młodzieży a także dorosłych. 
Jest to ponadczasowa historia dwunastolatka, Adasia Niezgódki, który trafia do Akademii Pana Kleksa wraz grupą innych nastolatków. Już na początku czytelnik spotyka się z zagadką, dlaczego wszyscy chłopcy mają imiona zaczynające się na literę A? Zagadek i niespodzianek będzie więcej, pan Kleks okaże się być szalonym wykładowcą, a w prowadzeniu szkoły pomagać mu będzie szpak Mateusz. Chłopcy przeżywają szereg magicznych przygód, mają także nader ciekawe zajęcia w akademii, tak jak na przykład przędzenie liter czy naprawa chorych sprzętów. Nawiązują się przyjaźnie, nie brakuje także współzawodnictwa. Jest wiele opinii na temat tej książki, ale jedno …

David Nicholls "Jeden dzień"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości portalu DużeKa. Recenzja jest dostępna także TUTAJ

„Przyjaźń poznaję po tym, że nic nie może jej zawieść, a prawdziwą miłość po tym, że nic nie może jej zniszczyć”.
Antoine de Saint-Exupéry
Po lekturze książki „Jeden dzień” Davida Nichollsa, jestem pewna, że powyższe stwierdzenie jest prawdą. Jeśli dwoje ludzi łączy przyjaźń, ale taka szczera, z głębi serca, oscylująca na granicy uzależnienia, wówczas nawet najgorsze czyny nie są w stanie jej zawieść. A jeśli jest pomiędzy nimi coś o wiele większego, miłość tak mocna i trwała, a jednocześnie pełna zawirowań i uderzeń losu, to pomimo tego ostatniego, nic nie jest w stanie jej zniszczyć.
Na pewno o wiele więcej na ten temat mogliby powiedzieć bohaterowie „Jednego dnia”.Emmę Morley i Dextera Mayhew poznajemy 15 lipca 1988 roku, w momencie gdy po rozdaniu dyplomów lądują w sypialni wynajmowanego pokoiku Emmy. Dziewczyna to idealistka w okularach, kompletnie nieświadoma swojej urody…

Książkowo:)

Obraz
Dzisiaj po powrocie z pracy czekały na mnie trzy paczki:). Oto, co w nich było:

Fabrizio Battistelli "Niewidzialne kolegium" - Wydawnictwo Oficynka Renata Bik "Tajemnice Białego Lasu" - zakup własny.

To oczywiście nasze wspólne dzieło, czyli Książki Moja Miłość - antologia:)
A tutaj nasze opowiadanie, czyli Ja, Sil i Kaś na tropie psychopatycznego mordercy:D I dedykacja dla wariatek, ups, przepraszam, wyrafinowanych kobiet z CCB Teamu!

Robert Louis Stevenson "Wyspa skarbów"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Skrzat.


Podobno z dobrych książek się nie wyrasta. Jest kilka pozycji, należących do kanonów literatury dla dzieci i młodzieży, które ukształtowały setki a nawet tysiące młodych czytelników, przetrwały dekady i nadal są obecne w naszym życiu, pełniąc swą i dydaktyczną i rozrywkową funkcję. Do takich książek na pewno należy powieść młodzieżowa Roberta Louisa Stevensona "Wyspa skarbów".
Akcja rozgrywa się w XVIII wieku a głównym bohaterem i jednocześnie narratorem powieści jest Jim Hawkins, syn karczmarza. Jego morska przygoda rozpoczyna się w momencie, gdy znajduje tajemniczą mapę z zaznaczonym ukrytym pirackim skarbem, który należał do sławnego kapitana Flinta. Gdy Jim pokazuje mapę dziedzicowi-panu Trelawneyowi, ten postanawia zorganizować morską wyprawę i odnaleźć ukryty skarb. Dziedzic finansuje zakup szkunera, zatrudnia załogę, nie wiedząc jednocześnie, że tym samym sprowadza na siebie wielkie niebezpieczeń…

Pourlopowe lektury:)

Obraz
Po powrocie z urlopu czekały na mnie przesyłki z książkami do recenzji. Wydawnictwo Mira i portal Duże Ka obdarzyły mnie następującą ucztą dla duszy:

I tak od góry: Nora Roberts "Dziedzictwo" i "Arystokraci" - Wydawnictwo Mira Reginald Hill "Dalziel&Pascoe. Ścięte głowy" - Duże Ka Mons Kallentoft "Jesienna sonata" - Duże Ka Lee Child "61 godzin" - Duże Ka
Milutka przesyłka, nie ma co!

Carlos Ruiz Zafón "Cień wiatru"

Obraz
"O książkach przeklętych, o człowieku, który je napisał, o postaci, która uciekła ze stron powieści, żeby ją następnie spalić, o zdradzie i utraconej przyjaźni. To historia o miłości, nienawiści i marzeniach żyjących w cieniu wiatru".
Ten cytat z książki Carlosa Ruiza Zafóna "Cień wiatru" mógłby wystarczyć za wszystko to, co chciałabym napisać w tej recenzji. Magiczna opowieść o niespełnionej miłości, o szukaniu własnych dróg w życiu, o demonach przeszłości, chorych fascynacjach i potędze uczuć, a wszystko to osadzone w społeczno-politycznych realiach Hiszpanii połowy ubiegłego wieku. Wiele już napisano o tej książce, opinii jest niemal tyle, ilu czytelników. Na mnie ta książka zrobiła ogromne wrażenie, wciągnęła mnie w swoją tragiczną opowieść i nie pozwoliła przez pewien czas myśleć o niczym innym. Postaci Juliana, Daniela, Bei, Penelope, Fermina i Fumero głęboko wryły się w mój umysł, sprawiając że bardzo mocno przeżyłam to, co stało się ich udzia…

Konkursowo z Agą-zapraszamy:)

Obraz
Nasz przedwyjazdowy konkurs ciągle trwa, zapraszam do udziału, napłynęło już kilka prac, wszystkie są niezmiernie ciekawe. Jeśli lubicie romanse, opowieści o miłości, o życiowych zawirowaniach to czekamy na Wasze prace:)))
TUTAJ

Żegnaj Chorwacjo!

Obraz
Piątek to nasz ostatni dzień urlopu w Zadarze. Jutro po śniadaniu ruszamy w trasę powrotną. Zaczyna ogarniać mnie tzw. depresja powrotna. Czas wrócić do codziennych obowiązków, do pracy, do chłodniejszego (bez wątpienia) klimatu. Nie jest to miłe. Nasz pobyt tutaj obfitował w szereg zwariowanych zdarzeń, szalonych wycieczek, stworzyliśmy też kilka metajęzykowych sformułowań, które na zawsze będą nam przypominać te szalone dwa tygodnie w Zadarze. A tu kilka wspomnieniowych fotografii:

Kenneth B. Andersen "Kostka śmierci"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości portalu DużeKa. Recenzja znajduje się także TUTAJ
Filip Engell to czternastolatek, który ma za sobą prawdziwą szkołę życia. A właściwie śmierci. Jego mrożącą krew w żyłach „piekielną” przygodę, mogliśmy śledzić podczas lektury „Ucznia diabła”.

„Kostka śmierci” Kennetha Boegha Andersena to kolejna odsłona przygód Filipa, który tym razem zostaje „zaproszony” do podziemnego państwa, aby uratować czarcie królestwo od zagłady. Dzieje się to za sprawą Mortimera, który prosi chłopca o pomoc. Okazuje się, że została skradziona Kostka Śmierci, która określa długość życia każdego człowieka. W momencie zniknięcia czarownego przedmiotu wszyscy ludzie, którzy przychodzą na świat, stają się nieśmiertelni. Stanowi to olbrzymie zagrożenie i dla życia ludzi, a także dla istnienia piekła, nieba, diabłów. Jeśli człowiek ma nigdy nie umrzeć, to po co go kusić, aby popełniał złe uczynki, skoro i tak nie trafi na dół? Ani do góry? Mortimer wierzy, że Filip uratuje świ…

Mark Billingham "Mściciel"

Obraz
Ksiażkę przeczytałam dzięki uprzejmości serwisu Zbrodnia w Bibliotece.


Czy zemsta może być odpowiedzią na okrutne rany, które człowiek otrzymał w przeszłości? Czy sprawi, że dusza przestanie mniej boleć, że wspomnienia nie będą się rysować głęboko pod czaszką, sprawiając że ciężko jest się od nich odciąć, czy serce w końcu zacznie czuć, jak u żywego człowieka, a nie tylko pompować krew, żeby ten automat mógł się poruszać? Nie wiem. Myślę, że najlepiej sięgnąć po książkę Marka Billinghama, zatytułowaną "Mściciel". To jedna z odsłon śledztw inspektora Toma Thorne'a.
Tym razem poznajemy dramatyczną historię sprzed sześciu lat, kiedy to Marcus Brooks zostaje niesłusznie oskarżony i skazany, a krótko przed wyjściem z więzienia jego ukochana i dziecko zostają śmiertelnie potrąceni przed pędzący samochód. Mija sześć lat i wówczas po raz pierwszy detektyw Thorne dostaje na swój telefon komórkowy przerażającego mmsa, przedstawiającego zwłoki człowieka. Niezidentyfikowanego mężczyzny.

Zadarska plaża i my:)

Obraz
Pozdrawiamy z Zadaru:) Jest wspaniale i wszędzie czuć powiew zamierzchłych czasów. Zadar jako dziedzictwo powenecjańskiej kultury bardzo przypomina właśnie Wenecję. Posiada piękne zabytki, malowniczą starówkę, forum, organy wodne i wiele innych ciekawych miejsc do zwiedzania.
A to nasza banda:


A tu powabniejsza część Teamu: