Posty

Wyświetlanie postów z czerwiec, 2011

prezenty, publikacje...

Obraz
Zacznę od prezentów. Wzięłam udział w konkursie, w którym trzeba było opisać swoje marzenie, które się spełniło. Napisałam coś takiego:
"Gdyby trzy lata temu ktoś powiedział mi, że w 2011 roku będę mieć na koncie 4 wydane książki, jeden ebook, że będę mieć za sobą 25 spotkań autorskich, a na wakacje pojadę do Chorwacji z przyjaciółmi, których poznałam dzięki pisaniu książek... wiecie co? Rozglądałabym się za ukrytą kamerą, albo węszyła w poszukiwaniu zapachu jakiejś używki. Ale tak właśnie się stało. A przecież było to moim marzeniem, bo zawsze chciałam pisać, tworzyć i chciałam, aby moje książki przynosiły radość ludziom. I stało się to tak szybko, że nawet nie zauważyłam;) Nie, żeby mnie przy tym nie było... Ale zrealizowało się, spełniło! To moje dziecięce, a potem młodzieńcze marzenie. I wiem, że to jeszcze nie koniec. Tak naprawdę... to dopiero początek!"
I okazało się, że wygrałam! A nagrodą była książka Elizabeth Flock "Dogonić rozwiane marzenia".
Kolejną niesp…

Wiktor Hagen "Długi weekend"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa WAB.

Nadchodzi weekend, długi weekend. Warszawa się wyludnia. Wszyscy wyjeżdżają, spragnieni odpoczynku, relaksu, luzu i swobody. Jednak komisarz Robert Nemhauser pozostaje na służbie. I w pracy i w domu. Jego żona wylatuje do Amsterdamu na ostatni etap rekrutacji na wymarzone stanowisko, a Robert i bliźniaki, Cyryl i Metody, zostają w mieście. W stolicy zostaje także morderca lub mordercy dwóch mężczyzn. Bo najpierw zostają znalezione zwłoki znanego ekologa, działacza, wojownika o czystość przyrody, Tomasza Nerada , a niedługo potem zostaje znaleziony przez żonę Dorotę, jeszcze bardziej znany profesor archeologii, Wiktor Getz.
Nemhauser zaczyna prowadzić śledztwo, jednocześnie usiłując to pogodzić z opieką nad nieznośnymi bliźniakami i wieczorną pracą u „Czarnego Tadka”. Bo komisarz dorabia sobie jako kucharz i jest to jego wielka pasja, o której nie wie nawet jego wierny przyjaciel Mario. Też gliniarz, raptus, wciąż szukający miłośc…

Wielki konkurs dla "kryminalistów", czyli Zbrodnia w Bibliotece zaprasza blogerów!!!

Wszystkich blogerów piszących o książkach zapraszamy do wakacyjnej zabawy - ogłaszamy wielki konkurs na recenzję kryminału, thrillera lub horroru! Czekają na Was stosy książkowych nagród, a autorów najlepszych tekstów zaprosimy do współpracy z serwisem Zbrodnia w Bibliotece.
Warunki uczestnictwa:
1.Do 31 sierpnia 2011 r. należy opublikować na swoim blogu recenzję dowolnej książki kryminalnej, thrillera lub horroru. (Czas istnienia bloga nie ma znaczenia - można go założyć choćby teraz).
2.Recenzję tę należy poprzedzić tekstem: RECENZJA BIERZE UDZIAŁ W KONKURSIE ZORGANIZOWANYM PRZEZ SERWIS ZBRODNIA W BIBLIOTECE - zdanie to powinno być zalinkowane do niniejszej podstrony serwisu ZwB - http://zbrodniawbibliotece.pl/kronikakryminalna/2133,konkursdlablogerow/

3.Informację o opublikowaniu recenzji należy przesłać na adres redakcja@zbrodniawbibliotece.pl.
4.Liczba recenzji, które można zgłosić - nieograniczona.
Na koniec każdego miesiąca redakcja ZwB wybierze najlepszą zgłoszoną recenzję i opubli…

Rozwiązanie konkursu z Repliką:)

Obraz
Dziękuję wszystkim za wspaniałe wiersze, które pokazywały, jak bardzo chcecie przeczytać książkę "Dziewczyny, których pożądał". Wszystkie były niezmiernie udane i zabawne, ale mam tylko jeden egzemplarz do rozdania, nad czym oczywiście niezmiernie ubolewam:( I ta książka trafi do Czarnej_Hanki, której rym najbardziej przypadł mi do gustu. Proszę o przesłanie swojego adresu do wysyłki książki na mojego maila:)
Dziękuję serdecznie za inwencję twórczą, obiecuję wkrótce zorganizować konkurs w podobnej formie, bo świetnie to Wam wychodzi:)

Candace Camp "Tajemnica panny Hamilton"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Mira.
Co ma wspólnego dziewczyna z dobrego domu, urodzona angielska szlachcianka, z serią książek przygodowych, w których odważne kobiety rzucają się w wir niebezpiecznych wypraw? A co ma wspólnego pobity nagi mężczyzna, nie pamiętający kim jest i skąd pochodzi, z historią pewnej książęcej siedziby? I co w końcu wspólnego będzie miała owa angielska szlachcianka z tym zniewalającym zagubionym nieszczęśnikiem?
W „Tajemnicy panny Hamilton” autorstwa Candace Camp mamy do czynienia i z historią kryminalną i z tajemnicą pewnego rodu, a także z sekretem dobrze urodzonej dziewczyny. Jest także zwariowany naukowiec i zimna z pozoru guwernantka. No i oczywiście… płomienny romans i miłość silniejsza niż zobowiązania i konwenanse. A więc wszystko to, co powinien zawierać dobry romans historyczny. Bohaterką tej opowieści jest Priscilla Hamilton, córka naukowca, nie zaprzątającego sobie głowy sprawami doczesnymi. Dziewczyna żyje spokojnie w rodzinne…

Marcin Szczygielski "Bierki"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości serwisu DużeKa. Recenzja dostępna tutaj

Jak ważne jest zrozumienie? Jak ważne jest zaufanie? Wiara w drugiego człowieka? Wiara w uczciwość, szczerość? Jak ważna jest miłość? Mądra miłość rodziców do dziecka. Kobiety do mężczyzny. Dziewczyny do chłopaka. Chłopaka do chłopaka.
Książka Marcina Szczygielskiego "Bierki" jest opowieścią o tych wszystkich wartościach, uczuciach, o poszukiwaniu własnej drogi, o potrzebie zrozumienia, o potrzebie akceptacji, o rozpaczliwym pragnieniu miłości.
Paweł Sieniawski jest uczniem pierwszej klasy ogólniaka. Przyjaźni się z Aśką, która ma wszystko, oprócz zainteresowania rodziców. Paweł pochodzi z biednego domu, ojciec zbyt często zagląda do butelki z piwem, a starszy brat przywołuje u chłopaka okrutne wspomnienia z przeszłości. Jest jeszcze grupka szkolnych VIP-ów, czyli Piołun, Zając i Księżna, którzy zdają się być poza całkowitym zasięgiem Pawła i Aśki.
Z drugiej strony poznajemy nauczycielkę historii, Ann…

Do poczytania i po przeczytaniu.

Obraz
Dzisiaj znowu odwiedził mnie pan listonoga i tym razem przyszły dwie książki, które bardzo chciałam przeczytać.  "A na imię jej będzie Aniela" Marcina Wrońskiego, pozycja z wydawnictwa WAB, którą otrzymałam do recenzji od serwisu DużeKa i "Długi weekend" Wiktora Hagena, książka otrzymana do recenzji bezpośrednio z wydawnictwa WAB.

A co skończyłam czytać? Thriller duńskiego autora "Kobieta w klatce". który otrzymałam do recenzji od serwisu DużeKa. Mogę w tej chwili powiedzieć tylko tyle, że była to wciągająca i porażająca lektura. Więcej przeczytacie wkrótce na portalu DużeKa gdzie ukaże się moja recenzja tej właśnie książki:)

Kolejne lektury i coś osobistego;)

Obraz
Dzisiaj przyszła do mnie paczka z Wydawnictwa Bellona, znalazły się w niej dwie pozycje, które bardzo chciałam przeczytać. A są to:
I zakupiłam sobie nowe narzędzie pracy, rozrywki i utrzymywania online'owych kontaktów:) Mam nadzieję, że książki które na nim napiszę, będą równie optymistyczne, jak jego kolor. Może mój wrodzony dramatyzm weźmie tym razem trochę na wstrzymanie:) (Znacie przysłowie o nadziei i o tym, czyją ona matką jest?) :DDD

I na koniec przypominam o konkursie na moim blogu, w którym to można wygrać thriller "Dziewczyny, których pożądał". Szczegóły tutaj

Konkurs z Wydawnictwem Replika

Obraz
Razem z Wydawnictwem Replika zapraszam Was do udziału w konkursie, w którym można wygrać pasjonujący thriller Jonathana Nasawa "Dziewczyny, których pożądał". Aby zawalczyć o tę książkę, należy w formie rymowanej dowieść, dlaczego chcielibyście przeczytać ten thriller i co fantastycznego jest w tym gatunku literackim, skoro po takowy sięgacie. Na Wasze odpowiedzi czekam do piątku, do godziny 20. Powodzenia! Tutaj opis książki

Cieszy oko:)

Obraz
Nie powiem, nie powiem, lubię takie stosy:) Chyba czas odwiedzić Ikea i nabyć nowy regał na książki:) A tymczasem... I tak od góry: "Zakazane noce z wampirzycą" i "Anioł zemsty" - nabytek własny, czytam te serie od początku i się wciągnęłam Proszę Państwa;) "Liczby Charona"  - od serwisu DużeKa "Umierający dandys", "Dziewczyny, których pożądał", "Świat ciszy Nicholasa Quinna" i "Śmierć w Jericho" - od serwisu Zbrodnia w Bibliotece "Kobieta w klatce" - od serwisu DużeKa (właśnie czytam, zapowiada się super!) "Rodzina Borgiów" - pożyczone od cioci, to moja obecna fazka tematyczna. Widzę, że robiąc zdjęcie urwałam książkę wygraną w aukcji charytatywnej, a jest nią: "Merde! chodzi po ludziach" Stephena Clarka. A wraz z tą książką otrzymałam jeszcze to:

Sebastian Fitzek "Kolekcjoner oczu"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości serwisu Zbrodnia w Bibliotece.

"Łatwo jest przepowiadać przyszłość, jeśli się ją samemu tworzy".
Historia, która zaczyna się od końca. Los ludzki, który zaczyna biec wstecz. Koniec, kóry jest początkiem. Opowieść, która nie jest książką. To może was spotkać podczas lektury pasjonującego thrillera niemieckiego pisarza Sebastiana Fitzka, opowieści zatytułowanej "Kolekcjoner oczu".
Bohaterem tej historii jest Alexander Zorbach, niegdyś policyjny negocjator, teraz dziennikarz znanej gazety. Po tragicznych wydarzeniach sprzed lat, kiedy był zmuszony zabić kobietę, podczas jednej z akcji uwalniania zakładnika, którym było maleńke i chore dziecko, Alex nie może wydostać się z szoku i traumy. Dlatego też nie pracuje już w policji. Lecz mimo tego nadal ma do czynienia z chorymi, kryminalnymi śledztwami. A także z ostatnią głośną sprawą, w której poszukiwany psychopatyczny morderca został nazwany przez prasę "Kolekcjonerem oczu"…

Spotkanie autorskie-Biblioteka Miejska w Zawierciu

Obraz
17 czerwca o godzinie 17 spotkałam się z czytelnikami w Bibliotece Miejskiej w Zawierciu. Biblioteka mieści się w uroczym Pałacyku Szymańskiego (Tutaj) i jest naprawdę bardzo urokliwa i tajemnicza. Idealne miejsce na czytelnię i bibliotekę, tchnącą zapachami książek. Spotkanie było bardzo udane, otrzymałam piękny bukiet kwiatów, a także bryłkę amonitu, od jednego z gości. Usłyszałam, że w Zawierciu w pewnej dużej instytucji, istnieje mój fanklub, który skupia wielbicielki mojej twórczości, zakochane we wszystkich moich książkach. Padały także pytania o kontynuację "Szóstego". Opowiadałam o swojej drodze od pierwszych tekstów do debiutu, zaprezentowałam także książkę mojej serdecznej koleżanki, Ewy Kopsik "Uciec przed cieniem" i przeczytałam fragment najnowszej książki, która ukaże się po wakacjach. Potem, wraz z moimi przyjaciółmi, zjadłam olbrzymią porcję lodów w jednej z zawierciańskich knajpek. Dziękuję wszystkim serdecznie za przemiłą atmosferę i niezapomniane wraż…

Katarzyna Rogińska "Wieża sokoła"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości serwisu Zbrodnia w Bibliotece.

"A potem bójcie się, proszę was, niech wasze oczy rozszerzy przerażenie, jakiego jeszcze nigdy nie czuliście. Tylko nie walczcie za mocno, jestem przecież słaby. Nie zużywajcie się też za szybko, waszego strachu i krwi musi mi starczyć na długo".
Co myśli dziewczyna, gdy spotyka przystojnego, elokwentnego mężczyznę? W dodatku zamożnego i wykształconego? Z nienagannymi manierami i wspaniałym podejściem do kobiet? Nie ma innego wyjścia, jak dać się porwać uczuciom, dać się omotać, dać się zaczarować. Dymitra to młoda Greczynka, szukająca swego szczęścia w życiu. Gdy na wyspie Santorini poznaje turystę z Polski, przystojnego Edwarda, wydaje się jej, że w końcu uśmiechnęło się do niej szczęście. Że dopiero teraz pozna siłę prawdziwej miłości. Wkrótce wyjeżdża do Gdańska, aby pomóc Edwardowi w opiece nad jego ciężko chorą i ubezwłasnowolnioną żoną, a tak w głębi serca ma nadzieję na związek z przystojnym chirur…

Konkurs Cztery Wymiary

Obraz
Zapraszam do udziału w ciekawym konkursie, zainicjowanym przez Kamila Czepiela. Poniżej informacja, zaczerpnięta z jego bloga:)

Konkurs ma charakter otwarty – każdy może wziąć w nim udział – wystarczy tylko trochę wyobraźni i własnej inwencji.

Czas trwania konkursu przewidziany jest na okres około jednego miesiąca (1 lipca - 7 sierpnia 2011 r.) i odbędzie się on w trybie pięcioetapowym. Pierwsze cztery etapy (każdy tygodniowy) polegać będą na interpretacji krótkiej treści i napisaniu w oparciu o nią wolnych przemyśleń. Nie ma ograniczeń co do formy wypowiedzi, może to być krótka odpowiedź zawierająca trafne spostrzeżenia, dowolna dłuższa forma prozatorska, poezja czy też „studencka” notatka… wybór należy do was, liczy się oryginalność treści.
Po każdym etapie zostanie wyłoniony zwycięzca, do którego trafi egzemplarz „Przedśmiertnego neuroleptyku” ze specjalną dedykacją. Dodatkowo wszyscy UCZESTNICY czterech pierwszych etapów będą mogli wziąć udział w ostatnim etapie lub też polecić osob…

Agnieszka Pietrzyk "Pałac tajemnic"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Replika.
Chyba każdy z nas lubi tajemnice. Sekretne historie, sięgające odległych lat, minionych zdarzeń, będące ścisłym powiązaniem z ludźmi niegdyś żyjącymi. I dokonującymi takich, a nie innych wyborów i czynów. Bo należy pamiętać, że czas płynie, a krzywdy wracają i uderzają ze zdwojoną siłą. A zraniony człowiek potrafi czekać latami na sprawiedliwość, karmiąc się przez ten czas smakiem nadchodzącej zemsty.
W książce Agnieszki Pietrzyk „Pałac tajemnic” mamy do czynienia z okrutnym morderstwem rosyjskiej rodziny Reznikowów, zamieszkałej w starym pałacu na Mazurach. Przed wojną posiadłość należała do pruskiej rodziny arystokratów, von der Groebenów. Obecnie mieści się w niej dziesięć mieszkań gminnych, w których żyją ludzie, będący modelowym przykładem niemal każdego reprezentanta polskiego społeczeństwa. Tutaj autorka świetnie dobrała postaci dramatu, ukazując nam osoby z różnych warstw społecznych, będące w różnym wieku, z różnym w…

Drodzy Państwo... oto ja :)

Obraz
Moja przyjaciółka Sil zaprosiła mnie do zabawy, którą nazwałam szybko "Przedstawienie z sobą w roli głównej". Postaram się w kilku słowach zawrzeć kilka podstawowych informacji o sobie, które pozwolą Wam poznać mnie nieco bliżej.
Mam 38 lat (dobra, w listopadzie skończę 39), czasami czuję się na 18, innym razem na 120. Jestem dosyć "ciężkim" człowiekiem, o którym można powiedzieć, że nosi serce na dłoni. Jestem zawsze szczera, czasami do bólu, co często nie stanowi powodów do dumy.
Jestem mężatką od lat... hm... pomyślmy... dwanaście, nie, trzy... jeden w pamięci... eee... a, mam! Od 18 lat! Uff... Mój mąż ma imię Mirek, ale wszyscy mówią na niego Miras. Jest dwa lata starszy ode mnie i jeśli ja jestem rewersem, to on na bank awersem, jeśli on jest Pawłem, to ja Gawłem, jeśli ja jestem Sprite, to on pragnienie, jeśli ja jestem Jacek, to on Ag... eee, coś chyba nie tak wyszło;) Mamy dwójkę dzieci, 16-latka Kubę Mirka i 10-latkę Magdę Agnieszkę. A także dwa koty – Mis…

Romansowo i... suspensowo

Obraz
Jadę w piątek z pracy do domu, dzwoni moja komórka. Pani z kanału AXN. - Czy z panią Agnieszką Łoniewską rozmawiam? - No tak. - Brała pani udział w konkursie na Onecie? - Eeeee  - moja inteligentna odpowiedź. - W jakim konkursie? - Z serialem Nikita. - Aaaa, eee, noooo taaaak - ciąg dalszy mojej elokwencji. - To miło mi panią poinformować, że wygrała pani komplet filmów, proszę tylko o potwierdzenie adresu do wysyłki.
I tak oto stałam się posiadaczką trzech filmów mistrza suspensu, wspaniałego Alfreda Hitchcocka: "Cień wątpliwości" "Kłopoty z Harrym" "Człowiek, który wiedział za dużo".
A kilka dni temu przyszła przesyłka od przemiłej pani Moniki z Wydawnictwa Mira, w której był romans historyczny Candace Camp "Tajemnica panny Hamilton". Czasami lubię:) I lubię niespodzianki i wygrane, o tak, zdecydowanie!

Colin Dexter "Nabożeństwo za Wszystkich Zmarłych"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości serwisu Zbrodnia w Bibliotece.

"Mam skłamać. Nie, nawet teraz nie jestem zupełnie szczera. Kazał mi uroczyście przysiąc na własny honor, że skłamię. Bezustannie podkreślał, że będzie to jedno kłamstwo, że nie będę musiała robić nic więcej (...)".
Jedno kłamstwo, jedno zafałszowanie prawdy, jedna zmowa. Pięć morderstw. Czy są ze sobą powiązane? I dlaczego wszystkie tropy prowadzą do Kościoła św. Frideswidy? Wiele pytań i zagadek pojawia się w książce "Nabożeństwo za Wszystkich Zmarłych" Colina Dextera.
Tym razem inspektor Morse i jego pomocnik sierżant Lewis przejmują, zamknięte juz przez policję, śledztwo w sprawie zabójstwa kościelnego Harry'ego Josephsa. Okazuje się, że nie był on jedyną ofiarą. A gdy Morse, z właściwą sobie systematycznością i wrodzoną umiejętnością wyłapywania szczegołów, zaczyna docierać do coraz bardziej zaskakujących szczegołów wydarzeń w kościele, ofiar pojawia się więcej i więcej. To tak, jakby otwo…

Los czasami jest bardzo kręty, ale prawdziwa miłość pokona wszystko...

Obraz
Trailer do Zakrętów losu
(przynajmniej warto w to wierzyć) A ja... a ja lubię o tym pisać. Dwóch braci. Jeden z nich zostaje adwokatem, drugi... działa w zorganizowanych grupach przestępczych. Dlaczego? Co go do tego skłoniło. Tego jeszcze nie wiecie, ale i te karty zostaną odkryte. Ona, Kasia, zakochuje się w chłopaku swej przybranej siostry. Potem, po latach, Katarzyna zostaje prokuratorem. Walczy z przestępcami, takimi jak brat jej byłego ukochanego. I nie wie jeszcze, że znajdzie się na sali sądowej razem ze swoją byłą i jedyną miłością. A ludzie, dla których życie ludzkie jest mniej warte niż paczka prochów, postanowią usunąć ze swej drogi wszelkich przeciwników.
Książka"Zakręty losu" jest wprowadzeniem do trylogii o rodzinie Borowskich, o Krzyśku i Łukaszu, zwanym "Lukasem". Jest moją ukochaną historią, akcja rozgrywa się na przestrzeni kilkunastu lat w moim mieście, czyli we Wrocławiu. Pod koniec 2011 roku ukaże się druga część "Zakręty losu-Braterstwo krwi…

Colin Dexter "Ktokolwiek widział"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości serwisu Zbrodnia w Bibliotece.
„Nie wszystko jest zawsze takie, jakie się wydaje.
Pierwsze wrażenie jest zwodnicze dla wielu”
Fedrus
Ten cytat, wykorzystany w książce Colina Dextera „Ktokolwiek widział”, idealnie oddaje intrygę, z jaką tym razem przyszło się zmierzyć Inspektorowi Morse’owi. Angielski policjant otrzymuje nowe zadanie od swojego przełożonego. Jest nim poprowadzenie tajemniczej sprawy zaginięcia młodej dziewczyny, Valerie Taylor, nad którą pracował inny genialny gliniarz, Ainley. Gdy ten ostatni odkrył coś i wrócił do śledztwa sprzed trzech lat… zginął w wypadku samochodowym. Nieszczęśliwy zbieg okoliczności? Być może. Ale tylko być może. Bo w tej opowieści mnoży się od mylnych tropów, ofiar i winnych. Morse, jak zawsze, angażuje się w śledztwo całym sobą i pomaga mu przy tym jego wierny kompan, sierżant Lewis. Ten pierwszy tworzy kilka scenariuszy, w których los Valerie jest zawsze przesądzony, a ukazana śmierć dziewczyny mrozi krew …

Zbrodnia w Bibliotece mnie lubi:)

Obraz
ja ją też:) w sensie jego, czyli portal, serwis... noo wiecie o co mi chodzi :) Kolejna przesyłka z książkami, dziękuję serdecznie Panie Kazimierzu:):):) A to sobie zamówiłam: Katarzyna Rogińska "Wieża sokoła" (z autografem autorki) Jeffrey Archer "Synowie fortuny" Sebastian Fitzek "Kolekcjoner oczu" Mark Billingham "Mściciel"
I niespodzianka od ZwB (i jak tu ich nie kochać?) "Tajemnica Neptuna. Gdańskie opowiadania kryminalne" i audiobook "Festung Breslau" Marka Krajewskiego.
DZIĘKI!!!!!!!!!!!

Dla debiutantów-konkurs

"Moje" wydawnictwo Novae Res ogłosiło konkurs na Literacki Debiut Roku. To szansa dla debiutantów, którzy jeszcze nigdzie nie publikowali swoich tekstów. Chyba warto spróbować:)
Literacki Debiut Roku

Colin Dexter "Ostatni autobus do Woodstock"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości serwisu Zbrodnia w Bibliotece.
To moje kolejne spotkanie w Inspektorem Morsem i po raz kolejny się nie zawiodłam. Niesamowita intuicja, uszczypliwe poczucie humoru, przysłowiowy szósty zmysł i detektywistyczny nos, a także pokazanie swoich wad, przywar i słabości, sprawiają że Morse'a traktujemy jak normalnego człowieka. Obdarzonego wprawdzie przenikliwością i błyskotliwością, ale mającego wady jak każdy z nas. W książce Colina Dextera "Ostatni autobus do Woodstock", Morse musi się zmierzyć i ze sprytnym i kłamliwym mordercą, a także z własnymi słabościami i ukrytymi pragnieniami.
Zostaje zamordowana piękna młoda dziewczyna, Sylwia Kaye. Jej ciało znaleziono nieopodal baru, ofiara miała rozstrzaskaną czaszkę, a stan jej odzieży wskazywał także na to, że została zgwałcona. Sylwia pracowała w firmie ubezpieczeniowej, w której zatrudniona była także Jennifer Coleby. Czy dziewczyna mogła mieć coś wspólnego z zabójstwem koleżanki? A może …

Gdańska niespodzianka:)

Obraz
Dostałam dzisiaj przesyłkę, która była dla mnie kompletnym zaskoczeniem i niespodzianką. Moja serdeczna koleżanka "po piórze", Ania Klejzerowicz, wysłała mi zbiór opowiadań poświęconych miastu Gdańsk, zatytułowany "Narracje. 6 opowiadań o Gdańsku", w którym to zbiorze znajduje się także jej tekst "Pejzaż z wozem konnym". Dziękuję za tak niesamowitą niespodziankę i przemiłą dedykację:) Gratulacje Aniu!!!

moje wrażenia po lekturze książki "Bierki" na portalu DużeKa

Zapraszam do lektury recenzji książki Marcina Szczygielskiego "Bierki", która ukazała się na portalu DużeKa:
RECENZJAWywiad ze mną:)

Na blogu "Moje recenzje książek" przesympatyczna autorka tego bloga przeprowadziła ze mną wywiad. Było mi niezmiernie miło i z tego miejsca serdecznie dziękuję i pozdrawiam Annę:) A pod tym linkiem możecie poczytać to i owo o mnie, moich planach i o tym co mi tam w duszy gra:
WYWIAD

Tomasz Białkowski "Teoria ruchów Vorbla"

Obraz
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Janka.
Ruchy Browna to chaotyczne ruchy cząstek w płynie (cieczy lub gazie), wywołane zderzeniami zawiesiny z cząsteczkami płynu. Tak tłumaczy to zjawisko Wikipedia. Czy jesteśmy właśnie takimi cząstkami, poruszającymi się chaotycznie, rachitycznie wykonującymi niemrawe ruchy na paśmie zwanym życiem? Czasami się zderzamy, ale nie jest to przez nas zamierzone, czy planowane, nie mamy na to wpływu. Możemy tylko bezradnie obserwować trajektorię swego lotu od poczęcia aż do śmierci. A co, jeśliby okazało się, że jakaś nieznana siła spowoduje, iż naszym ruchem przestanie rządzić chaos i wszystko stanie się uporządkowane i zmierzające w jednym kierunku? Wspólnym kierunku dla nas wszystkich?
Książka Tomasza Białkowskiego "Teoria ruchów Vorbla" jest opowieścią o zagmatwanych ludzkich losach, nieprzewidywalnych ruchach, wyborach, decyzjach. Mogę z pewnym wahaniem powiedzieć, że głównym bohaterem jest Seweryn Vorbl, blisko pięćdziesięc…

Czytam więc jestem:)

Obraz
Sukcesywnie napływają, ciesząc oko me i sprawiając, że chciałabym przedłużyć nieco dobę.
Dzisiaj prezentuję dwie pozycje, których przeczytania nie mogę się już doczekać.
Z wydawnictwa Replika thriller Agnieszki Pietrzyk "Pałac tajemnic" i z serwisu DużeKa, z którym podjęłam współpracę, powieść Marcina Szczygielskiego "Bierki"
Gdy tylko napłyną następne pozycje, niezwłocznie o tym uprzejmie doniosę:)